Lihasööjate üllatus: taimne kraam võib olla väga maitsev!

Triin Raestik, 6. november 2019

On kombeks arvata, et veganid söövad peamiselt porgandeid või äärmisel juhul mõnd maitsetut toorsalatit. Aga kas see ikka on nii? Naisteleht kutsus rahvusvahelise veganikuu puhul sõbrad kokku ja kattis 100% lihavaba lõunalaua. Laud oli lookas, valik kirju ja üllatusi jätkus!

Kuidas testisime?

Veganitooteid kutsusime hindama vaid segatoidulised. Seltskonnas oli nii mehi, naisi kui ka lapsi. Nagu ikka, hindasime alustuseks toidupalasid silmade ja ninaga ehk selgitasime, milline on välimus ja lõhn. Seejärel asusime uurima tekstuuri ja maitset.

Kel tekkis huvi, võib taimset toitu mekkima minna sel nädalavahetusel Tallinnas Kultuurikatlas toimuvale Taimetoidumessile.

Selveri köögivilja-kinoasalat (Erki Parnaku)

Selveri köögivilja-kinoasalat

Alustuseks – väljanägemine on värviline ja kutsuv. Kui pakendilt koostist ei loeks, arvaks, et tegemist on kebabisalatiga. Tegelikult on salatit rikastatud kebabilaadse toote vöneriga. Salat on värske ja mõnus, kastme maitse ilusti balansis. Kõht sai täis ja meel heaks ka lihata.

Viilutatud vöner (Erki Parnaku)

Viilutatud vöner

Vönerit, mis köögiviljasalati sees suurepäraselt mekkis, maitsesime ka eraldi. Täpsustuseks – tegemist on nisuvalgust valmistatud tummise, valgurikka ja lihaga sarnase tekstuuriga 100% taimse tootega, mida saab kasutada liharoogades punase tailiha alternatiivina. Ka niisama, salatita, ei hakanud vöner hamba all karjuma. Isegi lihakummardajaist mehed noogutasid heakskiitvalt päid ja nentisid, et näeb välja kui liha, maitseb hästi. Kõhtu täidab ka. Igati korralik toode.

Bon Vegani pikantne seitan (Erki Parnaku)

Bon Vegani pikantne seitan

Sarnaselt vöneriga on ka seitan taimne lihaasendaja, mis sisaldab hulgaliselt valku ja seda saab kasutada justkui kebabi. Seegi, noogutatakse üsna üksmeelselt, maitseb suurepäraselt. Soojendasime seitanit ahjus ja ampsasime külmalt koos võileivaga. Silm ja nina kiidavad toote heaks. Pole jahune, nagu pelgasime. Suutäis on parasjagu vürtsikas ja maitseb vrapi vahel hästi.

Peas of Heaveni taimsed vorstid ja lihapallid (Erki Parnaku)

Peas of Heaveni taimsed vorstid ja lihapallid

Mitte ühestki Peas of Heaveni tootest pole aru saada, et need pole lihast. Viiner läheb lastel libedasti kurgust alla ja nemad ei kurda. Arvavad, et on nagu Rakvere viiner. Täiskasvanuil aga tekib vaidlus. Üks testija avaldab arvamust, et viineril on pisut äädikane maitse. Teine lausub, et kus sa sellega – mekk on ju täiesti neutraalne. Kolmas mekutab ja sõnab, et mingi tugev kõrvalmaitse on, aga ei oska öelda, millega täpselt tegu.

Ka hot dog’i vorst tekitab diskussiooni. Üks testija kurdab, et vorst on justkui pisut vahtja tekstuuri ja kunstliku maitsega. Teine vaidleb vastu, et see veganivorst on iga kell etem kui lihast vorst ja hotoka vahel sööks seda hea meelega. Seega on arvamusi seinast seina, ent taldrikule alles ei jäta vorstikesi keegi.

Lihapallid saavad vaid kiidusõnu ja neid sööksid kõik testijad teinekordki. Üks veendunud lihasõbrast mees teeb pakendist suisa pilti ja lubab järgmisel poeskäigul pallikesed kindlasti korvi pista.

Bon Vegani ja Võšii vkusi viinerid ning vorstid (Erki Parnaku)

Bon Vegani ja Võšii vkusi viinerid ning vorstid

Siin jagunevad maitsed enam-vähem kaheks. Näiteks Võšii vkusi keeduvorsti meenutava taimse vorstijupi kohta teatab paar meest kategooriliselt «väkk». Üks lastest nuusutab ega võta suu sissegi. Ülejäänud on rahul. Eriti kui vorsti alla võid ja saia ka saab. Nagu Vene ajal; lapsepõlv tuleb meelde; kümnest kümme – kõlavad hinnangud. Igatahes – soovitame proovida.

Ka Bon Vegani taimsete viinerite osas jagunevad arvamused enam-vähem pooleks. Osa seltskonnast ütleb, et kui peaks midagi lihavaba sööma, valiks just need viinerid. Toode on üllatavalt hea, ei mingit pudedat ega jahust ollust, vaid mõnus tihe tekstuur. Kui kurta, siis ehk soola on veidi üleliia. Teised arvavad, et sisu on kuidagi kummine ja maitsetu. Mine siis võta kinni ...

Suitsuvorst aga on taas üsna sarnane lihast valmistatud suitsuvorstiga. Välimuselt (ja ka maitselt) meenutab natuke salaamit. Isegi «pekitükid» on näha. Ka tekstuur üllatab taas meeldivalt. Vorst ei pudise ega ole jahune, pigem on tihke ja hea lõigata. Maitse on tummine, parasjagu soolane ja vürtsikas.

Lord of Tofu tofutooted (Erki Parnaku)

Lord of Tofu tofutooted

Kui tofutooteid igapäevamenüüsse kirja panema hakataks, tooksid need ilmselt laste ja vanemate vahel tüli majja. Lapsed maitsevad, kuid kõik eelistavad suutäiele lisa mitte võtta. Täiskasvanud söövad ja liigitavad tooted pigem neutraalseks. Ei ole halb ja süüa sünnivad kõik, kuid ülivõrdes ka ei kiideta. Arvatakse, et tofutooted võiksid pisut maitsekamad olla. Aga näiteks suitsuvorstikeste lõhn kiidetakse hiiglama heaks.

Anamma veganihakkliha

Segu lõhnab üsna meeldivalt, aga mitte liha järele. Alguses tundub, et 14 minutit kuumutamist on ilmselgalt liiga palju ja ju see ikka mingi kahtlane asi on. Meespool kirtsutab nina, see pole ju liha … Kuid tegelikult muutub mass selle ajaga mõnusaks krõbedaks pruuniks puruks, mis maitseb üsna hästi, kuid soovib siiski juurde lisamaitseaineid. Lisasime tüümianilehekesi, ürdisoola ja pipart. Segu muutus isuäratavamaks. Kuna olime otsustanud õhtueineks avokaadokattega leivakest mugida, lisasime selle veganliha puru lihtsalt lisandiks leiva peale. Koos avokaadoga maitses ülihästi! Toodet lihaks nimetada on ilmselgelt liiast, sest lihaga ei sarnane see mitte kuidagi, aga üllatavalt maitsev on see küll.

Anamma veganipallid

Välimuselt meenutavad tavalisi väikeseid lihapalle. Lähevad praadideks mõnusalt krõbedaks. Ja kuigi maitse ja struktuuri järgi saab aru, et tegu pole lihaga, on need igati mõnusalt maitsevad ja kenasti kõhtu täitvad ampsud. Maitse igati tasakaalus, suhu jääb kergelt vürtsikas-magus mekk. Sööks teinekordki.

Valmistoitudest saab nii burksi kui ka vrappi

Kohviku VegMachine Beyond burger (Erki Parnaku)

Kohviku VegMachine Beyond burger

Väljanägemine ja lõhn on ahvatlevad. Kui ei teaks, et saia vahel pole liha, võiks alt minna nii naised, mehed kui ka lapsed. Lihasarnane hernevalgust kotlet on ülihea. Tekstuurilt on see veidi punane ja tundub medium-rare-lihana. Suitsune ja küüslaugune kaste meeldib meile veel eriti. Heldelt on lisatud tomatit, marineeritud punast sibulat, salatilehti ... See hõrgutis lausa sulab suus. Kõht saab väga täis, aga rasket tunnet ei teki. Soovitame soojalt!

Kohviku VegMachine NHot Dog (Erki Parnaku)

Kohviku VegMachine NHot Dog

Silmad ja nina käsivad suutäit kähku suu poole liigutama hakata, et sülg suust tilkuma ei hakkaks. Lapsed mainivad, et hot dog on pisut vürtsikas, kuid edasi söövad ometi kõik. Lühidalt – taas kord rikkalik (saia vahel on hernevalgust vorst, lill- ja lehtkapsasalat, taimne kaste, sibularõngad, marineeritud kurk, Rooma salat). Maitsev ja äärmiselt toitev kraam!

Kohviku Bopp vrapp vöneriga (Erki Parnaku)

Kohviku Bopp vrapp vöneriga

Vrapp on suur ja toitev. Vöner petab ära, ongi nagu imeõhukeseks lõigatud kebabiliha. Vahele on ohtralt pandud rohelist kraami, mis kõik kokku on mahlane ja väga maitsev. Kehvema isuga naisterahval saab kõht poole pealt täis. Tühja kõhuga mees vitsutab kogu piraka vrapi naha vahele ja patsutab mõnusalt kõhtu. Mõnus! Raudselt ostaks ka teine kord.

Kes on kes?

Eesti keeles nimetatakse taimetoitlasteks nii neid, kes ei söö liha, kui ka neid, kes ei söö mitte midagi loomset.

Veganid ei tarbi mitte mingeid loomseid tooteid (sh liha, kala, piimatooteid, mune ega nende saadusi). On puhtalt toitumuslikke veganeid, aga ka neid, kes väldivad ka loomseid materjale, nagu näiteks (karus)nahk, vill ja siid, loomkatsetatud tooteid ja loomi ära kasutavaid meelelahutusasutusi (nt loomadega tsirkust).

Vegetaarlased ei tarbi liha, kuid tarbivad piimatooteid ja/või muna.
Mõned inimesed, kes söövad kala, kuid mitte liha, nimetavad end samuti vegetaarlasteks. Täpsustuseks kasutatakse siis vahel väljendeid lakto-ovo-vegetaarlus (taimetoitlane, kes tarbib piima ja muna) või pesko-vegetaarlus (taimetoitlus kalaga).

Allikas: www.vegan.ee

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?