Kultuuriampse soovitab teletoimetaja ja Pajuvärava perenaine Heidi Hanso

Merle Luik, 29. jaanuar 2020

Südamesse läinud loomalood

Kui mõelda viimase aja lemmikraamatule, siis tegelikult on neid lausa kaks ja mõlemad kuidagi ootamatult seotud koeraga.
Armas Muhumaa inimene Kai Hinnosaar on teinud raamatu «Minu neljajalgne beebi», kuhu kõik koeravõtjad saavad märkida ära oma uue neljajalgse sõbra kasvamise verstapostid. Tõeliselt nunnu mälestus, just nagu vanemad oma laste kohta tihti täidavad. Teine raamat puudutab läbi ilusa ja kurva loo aga hoopis eakaid ja tihti koduta lemmikloomi. Marek Sadam on pannud kaante vahele oma koera loo ja see võtab pisara silmanurka. «Grifoon Leenu» on täielik empaatiaõpik ja vaade koera mõttemaailma nii suurtele kui ka väikestele.

Tähenduslik multikas, aga mitte ainult
«Lumekuninganna 2. Elsa ja Anna uued seiklused» pole pelgalt multikas. See on imeline animafilm, mis väga tugevasti suunab inimest mõtlema tervikule ja inimese-looduse sümbioosile. Lisaks on põnev vaadata, kuidas on muutunud rõhuasetused viimase paarikümne aasta lastele suunatud teoste sisu vallas: väga vähe vägivalda ja lahenduse toob ikkagi armastusest sündinud koostöö, märkamine ja arvestamine ning side looduse ja keskkonnaga. Mine tea, ehk ongi armastuse maagia järgmise generatsiooni võtmesõna.

Trikke, palun!
Ei suuda ära oodata veebruari teist nädalalõppu, kui Tallinnas Saku Suurhallis toimub 20. Simple Session. See on täiesti pöörane ekstreemspordiüritus, kus olen kohal kas lastega või ilma. Meeletud trikid, maailma ekstreemsportlaste koorekiht ja üle mõistuse professionaalselt korraldatud üritus. Minu lemmik suurüritus läbi aastate! Soovitan sinna kaasa võtta nii lapsed kui ka vanavanemad, mõlemad saavad täiesti pahviks löödud. Eriti äge on trikiratturite finaal pühapäeval, selliseid pöörasusi mujal tõesti ei näe!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?