SEL NÄDALAL VÄLISMAAL: Koerad asusid koaalasid päästma

Tõlkinud Allan Espenberg, 29. jaanuar 2020

Suurte Austraalia metsatulekahjude ajal aitavad elupaigast ja toidupoolisest ilma jäänud koaalasid isegi koduloomad. Astoni linna elanikud Riley, Olivia ja Danielle Stone olid ammu harjunud, et nende tagahoovi eksib aeg-ajalt koaalasid.

Nüüdse põlengu, põua ja kuuma ajal trügis aga üks koaala hoovi isegi kolm-neli korda päevas sealsest tünnist vett jooma. Seejuures ei takistanud koduvalvurist koer Rusty sissetungijat, vaid valvas, et koaala saaks janu kenasti kustutatud. Koer nuuskis ja lakkus sõbralikult koaalat, kellele pandi nimeks Quasi, avaldades talle sel moel kaastunnet kodukaotuse puhul. Nähes, kuidas Rusty ja Quasi omavahel läbi saavad, lausus Danielle: «Kõik võiks sellest paarist midagi õppida.»
Austraallanna Kerry McKinnoni kuldne retriiver Asha tõi aga oma seljas koju pisikese koaalapoja, kes oli hommikusel jahedal ajal veidi külmetunud, kuid tundis suure koera pehme karvastiku sees end väga turvaliselt. Tõenäoliselt kaotas koaalapoeg ema ega osanud teha muud, kui Asha sooja naha vastu pugeda. Sel moel päästis koer koaala elu, sest ööseks metsa jäädes oleks loomake külmunud või röövloomade saagiks langenud.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?