NAISTELEHT TESTIB | Milline sealihast pihv täidab maitsvalt kõhtu?

Ragne Värk, 29. jaanuar 2020

Seekord tõstsime osturetkel poekorvi erinevad sealihast valmistatud pihvid, et selgitada välja parimad pärlid ja väikesed ebaõnnestumised.

Saaremaa pihvid
Hinne: 7
Hind Prismas 2.39 / 400 g
Energiasisaldus: 201 kcal / 100 g

+ Maitse hea. Lastele maitsevad need pihvid väga. Paraja soolasusega. Lihasisaldus 73%.
+/- Testijatele meeldib, et pihvid pole liiga tugeva maitsega. Samas – midagi jääks justkui puudu. Mõnele testijale ei meeldi lihamassi liiga ühtlane tekstuur.

Uvici kodused kotletid (sügavkülmutatud)
Hinne: 3
Hind Delices 1.59 / 350 g
Energiasisaldus: 185 kcal / 100 g

- Väga tehisliku maitsega. Positiivset tagasisidet ei ole. Tekstuur ebameeldivalt pehme. Küpsenult ei ole väga apetiitse välimusega. Liiga palju on sibulamaitset ja tegelikult on sibula krõmpsuvaid tükke tunda ka hamba all. Enam ei ostaks.

Rakvere pihvid
Hinne: 9
Hind Selveris 2.59 / 400 g
Energiasisaldus: 226 kcal / 100 g

+ Hoolimata sellest, et tegu on pimetestiga, tunneb enamik testijaid kohe ära, milliste pihvidega on tegemist. Ka pakendil on silt «Legend» ja tegemist on tõepoolest legendaarse tootega. Maitsmine tekitab äratundmisrõõmu, mida iseloomustatakse sõnaga «vägev!». Kotletid maitsevad nostalgiliselt ja on koduselt mõnusa mekiga. Kiita saab ka hea tekstuur. Tore maitseüllatus!
+/- Lihasisaldus 63%.

Rannarootsi lastepihvid «Esimesed triibulised»
Hinne: 7
Hind Selveris 2.49 / 270 g
Energiasisaldus: 391 kcal / 100 g

+ Testijatele meeldivad toredad triibud pihvil – kotletikesed oleks justkui grillilt tulnud. Põneva maiguga, tunda on kergelt lõkkesuitsu mekki, mis on üllatuslik! Omamoodi tekstuuriga: meenutab grillvorsti. Koduse burgeriteo puhul soovitame seda pihvi kindlasti kasutada! Sisaldab sea- ja broileriliha, kokku on lihasisaldus tervelt 92%.
+/- Maitse on mõnus, kuid pihvi puhul võib-olla pisut ootamatu ja ebatraditsiooniline. Huvitav!
- Lastele ei meeldi.

Maksi ja Mooritsa lihapihvid
Hinne: 10
Naistelehe lemmik
Hind Prismas: 1.89 / 400 g
Energiasisaldus: 295 kcal / 100 g

+ Välimus on väga isuäratav – pannil praadides saavad pihvid mõnusa krõbeda kooriku ja kuldse jume. Maitselt ja väljanägemuselt väga kodused. Mahlane ja pehme ning liha ei ole surutud kokku tuimaks tugevaks massiks. Ka lastele on meeltmööda. Seda toodet ostaks teinekordki!

Premia Pealinna kotletid (sügavkülmutatud)
Hinne: 2
Hind Selveris: 1.79 / 350 g
Energiasisaldus: 234 kcal / 100 g

- Välimus ei ärata usaldust ega kutsu sööma. Küpsenult on kotlet seest lödi. Maitse tuim ja tunda on ebameeldivat rasvamaitset. Tundub, et toodete valmistamisel on kasutatud justkui odavamaid lihaosi. Ükski testija ei söö pihvi lõpuni.


Kuidas testisime?
Testisime pimetestina kõrge sealihasisaldusega pihve. Testijaks olid nii täiskasvanud kui ka lapsed. Otsisime head koduse maitse ja välimusega pihvi, kus pole maitseainetega liialdatud. Testimiseks praadisime pihve pannil. Hindasime toodete välimust, lõhna, maitset ja tekstuuri. Vaatasime pakendilt ka koostisosi ja toodete lihakogust. Kiitsime, kui pihvid olid selge ja puhta maitsega. Laitsime, kui need olid üleliia maitsestatud või ebamäärase tekstuuriga.

Valmistas Angelica Udeküll (Daisy Lappard)


Tee ise koduseid kotlette

  • 0,5 sl sibulat
  • 1 küüslauguküüs
  • 400 g hakkliha (veise- ja seahakkliha)
  • 1 muna
  • 1 sl peenelt riivitud parmesani
  • soola, pipart

Haki sibul ja prae pannil klaasjaks. Küpsemise lõpu poole lisa pannile ka purustatud küüslauk. Sega kõik komponendid kokku, maitsesta ja vormi segust kotletid. Prae need õlis mõlemalt poolt kuldpruuniks.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?