AVESTA praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 29. jaanuar 2020

Neljapäev, 30. jaanuar
16. Päikese päev

7. Kuu päeva algus 10.36

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud jumalikule õiglusele, rangusele ja kohtumõistmisele. Peamised päeva kriteeriumid on ausus, õiglus, lepingutest kinnipidamine ja truudus antud sõnale. Nende järgi hinnatakse inimestevahelisi suhteid perekonnas, sõprade keskel ja ühiskonnas. Vigu teevad kõik inimesed, aga tähtis on oma vigade mõistmine ning alusetute süüdistuste eest andeks palumine. Ole rangelt õiglane ja ära riku mingeid reegleid.
Kell 10.36 algab maagiline võtmete ja ilmakaarte päev. Kes oskab, võib mediteerides koguda palju tarkusi stiihiate ja nende kasutamise kohta või suhelda loodusvaimudega. Teha võib töid, mis ruttu valmis saavad. Pikalevenivaid töid teha ei maksa. Päev toob õnne seal, kus lähtutakse õiglusest.

PÄEVA MÄRGID:
Heaks märgiks on haukuv koer. Kui leiad mingi anuma, siis ootavad sind heaolu, õnn ning edu. Kui leiad värvilise või vääriskivi, siis saad sõpradelt toetust, kaitset, abi. Kui leiad nööre või silmuseid, siis pääsed ohtudest või ohtlikest olukordadest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud sümboolsed unenäod on tähenduseta. Lähemal ajal täituvad vaid konkreetsed ja värvilised unenäod. Kui nägid unes hobuseid, siis on oodata abi kõrgemalt poolt.

TOIT:
Rituaalne söök on leib ja vesi, kuid ka toores, terav toit: sibul, küüslauk, mädarõigas, pipar.

SOODSAD VÄRVID: kõik sinised toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: kollane ja roheline.

Reede, 31. jaanuar
17. Päikese päev

8. Kuu päeva algus 10.44

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on seotud sõjanduse, õigluse kaitsmise ning võitlusega tumedate jõududega. Ole kõige suhtes tähelepanelik ja hoia, et sind ei valdaks hirm ei inimeste, hetke ega tuleviku ees. See on sõnalise maagia päev, kuid pigem võiks lugeda palveid. Pole ju tähtis, millised on sinu usulised veendumused, tähtis on jumalik õiglus, palve mõte ja jõud.
Kestev kuutsükli 7.päev soovitab hommikupoole teha ainult neid töid, mis ruttu valmis saavad. Erilise tähelepanuga tuleb jälgida, et räägitaks tõtt. Kell 10.44 aga muutub kõik maine ja realistlik teisejärguliseks ja vaja on tegeleda oma hinge ja südametunnistuse puhastamisega. Ei tohi olla hoolimatu ega egoistlik.

PÄEVA MÄRGID:
Kui puhub tugev vastutuul, siis saad oma tegemistes abi. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis on oodata edu materiaalsetes asjades. Kõik tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud head ning meeldivad unenäod võivad täituda viimse täpsuseni või vastupidi. Kuid ka ebameeldivad unenäod võivad täituda. Kui unes lendasid, siis ületad raskused. Hea, kui nägid autode võidusõitu või sõitsid ise autoga, sest see annab lootust paremale tulevikule.

TOIT:
Täna on hea süüa pannkooke ja muid ümara kujuga küpsetisi, mis meenutaksid päikest. Pole soovitav juua veini, süüa seeni, rohelist köögivilja ega loomset toitu, eriti kanaliha ega -mune.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, oranž ja tumepunane.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, helesinine ja tumedad toonid.


Laupäev, 1. veebruar
18. Päikese päev

9. Kuu päeva algus 10.53

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev lubab teha kõike, milles pole pahatahtlikkust. Päev peab olema kerge ja rõõmus. Ära tee rasket tööd ega pinguta end üle. Teha võib vaid neid töid, mis ruttu valmis saavad.
Kestab kuutsükli 8.päev, mis manitseb ettevaatusele partnerlussuhetes. Ole vaoshoitud, ettenägelik ja mõistlik. Kell 10.53 algab saatanlik nägemuste päev. On vaja puhastada oma kodu, teadvust, mõtteid ning vältida negatiivsust. Tuleb hoiduda astraalilmast pealetungiva agressiivse “mustuse” eest.

PÄEVA MÄRGID:
Hea märk, kui sa kuidagi ärgata ei tahtnud, sest see näitab, et sinu südametunnistus on puhas. Kui end juhuslikult torkad, haavad või kõrvetad, siis võib õnn sind maha jätta. Kui leiad kodu ligidalt metallraha, millel vapp pealpool, siis ennustab see edu armuasjades või heaolu. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed vaid siis kui saabuval öösel on pilves ja sombune ilm. Siis täituvad need ruttu, 1-2 päeva jooksul. Kui nägid unes piima või piimatooteid, siis ennustab see varanduse kindlustamist. Kui nägid unes vett, siis tähistab see puhastumist; kui riideid, siis on oodata heaolu ja õnne. Kui nägid unes linde, siis tähistab see teateid, sõpru, seltskonda.

TOIT:
Täna tuleb süüa vähehaaval, kuid tihti. See on rõõmu päev ning ka toit peab olema rõõmuks. Soovitavad on piimatoidud, puljongid ja keedused.

SOODSAD VÄRVID: hall ning tumedad ja ranged toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: kirevad ja säravad.


Pühapäev, 2. veebruar
19. Päikese päev

10. Kuu päeva algus 11.04
Kuu esimene veerand 3.42

PÄEVA OLEMUS:
Tänane päev on pühendatud esivanemate hingedele, kes on meie kaitseinglid ja kes asuvad kõikjal meie ümber olevas looduses. See on esivanemate mõistmise, nende tegevuse austamise, kodule ja perekonnale pühendatud päev. Päev ei sobi tulevikuplaanide tegemiseks, lubaduste andmiseks ega lepingute sõlmimiseks. Ära kedagi solva ja ära keeldu palvetest.
Hommikupoole kestab kuutsükli 9.päev, mil tuleks oma emotsioonid vaos hoida, kuna see on saatanlik päev. Kell 11.04 algab kuutsükli 10.päev, mille märksõna on ettetunnetuse allikas ja selle päeva energia on seotud meie karmalise mäluga, mis ulatub suguvõsa juurteni. Kasulik on mediteerida suguvõsa ja suguvõsa karma üle, sest nii saad parandada minevikku ja seega ka tulevikku.

PÄEVA MÄRGID:
Kui mõni loom tuleb sulle koju või sinu koer haugub sinu peale, siis kaitsevad sind esivanemad. Halb, kui koer lamab siruli või ulub. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud, kuid täituvad alles hiljem. Kui nägid unes surnud esivanemaid, siis oled kaitstud ja saad abi. Kui nägid unes tähti, siis on oodata õnne ja heaolu. Kui nägid unes puid või lilli, siis on oodata õnne, armastust või ootamatut sissetulekut.

TOIT:
Täna on hea süüa rosinatega riisi või mõnda muud piimaga keedetud putru, taimetoitu, idandeid, rohelist.

SOODNE VÄRV: roheline.
EBASOODSAD VÄRVID: oranž, kollane ja must.


Esmaspäev, 3. veebruar
20. Päikese päev

11. Kuu päeva algus 11.17

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on võit, triumf ja see sümboliseerib lõplikku võitu kurjuse üle. See on aktiivne päev, mil tuleb olla reibas, tegus ja sirgjooneline. Vaata tõele näkku ja nimeta asju nende õigete nimedega. Kui midagi otsustad, siis nii ka tee ja unusta kahtlused. Ära raiska sõnu tühjadele ideedele ega arutlustele.
Hommikupoole käituvad inimesed üsna paljus alateadlikult, kuid kell 11.77 algab astraalse võitluse päev, mida sümboolselt tähistab labürint, kus inimene peab tapma eneses peituva Minotauruse. Kõiges tuleb olla põhjalik ja alustatud asju pooleli jätta ei tohi. Konfliktsituatsioonidele ja arusaamatustele tuleb leida kompromisslahendused.

PÄEVA MÄRGID:
Kui mõni terariist kukub maha ning jääb millessegi kinni, siis on karta erimeelsust ja riidu. Kui kuuled kukkede kiremist, siis ennustab see kaitset ning head uudist. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis on seotud võitluste, lahingu, terariistade või relvadega. Neil on seos sinu tehtud eluliste otsustega. Kui nägid unes lahingut ja võitsid kedagi, siis oota elumuutust. Kui nägid unes košmaare, siis viitab see keeruliste probleemide lahendamisele.

TOIT:
Söö teravat ja rasket toitu, praetult või toorelt. Võid süüa liha, kuid mitte sealiha. Kasulik on süüa palju küüslauku.

SOODSAD VÄRVID: punane ja erkkollane.
EBASOODSAD VÄRVID: heledad ja pastelsed.

Teisipäev, 4. veebruar
21. Päikese päev

12 . Kuu päeva algus 11.37

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud rikkusele ja küllusele ning suurte jõudude ja vahendite ligitõmbele. Päev on seotud väga võimsate nähtamatute energiatega, kõigi stiihiate energiatega. Kasulik on töötada kollektiivis, viia läbi tähtsaid üritusi, koosolekuid ja arutlusi.
Hommikupoole kestab kuutsükli 11.päev, mis soodustab energiate avanemist, kuid ei luba pooleli jätta alustatud töid. Kell 11.37 algav jõu ja soosingu päev on aldis inspiratsioonile ning sobib hästi loomingulisteks ettevõtmisteks.

PÄEVA MÄRGID:
Kui täna saad raha, siis saad seda varsti juurde. Aga kui annad võlgu või kaotad raha, siis on see halb märk. Kui kell hakkab järgi jääma, siis on karta varanduse kadu, või teed midagi valesti; kui kell käib ette, siis on see oodatud sündmuste kiirendamine. Kui sinu kohal süttib ootamatult valgus, siis ennustab see head tervist ja heaolu. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis jäid meelde. Segased ja sümboolsed unenäod pole tähenduslikud. Kui nägid välku, sädemeid või tuld, siis ennustab see tervenemist, elumuutust või kauget teed, kuid see tuleb alles pika aja pärast.

TOIT:
Hea on süüa kalatoite ja seenepirukaid. Mõistlikus koguses võib täna juua ka kangeid alkohoolseid jooke. Õlu ja vein pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: tumesinine ja punakaspruun.
EBASOODSAD VÄRVID: helesinine ja kirevad toonid.


Kolmapäev, 5. veebruar
22. Päikese päev

13. Kuu päeva algus 12.06

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on väga muutlik ja täis ootamatusi, sest päeva valitseja on tuul. Plaanidest on raske kinni pidada ja parem lase asjadel areneda omasoodu. Kui püüad oma plaanidest kramplikult kinni hoida, siis ei õnnestu see niikuinii, kuid võid märkamata jätta ja mööda lasta mõne soodsa juhuse. Läbirääkimisteks ja infovahetuseks on päev igati soodne.
Kestev kuutsükli 12.päev muudab tugevaks inimese aura ja tema mõju ümbritsevale. Kell 12.06 algaval kuutsükli 13.päeval on kasulik töötada oma karmaga. Mõtle oma karma üle, millist karmalõnga kerid praegu oma elu värtnale ja millist kerisid kõigi eelnevate aastate jooksul.

PÄEVA MÄRGID:
Kui taevas on pilvine, siis pööra tähelepanu nende kujule ja liikumisele, sest neil on sinu jaoks sümboolne tähendus. Usalda esimest mõtet. Kui kodust väljudes on tuul selja tagant, siis tuleb päev edukas ja sulle osutatakse abi. Kogemata lõhutud nõud ennustavad õnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud ning täituvad kiiresti. Kui nägid järjest mitut unenägu, siis on tulemas soodsad elumuutused. Kui nägid unes tuld, siis on oodata õnne ja abi. Kui nägid unes puid ja/või olid metsas, siis ennustab see uusi tutvusi ning soosingut.

TOIT:
Kasulik on süüa kergeid toite: salateid, pähkleid, rohelisi herneid, kõiki luuviljalisi ja idandatud nisu.

SOODSAD VÄRVID: luitunud ja pastelsed.
EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja kirevad toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu annab praegu jõudu ja energiat hoogsalt juurde ning tekitab soovi midagi ära teha või korda saata, midagi muuta või ennast tõestada ja võimalik, et kõike seda korraga. See on energia kogumise aeg, mil pole vaja seda ilmaasjata raisata, aga mõõdukas füüsiline koormus on teretulnud. Hästi mõjub kõik, mis organismi tugevdab ja toetab. See on õige aeg mõelda oma välimusele, tervisele, eluviisidele ning harjumustele ja hakata neid muutma soovitud suunas. Muutuste planeerimisel jää siiski realistiks, sest liiga suurte eesmärkide mitteteostumine paneb eneses pettuma ja tekitab stressi. Ära võta liiga palju ette, ära võta liigseid kohustusi, mis muutuvad koormavaks kui Kuu taas kahanemas ja energiat nappimas.

LAUPÄEVAL kell 2.27 liigub Kuu Sõnni tähemärki, mis muudab soodsaks kaela eest hoolitsemise. Sel ajal pole soovitav külastada hambaarsti.

ESMASPÄEVAL kell 13.28 liigub Kuu Kaksikutesse ja sel ajal on hea teha maniküüri, õlgade ja käte õrna, lõdvestavat massaaži.

KOLMAPÄEVAL kell 21.02 liigub Kuu Vähki ja sel ajal on magu haavatav ning õrna kohtlemist nõudev organ. Soodne on ravida hambaid, jalgu, põlvi ning kõõluseid ja ainevahetushäireid.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?