Milline suitsusilm sobib eri vanuses naistele? Lisatud sammsammuline jumestamise õpetus

Tekst ja jumestus: Reet Gailan, 11. detsember 2019

Aasta lõpp ühes oma pidudega on parim aeg end klassikalise suitsusilma jumestusega lille lüüa. Ole sa 20 või 60, vahet pole. Välja kannad selle igal juhul.
Modellid: Aili Sture, Merle Luik, Ülla Haljand

20ndad

Naisteleht - meigipildid (Robin Roots)
Naisteleht - meigipildid (Robin Roots)


Sobiv värvigamma: noorele sobivad kõik toonid. Naudi värvide mängu ja sega eri toone omavahel kokku.
Hea teada: võid silma veejoone maalida hoopis teist tooni kui see, mida silmalaugudel kasutasid. Must teeb pilgu sügavaks ja kassilikuks, mõni särtsakam värv annab aga mängulist põnevust juurde.
Huuled: nahavärvi ehk nude-toon on julgetes värvides jumestatud silmadele parim kaaslane. Valitud toon peaks sobima silmajumestuse alatoonidega ja olema oma nahatoonist vähemalt paar grammi tumedam. Mida noorem oled, seda paremini väga heledaid toone välja kannad.

40ndad

Naisteleht - meigipildid (Robin Roots)
Naisteleht - meigipildid (Robin Roots)


Sobiv värvigamma: eelista pisut mahedamaid ja maisemaid värve, näiteks pruune ja pronksikarva või pehmeid rohekaid ja lillakaid toone. Nõnda mõjub jumestus väljapeetult.
Hea teada: kasuta silma veejoonel pigem pruunikat pliiatsit ja sedagi vaid silma välisel osal. Nii jäävad silmad kenasti tõstetud, samas mitte liiga ülepakutud. Kui aga tunned, et tahad mahedamat ilmet, kasuta veejoonel hoopis valget pliiatsit.
Huuled: täiesti nahatooni huuled olgu selles vanuses juba välistatud, sest jäävad liiga kahvatud. Vali pigem oma nahatoonist grammike tumedam toon ja seda pigem soojemate virsikuliste perekonnast.

60ndad

Naisteleht - meigipildid (Robin Roots)
Naisteleht - meigipildid (Robin Roots)


Sobiv värvigamma: piilu jahedamate hallikate ja violetsete toonide poole. Need teevad silma värskeks ega ole liiga intensiivsed.
Hea teada: hajuta kogu suitsune mulje vaid ülemisele laule ja alumine ripsmepiir jäta täiesti puutumata. Nii ei mõju tulemus liiga raskelt. Pealegi tõstad silma sel viisi visuaalselt kõrgemale ja pilk näib kordades ilmekam. Võid veejoonel kasutada heledat beežikat pliiatsit, et silm tunduks suurem ja säravam.
Huuled: Jää keskmiste toonide peale. Liiga hele toon viib näolt kogu värvi ja tumedad silmad mõjuvad liiga järsult. Roosikarva toonid on parim valik!


Kuidas suitsusilma maalida?
Suitsusilma jumestamine pole sugugi vaid proffide pärusmaa. Võta aga sammsammuline õpetus ette ja proovi peegli ees järele. Ja kui tume suitsusilm tundub algul hirmutav, ära viska pintslit põõsasse, vaid alusta nõks tagasihoidlikumalt.

(KALEV LILLEORG)


Vali lauvärvi põhitoon. Hea valik on nahatoonist vähemalt paar astet tumedam toon.
Kata sellega kogu silmalau liikuv osa. Hajuta lauvärvi õrnalt ka kulmuluule ja silma alumisele laule. Jumestuse baastoon tagab, et kõigi värvide üleminekud oleksid võimalikult sujuvad ja suitsuse efektiga.

(KALEV LILLEORG)


Vali eelmisest toonist pisut tumedam lauvärv, millega varjuta silmakoopa joont, et anda sügavust ja tumedust juurde. Varjuta sellega õrnalt ka alumist laugu.

(KALEV LILLEORG)


Võta nüüd kõige tumedam lauvärvitoon. Hajuta seda ripsmete lähedale ja sealt edasi vaikselt ülespoole. Mida kõrgemale lähed, seda tumedam saab silm. Ära iial mine kõige tumedama tooniga üle koopajoone. Sealt alaku üleminek pehmemateks toonideks.
Jälgi, et ka kogu ripsmetevaheline ala saaks kõige tumedama värviga kaetud. Sinna ei tohi jääda ühtegi tühimikku. Tupsuta kõige tugevam toon ka silma välisele kolmandikule. Võimalikult peeneks hajutamiseks kasuta kõige esimest tooni. Kanna tumedust ka alumisele ripsmejoonele. Toonide kokkusulatamine ja hajutamine on siinkohal võtmesõnad!

(KALEV LILLEORG)


Võid kasutada silma veejoonel tumedat pliiatsit. Nii saab jumestus eriti efektne. Kui aga soovid silmadele värskust juurde anda, kanna sisenurka heledat sädelusega tooni.


Vali huuletoon kõige viimasena!
Kui oled silmad võluvaks pintseldanud ja loonud kauni meigipõhja, ära veel huuli jumestama torma. Pane kõigepealt selga valitud kostüüm, lisa ehted ja alles seejärel vali sobiv huuletoon. Võib-olla tunned, et kogu välimus vajab särtsu juurde. Siis saadki seda huulepulgaga lisada.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?