AVESTA | Praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 11. detsember 2019

Neljapäev, 12. detsember
27. Päikese päev

17. Kuu päeva algus 15.42

Täiskuu 7.12
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseb Asman, taeva ja taevaste võtmete vardja. Iidne müüt pajatab, et algselt oli taevas kivist ning tänu sellele ei pääsenud kurjus maale. Kui kivine taevas purunes, siis tekkisid sellest vääriskivid ning muud mineraalid, mis kaitsevad kurja eest. See on kosmiline avatud uste päev, mil meid jälgitakse nagu näitlejaid laval. Valetamine ja petmine toovad raskeid tagajärgi.
Kestev kuutsükli 16.päev nõuab kõiges mõõdutundelisust, harmooniat hinge ja keha vahel. Päev ei ole hea lepingute sõlmimiseks. Kell 15.42 algab kuutsükli 17.päev, mille märksõna on kirikukellade heli. See on naiseliku energia müsteeriumide, viljakuse, pidude ning rõõmude aeg. Kogu endasse rõõmu ja positiivseid mõtteid, et neid jaguks ka argisematesse päevadesse.

PÄEVA MÄRGID:
Kui näed taevas kolm korda sarnase kujuga pilve, seisab sul lähemal ajal ees raskustega seotud elumuutus. Heaks endeks on leida võtmed, mis tähendab maja omandamist või edukat reisi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Täituvad nädala jooksul. Kui nägid unes, et avasid uksi või sisenesid majja, siis algab uus periood sinu elus. Kui nägid unes lapsepõlvekodu, siis on loota võla tagasisaamist.

TOIT:
Täna tuleb süüa eelnevalt valmistatud toitu, mis on mitmekesine, õhuline, kerge ja soovitavalt vedel.

SOODSAD VÄRVID: helesinine, kuldne ja punane.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja pruun.


Reede, 13. detsember
28. Päikese päev

18. Kuu päeva algus 16.26
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseja on Zam, kes valitseb maapõue ja kõike mis selles peitub. See on väga kriitiline ja ohtlik päev, mida Päikese päevadest ainsana võib nimetada saatanlikuks. Ole võimalikult rahulik ja emotsioonitu, räägi ja suhtle nii vähe kui võimalik.
Kestev kuutsükli 17.päev tekitab ühest küljest ekstaasi ja vaimustunud oleku, kuid teisest küljest võib tekkida metsikus ja kontrollimatu energia väljavool. Ette võib tulla mitmeid ootamatusi, kuna liigub palju juhitamatut energiat. Kell 16.26 algab kuutsükli 18.päev, mille märksõna on võrdlus ning sümbol peegel. Siin peegeldub ümbritsevas kõik, mis toimub sinu sisemaailmas.

PÄEVA MÄRGID:
Kui sind mitu korda nimepidi hüütakse või kui ainult näis, et hüüti, siis saad abi kaitseinglilt. Kui leiad peenraha, siis on oodata heaolu ja edu. Kui sinu all laguneb miski: trepiastmed, põrand, voodi vms., siis viitab see salavaenlasele, kes on sind neednud või kaetanud. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid košmaarsed ja konkreetsed unenäod, mida nägid päikesetõusul. Kui nägid unes, et lendasid maa kohal või kuulsid oma nime, siis on loota kaitset ja edu. Kui nägid unes, et kukkusid või said mullaseks, siis on karta haigust.

TOIT:
Täna võib süüa kõike peale soojavereliste liha ja verega tehtud toitude. Toit peab olema ühel toidukorral ühte tüüpi.

SOODSAD VÄRVID: must, tumesinine ja pruun.
EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja punane.

Laupäev, 14. detsember
29. Päikese päev

19. Kuu päeva algus 17.29
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseb Manthra Spenta – püha sõna. See on päev, mil sõna materialiseerub ning seepärast on hea lugeda palveid ja laulda mantraid. Muud sõnalise maagia vormid ei ole soovitavad, kui sa neis just väga tugev pole. Täna võivad sind vallata ja rünnata igasugu hirmud, kuid nende vastu on kindel abinõu: naer ja huumor.
Jätkub kuutsükli 18.päev, mis on seotud kaitse ja abiga. Kui oled paari viimase päeva jooksul saavutanud või hoidnud sisemist vabadust ja harmooniat, siis nüüd on võimalik endale teadvustada, kes sa tegelikult oled ja milles seisneb sinu areng. Kell 17.29 algab ämbliku ja võrgu päev. Väldi uhkust ja valet ning võõraste mõtete üle võtmist, sest muidu püütakse sind võrku.

PÄEVA MÄRGID:
Kui aevastasid kohe peale ärkamist, eriti kui aevastasid 3x järjest, siis tuleb päev edukas ja rõõmurikas. Kui kuuled juhuslikult endast räägitavat ja kuuled oma nime, siis on sul tugev taevane kaitse. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed kui kuulsid unes hääli ja neid tõlgendatakse otse. Sulle võidi unes anda juhtnööre, kuidas end parandada ja mida teha, et elu paraneks. Kui kuulsid muusikat, siis on oodata abi ja kaitset.

TOIT:
Kasulik on süüa köögiviljasuppe, õliga valmistatud salateid, kapsa ja porgandi pirukaid, värsket kapsast.

SOODSAD VÄRVID: kuldne, kollane, helelilla ning muud kirevad ja erksad toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: ühetoonilised ja tumedad, pruunid ja rohelised

Pühapäev, 15. detsember
30. Päikese päev

20. Kuu päeva algus 18.48
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseja on Spenta Mainju - püha vaim. See on igavikku võitva aja päev, mille alamvalitseja on yazata Anaghra Raocha, kes on igavese valguse personifikatsioon. Teda peetakse õiglaste ja õpetajate juhiks ning prohvetite prohvetiks. Kuna see on tsükli viimane päev, siis ei soodusta see tõsiseid tegusid ega uusi algatusi. Vaata tagasi möödunud kuule ja tee sellest kokkuvõtteid ning päevasündmustest järeldusi, sest täna süüakse oma tegude vilju.
Jätkub kuutsükli 19.päev, mis võib olla raske ja isegi ohtlik. Ei tohi võtta ega tagasi maksta võlgu, sest see on üks levinumaid võimalusi võrku sattuda. Kell 18.48 algab kuutsükli 20. päev, mis on soodne vaimseks ümberkujunemiseks ning kosmiliste seaduste tunnetamiseks.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kell jääb täna juhuslikult seisma, siis tähendab see halva perioodi lõppu sinu elus ning toimub üleminek teisele tasandile. Kui kuuled pidevalt kella lööke, kirikukelli või kellukesi, siis on see märk, et sind jälgitakse. Lihtsalt ilusa või vääriskivi leidmine toob õnne, toetust ja abi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid eredad ja kirkad unenäod, mille peale ärkasid ja mida lõpuni mäletad. Parim unenägu, kui nägid peeglit või ennast peeglist, sest see on puhastumise ja ebaõnnest vabanemise märk.

TOIT:
Kasulik on süüa piimatoite, eriti hapupiimatooteid: kohupiima, jogurtit, keefiri.

SOODSAD VÄRVID: kõik peale musta.


Esmaspäev, 16. detsember
1. Päikese päev

21. Kuu päeva algus 20.17
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev lubab veini juua ja lõbutseda, rõõmustada ja meelt lahutada sest algab uus päikesepäevade tsükkel, mille tootemloom on põder. See kuu on pühendatud loomingulisele jõule ning seadustele nende algsel kujul. See on tarkade kuu, sest targad võivad teistest üle olla, kui nad jäävad lihtsaks ja ligipääsetavaks. Ole rõõmus ja positiivselt meelestatud.
Lõviosa päevast kestab kuutsükli 20.päev, mis on väga tõsine ja huvitav ning mille üheks sümboliks on eluring. Pahatahtlike inimeste ründeid on kerge ennetada. Ära alusta uusi asju, kui sa pole endas kindel, sest siis võib tulemus olla vastupidine oodatule. Hea on tegeleda kodu ja perekondlike probleemidega. Keelatud on üles võtta leitud asju. Kell 20.17 algab astraalse rüütellikkuse päev.

PÄEVA MÄRGID:
Hea kui leiad mõne särava eseme, mündi, nõela, naela või olgu see või ilus klaasikild, siis saadab sind edu, toetus ja abi. Halb märk, kui puistad maha soola, valad midagi ümber, klaasist või muust nõust mööda, sest siis võid lähedastega riidu minna. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid erksaid unenägusid. Kui nägid unes pidu või pidusööki, siis on oodata rikkust ja abi. Kui nägid unes tuld, siis tähistab see kõikide vaenlaste “ära põletamist”. Kui nägid unes välku, siis on oodata elumuutust paremusele.

TOIT:
Kasulik on küpsetada ning süüa pirukaid ja pannkooke.

SOODSAD VÄRVID: Heledad ja kirkad. Rohkem sära!
EBASOODSAD VÄRVID: tumedad ja sünged.


Teisipäev, 17. detsember
2. Päikese päev

22. Kuu päeva algus 21.49
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud teadmistele ja kaastundlikkusele ning see on seotud õilsate mõtete ja vanadest harjumustest loobumisega. See on mõtete puhastumise aeg, aeg näha selgelt perspektiive ja teada, kuhu minna ja mille eest võidelda. Tuleb viia oma teadmisi ja õpetust teisteni.
Kestev kuutsükli 21.päev on astraalse rüütellikkuse päev, mil toimub sisemise struktuuri ümberkujunemine ning mil tänu enesetunnistamisele on võimalik muutuda paremaks inimeseks. Päev sisaldab endas uusi võimalusi, kui mõtestad lahti saadud kogemusi ning teed korrektuure tulevikuplaanides. Täna on inimene võimeline taastama oma tervist ja sestap on hea päev tegelemiseks rahvameditsiini ja ravitsemisega.

PÄEVA MÄRGID:
Kui sind hüütakse mitu korda nimepidi, siis tähistab see sinu seisundi paranemist ja soovi täitumist. Siis tuleb kohe midagi soovida. Kui sind hüüti ekslikult, sest aeti kellegagi segamini, siis on karta kaotust või tuleb maksta võõraste pattude eest Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes teed, reisi, puud, siis tähistab see heaolu, muutust paremusele, soovi täitumist.

TOIT:
Süüa tuleb kerget ja lihtsat toitu: salateid, võileibu, suupisteid. Soovitav on joomist piirata, kuid piim ja hapupiim teevad head.

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.
EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla


Kolmapäev, 18. detsember
3. Päikese päev

23. Kuu päeva algus 23.21
PÄEVA OLEMUS:
Tänane päev on pühendatud algsele tulele ning seotud loomingulise algega. Päeva märksõna on kõrgeim õiglus. Veel on päev seotud religiooniga ning seepärast on hea hommikul lugeda mõni palve. See võib olla ise koostatud, kuid lugeda tuleb südamega, mitte suusoojaks. Tuli on täna püha ja nii tuleb tulesse ka suhtuda.
Kuutsükli 22.päev soosib meditatsiooni ja sümbolite abil ennustamist. Iga sümbol või ese, kui sellele keskendud, võib avada tee salajastele teadmistele. Ära joonista sümboleid, kui sa ei tea, mida need tähendavad. Eriti halb on joonistada suletud ringe või ruute, sest need hakkavad sind piirama ja mõjutama olenemata sinu tahtest.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra saamise märk. Hea märk, kui sind päeva jooksul saadab muusika ja laul. Üksindust ennustab see, kui lõikad endale sisse või torkad end. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod, kuigi kui nägid konkreetselt raha, siis on karta kaotust pettust või ebaõnne. Kui nägid unes sööki või tegid süüa, siis on see materiaalse heaolu märk.

TOIT:
Kõige kasulikum on omavalmistatud toit, aga eriti küpsetised, millest parimad on seenepirukad. Vein ja liha pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Neljapäeva hommikul kell 7.12 saabub täiskuu. Energiatase on kõrge ja seepärast oleme pisut keevalisemad ja ärritume kergemini kui teiste kuufaaside ajal. Lase oma fantaasia ja kujutlusvõime vabaks, sest sel ajal võid juurde saada loomingulist indu, mis omakorda energiataset tõstab. Siin peitub väike enese killustamise- ja üle töötamise oht. Peamine on mitte võtta ette liiga paljut, mida sa ehk rahulikema kuufaaside ajal täita ei suuda. Ka oma välimuse ja tervise heaks võid paljugi saavutada.

REEDEL kell 1.22 liigub Kuu Vähi tähemärki. Tavalisest tundlikum on magu. Ebasoovitavad on selle piirkonna operatsioonid ja energeetiline mõjutamine. See on soodne aeg külastada hambaarsti ning ravida ainevahetushäireid.

PÜHAPÄEVAL kell 5.55 liigub Kuu Lõvisse ja nüüd tuleb tähelepanu pöörata oma südamele ja mitte teha rasket füüsilist tööd või trenni. Keskendu toidus südamele kasulikele ainetele, näiteks oomega 3 ja oomega 6 rasvhapped, mida leidub pähklites, seemnetes ja mõnedes kalades.

TEISIPÄEVAL kell 9.15 liigub Kuu Neitsi tähemärki ning see aeg sobib organismi üldiseks tugevdamiseks. Ära söö raskeid toite, vali pigem kiudainerikkamaid, mis mõjuvad hästi seedimisele.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?