NAISTELEHT TESTIB | Milline vahend hoiab peokleidi säärtest eemal?

Silja Paavle, 11. detsember 2019

Talvekuudel toas võimutsev kuiv õhk ja sünteetikat täis sukad või sukkpüksid panevad peokleidid eriliselt särisema. Ehk taltsutaks ümber jalgade keerduvat kleidisaba antistaatikuga?

Antistaatik (Mari Luud)


Yplon Experdi antistaatik
Hind Selveris 2.29 (300 ml)
8
+ Suuremast pudelist jagub pikaks ajaks. Delikaatne ja meeldiv lõhn kaob kiirelt. Pärast vahendi seelikusaba alla pihustamist hoiab rõivaese kenasti säärtest eemale, seda ka siis, kui korraks end sünteetilise kattega toolile toetad.
- Pikale veninud õhtu korral ühekordsest suhistamisest ei piisa ja vahepeal tuleb käia vett saba alla pritsimas.

Antistaatik (Mari Luud)


Mayeri antistaatik
Hind Maksimarketis 2.39 (150 ml)
7
+ Käepärane pudel. Kerge lõhnaga ja kohe ei saagi aru, on see pigem meeldiv või mitte. Igatahes aroom ei häiri ja kaob kiirelt. Vahend on tõhus, kleidi alla pihustamise järel võib muretult tantsupõrandal keerelda ka vahepeal staatilisust koguva materjaliga kaetud toolil jalgu puhates.
- Kui peoõhtu pikale venib ja vahepeal tekib vajadus näiteks villane kampsun kleidi peale tõmmata, tuleb korraks veepritsmed appi võtta.

Antistaatik (Mari Luud)


Tintolavi antistaatik
Hind veebipoes Kaupleja.ee 5.49 (400 ml)
5
+ Nii suurest pudelist jätkub terveks talveks. Tootel on sümpaatne lõhn ja pärast pihustamist hakkab kleidisaba taas kenasti lehvima.
- Kehvema motoorikaga daamidel võib nii suure pudeli kasutamine veidi ebamugav olla. Esimese kasutuskorra järel vajas toode paari tunni tagant uuendamist. Antistaatikut peab kasutama üksnes kodus, sest nii suurt pudelit teatrikotti ei pista.

Antistaatik (Mari Luud)


Hemline’i antistaatik
Hind veebipoes Shop.kl24.ee 3.59 (50 ml)
5
+ Mõnus väike pudel sobib käekotti nagu valatult. Pihustada on mugav ja terve pika õhtu jooksul pole jalgade ümber kleepuva kleidisabaga muret ka pärast sünteetikaga otsest kokku puutumist. Veelgi enam – ka järgmisel päeval kleiti selga tõmmates ei särtsu kuskilt.
- Vahendit saba alla pihustades tõuseb korraks üles väga vänge hais. Kohati tekib tunne, nagu oleks kärbsemürki õhku tulistanud. Testijad põgenevad kiirelt garderoobist. Õnneks aroom riiete külge ei kleepu. Testi kõige kallim toode.


Kuidas testisime?
Hindasime pudeli käepärasust ja kasutusmugavust. Samuti lõhna, sest kes ikka ihkab kalli parfüümi kõrvale kodukeemia ebameeldivaid noote. Kõige suuremat rõhku panime toote tõhususele – kui kaua särts kleidisabast eemale hoiab.


Kuidas staatilisest elektrist spetsiaalse vahendita lahti saada?

 • Niisuta seeliku all sukkpükse veega.
 • Pihusta saba alla niisutavat juuksepalsamit. Mõne tunni saab kenasti hakkama.
 • Ka juukselakk aitab ootamatus kriisis hädast välja, kuid pihusta seda pigem sukkpükstele, et lakk riietele plekke ei jätaks.
 • Peida riiete siseõmblusesse haaknõel – metall laeb elektri maha ja eemaldab staatilisuse.


Kuidas särtsu ennetada?

 • Lisa viimasele loputusveele veerand tassi 5% äädikat.
 • Tee fooliumist umbes 7 cm läbimõõduga pall ja pane loputuse ajaks pesumasinasse riiete sisse. Ühte fooliumpalli saad kasutada kuni pool aastat.
 • Kasuta pesukuivatis kuivatipalli.
 • Väldi kunstmaterjalist rõivaid.
 • Eelista täisnahast tallaga jalanõusid.
 • Kreemita keha korralikult, et see kuivaks ei muutuks.
 • Niisuta õhku.
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?