Ilunõu: kuidas sobitada kokku kaelust ja kaelahteid?

Helen Perk, 11. detsember 2019

Kaelakee on kui võluvits, millega muuta riietus argisest pidulikuks. Kuidas ehteid rõiva kaelusega sobitada, õpetab WildWomani ehtespetsialist Mairi Kutberg.

Stanislav Moškov
Meik ja soeng: Reet Gailan
Modell: Kadiriin Kaubi
Ehted: WildWoman


Polokaelus
Kõrge kaelus on ehtele tagasihoidlikuks taustaks, lastes sel särada. Kaelusega passivad pikad ketid, ka erikujulised massiivsemad ketid ja suuremad ripatsid, mida muidu on keeruline rõivastusega sobitada.

Kaelaehted Kaelaehted (Stanislav Moshkov)


Sügav avatud kaelus
Hästi sobib suurem ehe, mis katab avatud kaelusest paistva naha. Ehte kujuga korda kaeluse lõiget ehk ümara kaeluse puhul vali ümaram, kandilise kaelusega kandilisem ehe. Eelista jõulisemat disaini, sest väike ripats ei pruugi pinda piisavalt täita.

Kaelaehted Kaelaehted (Stanislav Moshkov)


V-kaelus
See lõige tõmbab tähelepanu dekolteele, mistõttu pole vaja kaelaehtega liialdada. Ideaalselt sobib kaeluse joont jälgiv kett, mille otsas mõõduka suurusega kaunis ripats. Keti pikkus ja ripatsi suurus vali nii, et ripats jääks kaeluse alumise kolmandiku piirile.

Kaelaehted Kaelaehted (Stanislav Moshkov)


Klassikaline särgikrae
Kuna triiksärgilt tuttav krae on juba ise silmatorkav, sobib kaelaehteks valida midagi tagasihoidlikumat. Ideaalne valik on lihtsa vormiga lühike kaelakee, mis istub rangluu peal või kohal, samuti sobib hästi mõõduka suurusega ripats lühikese keti otsas.

Kaelaehted Kaelaehted (Stanislav Moshkov)


Varrukateta rõivas
Leia julge massiivsem ehe, mis on ühtmoodi efektne nii eest- kui ka tagantpoolt. Näiteks pärlikee, suurtest kividest ehe. Pikkus vali pigem lühem, et ehte ja kleidi rinnaosa vahele jääks piisavalt ruumi ehte sooloks.

Kaelaehted Kaelaehted (Stanislav Moshkov)


Rõhutatud kaelus
Pehmelt langeva voldilise kaeluse, rüüside-volangide või säravate kivikestega ehitud kaeluse puhul jäta kaelaehe üldse ära. Erilisema kaelusega rõiva juurde vali sära andma pigem efektsed kõrvarõngad.

  • Kaelaketti valides arvesta enda keha vormiga!
  • Kaela embav choker-kaelakee sobib naisele, kel on pikem ja saledam kael.
  • Lühike kaelakee sobib hästi naisele, kel on pigem väiksem rind, sest lisab rinnaosale visuaalselt vormi ja kaalu.
  • Klassikaline ripatsi ja keti kombinatsioon passib kõigile. Hea valik on universaalse pikkusega ehk 45–50 cm kett.
  • Pikad ketid sobivad ideaalselt naisele, kel pole väga lopsakas büst, sest lisavad rinnaosale liikuvust ja mängulisust.
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?