Ilusalongi ei pääse? Nende nippide abil saab geellakki ka kodus eemaldada

Helen Perk, 18. märts 2020

Geellakk koorub inetult, kuid küünetehniku juurde ei pääse niipea? Ilu Idüll Ilustuudio maniküüri ja pediküüri tehnik Katri Nõlvik õpetab kodus geellakki eemaldama.

«Geellaki eemaldamine pole raketiteadus, pigem nagu kokaraamatu järgi tegutsemine. Aja vaid näpuga järge. Kui on olemas õiged vahendid, saab hõlpsasti hakkama,» julgustab Katri. «Aga alustuseks oleks hea uurida oma küünetehnikult, kas paigaldatud geellakk on mahaleotatav. Osa tehnikuid kasutab geellaki all geeli, mis selle meetodiga maha ei tule.»

Laki lihtsalt maha viilimist Katri ei poolda. «Kodus viiliga eemaldades tuleb olla väga ettevaatlik. Nii võib küüned liiga õhukeseks viilida. Tunduvalt ohutum on leotada ja seda varianti julgustangi kasutama.» 


Eemaldamiseks vajad:
• alkoholi- või atsetoonisisaldusega küünelakieemaldit;
• küüneviili karedusega 180/240 (metallist või klaasist viil on kergelt ummistuv, seetõttu pole hea valik);
• 10 fooliumitükikest mõõduga 10 × 13 cm;
• 2 vatipatja;
• puupulka;
• küünepoleerijat;
• kätekreemi;
• kummikindaid;
• küüneõli;
• ravilakki.
Pane tähele! Küünte tervise nimel pead olema kannatlik. Seetõttu varu laki eemaldamiseks aega 45−80 minutit.

undefined (Martin Ahven)


Haara viil ja viili õrnalt maha pealislakikiht. Nii imbub eemaldamiseks mõeldud vedelik kiiremini alles jäänud geeli sisse. Viiliga on võimalik eemaldada ka kogu geellakk, aga nii võib kahjustada küüneplaati, lisaks võtab see tohutu aja ning vasaku käega paremalt puhastades on keeruline head tulemust saavutada.

undefined (Martin Ahven)


Valmista ette foolium ja vatipadjad. Viimased lõika nii suurteks tükikesteks, et küüs saaks kaetud, kuid naha kontakt atsetooniga oleks minimaalne. Atsetoon kuivatab liigselt nahka. Pöialde jaoks mõeldud tükid jäta suuremaks.
Määri küünenahad kaitseks õliga. Niisuta vatipadi atsetooniga, paiguta see küünele. Keera foolium nagu kommipaber ümber sõrme ja voldi kinni. Mudi küünt, et see saaks ühtlaselt atsetooniga kaetud.
Võid tõmmata fooliumi peale kummikindad, mis lasevad sul tegutseda. Nii ei pea sa, käed rüpes, ühe koha peal istuma. Lisaks aitab küünte soojas hoidmine protsessi kiirendada.

undefined (Martin Ahven)


Lase fooliumil 10−15 minutit küüntel olla. Lahti pragunenud geellakk annab märku, et võid hakata puupulgaga seda õrnalt maha lükkama. Ära kriimusta küünt üleliia. Kinnine geellakk pane fooliummütsi alla tagasi ja proovi natukese aja pärast uuesti.
Kes fooliumiga mässata ei viitsi, leiab ilupoodidest spetsiaalseid silikoonist padjakesi, kuhu saab näpuotsa mugavalt sisse pista.

undefined (Martin Ahven)


Geellakk eemaldatud, pese käed seebiga puhtaks, et üleliigne atsetoon maha loputada. Kui kodus leidub küünepoleerijat, käi küüned sellega üle.

undefined (Martin Ahven)


Ilmselt tunduvad küüned nüüd haprad, õrnad ja kuivad. Seepärast oleks hea kasutada turgutuseks ravilakki. Kui lakk kuivanud, masseeri lisaks veel küüneõliga.
Kata käed paksu kihi kätekreemiga. Eriti niisutatud tulemuse saad, kui tõmbad mõneks minutiks peale ühekordsed kummikindad.


Telli koju!
Nii tava- kui ka veebipoodides on saadaval ka häid tooteid, mis aitavad kaasa geellaki ohutumale eemaldamisele.


Orly universaalne lakieemaldi
Hind veebipoes Kaubamaja.ee 5.90 (118 ml)


GlamLaci silikoonmütsid ja svammid
Hind veebipoes Tradehouse.ee 14.90


Joiki niisutav küüneõli
Hind veebipoes Joik.ee 9.00 (10 ml)


Alessandro kahepoolne poleerviil
Hind veebipoes Loverte.com 2.30


LCN küüsi tugevdav ravilakk
Hind veebipoes Kaubamaja.ee 5.90


Mavala maniküüripulgad
Hind veebipoes Ideaalkosmeetika.ee 5.80 (5 tk)

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?