NAISTELEHT TESTIB | Klassikat narrida ei tohiks – milline on parim valmis Caesari salat?

Ragne Värk, 18. märts 2020

Kevadsoojusele lähemale jõudes muutub ka menüü tervislikumaks ja tummised lihahautised asenduvad kergemate valikutega. Meie otsisime poeriiulitelt üles klassikalised Caesari salatid ja selgitasime välja parimad.

undefined (Ragne Värk)


Selveri köögi Caesari salat
8
Energiasisaldus: 128 kcal / 100 g
Hind Selveris 4.49 (290 g)

+ Kirsstomatitega koonerdatud pole. Eraldi pakendisse pistetud krutoonid maitsevad hästi. Kastme eest kiidusõnad.
+/- Meeldiva suurusega lihatükid, kuid kanalihamaitseainega on ilmselgelt liialdatud.
- Peale vaadates tundub salat koos juustuga pisut vettinud. Ehk ka pisut vanavõitu, sest välja piiluvad kolletunud äärtega salatilehed.

undefined (Ragne Värk)


Circle-K Caesari salat
7
Energiasisaldus: 177 kcal/ 100 g
Hind Circle K-s 4.95 (320 g)

+ Eraldi pakendatud krutoonide maitse on hea ja need pole üle- või alamaitsestatud. Salatikaste üllatab positiivselt, sest on just õige mekiga. Kastet on meeldivalt parajas koguses ja koonerdama ei pea.
+/- Kanatükid on küll väga hea suurusega, kuid maitse pole kiita. Tunduvad pisut kuivavõitu ja ilmetud.
- Suure salatikoguse juures leiab kahvel vaid kaks kirsstomatit. Jääsalat on kolletunud ja pole kaugeltki esimeses nooruses. Proportsioonid on samuti paigast ära, sest võrreldes teiste komponentidega on salatit ülemäära palju. Juustu puhul tabab kõrv samuti sööjate nurinaid. Hiljem pakendit uurides selgub oluline tõsiasi. Tootja lubab seda õiget Rooma salatit, aga tegelikkuses on pakis tavaline jääsalat. Koostisainete nimekirja lähemalt lugedes peaks salat sisaldama küll salatisegu, kuid meie suudame siiski tuvastada vaid jääsalati.

undefined (Ragne Värk)


Mamma Caesari salat
6
Energiasisaldus: 133 kcal / 100 g
Hind Prismas 3.99 (270 g)

+ Siin on kõik eraldi pakendatud: kaste, saiakuubikud, juust, salatilehed, isegi kanalihale on oma pesa tehtud. Kõik tuleb endal kokku segada ja seetõttu pole komponendid ebameeldivalt vettinud või pehmed. Kanaliha on maitsev – mahlane, maitserikas ja pehme. Värskuse eest samuti kiidusõnad.
- Kastme eest kindlad miinuspunktid – õigest maitsekooslusest on asi ikka väga kaugel, pigem on tegemist hapu majoneesikastmega. Ka krutoonid muudavad nukraks, tegemist oleks justkui seisnud ja pisut tolmu kogunud saiatükkidega. Maitsetud pealekauba. Juustu puhul sooviks pisut tugevama mekiga parmesani-tüüpi juustu.

undefined (Ragne Värk)


McDonald’si Caesari salat
5
Energiasisaldus: 120 kcal / 100 g (toiteväärtus antud ilma kastmeta)
Hind McDonald’sis 4.90 (270 g)

+ Peale vaadates tundub väga isuäratav. Selline pontsakas ports ohtra värske kraamiga. Lapsed hõiskavad loomulikult paneeritud kana üle.
+/- Seda võib nimetada improviseeritud kraamiks, sest sisaldab tavapärastele komponentide kõrval veel porgandiribasid ja erinevaid salatilisi. Tavalist kana asendab viilutatud krõbekana. Kuigi õigest salatist on asi kaugel, rõõmustab sööjaid kokkuvõttes tore kõhutäis.
- Krutoonidele on maitseainet ülemäära saanud. Maitsemeeli ärritab ka liiga äädikane kaste. Osa sööjatest pettuks väga, kui seda neile Caesari salati nime all pakutakse.

undefined (Ragne Värk)


Delice’i Caesari salat
4
Energiasisaldus: info puudub
Hind Delice’is 3.68 (350 g)

+ Lastele maitseb väga.
- Teistest pisut erinev, sest kõik komponendid on kokku segatud: salatilehed, kaste, kana, tomat, juust ja sai. Seetõttu pole maitse värske ning krutoonid on lödised ja pehmed. Olematu maitsega kastet on nii palju, et see lausa niriseb lusikalt maha. Klassikalist Caesari salatit ei meenuta mingist otsast, pigem nagu vana kooli kooresalat.

undefined (Ragne Värk)


Hetki Caesari salat
2
Energiasisaldus: 130 kcal / 100 g
Hind Prismas 2.89 (210 g)

+ Salat näeb väga ilus välja – värske ja roheline.
- Kaste on nii hapu, et pole lihtsalt sõnu. Üks testijatest ütleb, et maitseb nagu ebameeldiv Soome kaste. Kuna tegemist on pimetestiga, selgub hiljem, et tegemist ongi lähinaabrite ettevõtte toodanguga. Saiakuubikute valmistamisel on ülemäära hullatud maitsetugevdajatega – oma olemuselt on need justkui krõpsude asendajad. Kana on muutunud maitsetuks pehmeks massiks ja peenelt riivitud juustust saanud kuivanud puru.

undefined (Ragne Värk)


R-Kioski Caesari salat
1
Energiasisaldus: 122 kcal / 100 g
Hind R-Kioskis 4.00 (210 g)

- Välimus ei kutsu sööma ja kana näeb viisakalt väljendudes jube välja. On see üldse korralikult läbi küpsenud? Esimene suutäis kinnitab, et vesine ja ebameeldiva tekstuuriga lihapala süüa ei sünni. Tekib kahtlus, et (ala)küpsetatud kana on esmalt leidnud tee sügavkülma ja siis vajadusel otse kaussi tõstetud. Kokkuvõttes võib öelda, et selle kana söömine on täielik elamus, aga negatiivses mõttes. Saiatükikesi täiendab liisunud õli maitse ja kaste on ülim pettumus – nagu äädikane šašlõkimarinaad. Tagatipuks leiame üsna krõbeda hinnaga salatist mädanenud kirsstomati.


Kuidas testisime?
Valisime poelettidelt pimetesti tarvis Caesari salatid kanaga. Laua taha istusid täiskasvanud ja lapsed. Otsisime traditsioonilist olemust ja maitset ning hindasime seetõttu värskust, kastme ehedust ja kana mahlasust-maitsekust. Kiitsime maitsva kanaliha ja krutoonide eest. Meele tegid mõruks närtsinud salatilehed ja ebameeldiv kaste.


Tee ise korralik Caesari kaste
Selle salati kõige olulisema komponendi valmistamine on imelihtne.

  • 3 sl majoneesi
  • 1 tl Dijoni sinepit
  • 1 küüslauguküüs
  • 2–3 tl sidrunist pressitud mahla
  • 2 anšoovisefileed
  • 1 tl Worcestershire’i kastet
  • 5–6 sl oliiviõli
  • soola, pipart, suhkrut

Pane ained kaussi ja mikserda kõik komponendid ühtlaseks. Maitsesta.


Kas teadsid, et …
… traditsiooniline Caesari salat koosneb Rooma salatist, krutoonidest, salatikastmest ja parmesanist.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?