Avesta praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 18. märts 2020

Neljapäev, 19.märts
0/5. Päikese päev

25. Kuu päeva algus 5.43

PÄEVA OLEMUS:
Avesta aasta viimane päev on pühendatud aarialastele, valge rassi esivanematele, kes tulid Maale Suure Karu tähtkujust. Nad on euroopa rahvaste ja hindude esivanemad, praegusaja mõistes indo-euroopa rass. Iidsete aarialaste õpetus on kõigi eksisteerinud ja eksisteerivate religioonide esiema. Valge rass tõi Maale õpetuse Kosmilistest seadustest, aja käsitluse ning oskuse sellega töötada, et läbi võidu lõpliku aja ja seega ka kurjuse üle, väljuda ettemääratuse ringist. Valge rass käis Valguse teel, kuid ei suutnud täiel määral vastu seista valguse moonutisele, mille lõi saatan. Valge rassi patt seisneb Jumalike Seaduste kaotamises ja rüvetamises, uhkuses ning ülbuses.
Need, aasta viis viimast päeva, tuleb inimesel silmitsi seista oma pattudega ja olla enesega südamepõhjani aus. Vaata endasse ja mõtle, kui palju oled teinud asju, mis pole sinu silmis eriline patt, sest seda teevad kõik, nii on kombeks või et milleks sundis sind emotsionaalne seisund või olukord?
Kuutsükli 25.päev nõuab ettevaatlikkust mõtete, sõnadega ja emotsioonidega, kuna need võivad iseseisvalt elama hakata. Kui kuuled nagu ilmsi mingeid hääli, siis sõltud kellestki ülemäära palju.

PÄEVA MÄRGID:
Neil päevil päeva märgid ja unenäoseletused puuduvad.

TOIT:
Päikesetõusust kuni loojanguni ei tohi midagi süüa. Juua võib vaid mahlu ja vett. Pärast loojangut võib süüa ainult taime- ning piimatoite.

SOODSAD VÄRVID:
valge ja helesinine.

Reede, 20. märts
1. Päikese päev

26. Kuu päeva algus 6.08

PÄEVA OLEMUS:
Alanud on uus aasta, mille esimene kuu on pühendatud esivanematele ja nende hingedele, kelle koondnimetus avesta traditsioonis on Fravašis. See on Looja päev, loomingulise alge ja valikute päev, milles peituvad uued algused ja võimalused. Tee plaane kogu järgnevaks aastaks, aga vähemasti kuuks ajaks. Kui plaanid tehtud, siis võid juua veini ja lõbutseda. Olgu see pidu sinus eneses või väiksemas sõprade ringis, sest suured kollektiivsed üritused ei ole soovitavad.
Kuutsükli 26.päev toob kaasa kärsitust ja sekeldamist, mida tuleb kindlasti vältida, sest see kulutab palju energiat, mis omakorda muudab kergesti ärrituvaks. Tuleb hinnata kõike objektiivselt ja maha võtta maskid, sest see päev õpetab loobuma illusioonidest.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad särava, hiilgava eseme, siis ootab sind edu; kui naela, siis saad toetuse. Kogu päeva saatev linnulaul tunnistab esivanemate abist, neid tuleb meenutada. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid erksaid unenägusid. Kui nägid unes tuld, siis tähistab see kõikide vaenlaste “ära põletamist”. Kui nägid unes välku, siis on oodata elumuutust paremusele. Vanasti visati sel päeval ristteele münte või jagati neid kerjustele, et Looja kingiks rikkust ja küllust.

TOIT:
Hea on küpsetada pannkooke ning pirukaid. Juua võib punast, maitsestatud veini või hõõgveini.

SOODSAD VÄRVID: Heledad ja kirkad. Rohkem sära!
EBASOODSAD VÄRVID: tumedad ja sünged.


Laupäev, 21. märts
2. Päikese päev

27. Kuu päeva algus 6.24

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud heatahtlikele ja õilsatele mõtetele. See on teadmiste ja ideede omandamise, avastamiste ning parima variandi leidmise päev. Võitle rumalate mõtetega, katkesta mittevajalikud sidemed, vabane vanadest harjumustest, valedest sõpradest ja valeusust. Mõtted ja teadvus peavad olema puhtad ja selged, sest vastasel juhul sa ei näe uusi perspektiive. Hea päev reisimiseks, inimestega suhtlemiseks ja nende aitamiseks. Hea on teha sisseoste, tegeleda kaubanduse ja rahaliste tehingutega.
Kuutsükli 28.päev on seotud vaimse ärkamisega. Unes või mediteerides võib näha oma eelmisi elusid ning seeläbi jõuda kõrgemate tõdedeni. See päev annab võimaluse eneseteadvustamiseks, uute eesmärkide loomiseks ning seeläbi ka saatuse muutmiseks. Mõtle häid mõtted ja hoia tuju üleval.

PÄEVA MÄRGID:
Raha või metallesemete leidmine on halb märk ja toob needust, kaotusi või ebaõnne. Kui sind hüütakse mitu korda nimepidi, siis tähistab see sinu seisundi paranemist ja soovi täitumist. Siis tuleb kohe midagi soovida. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Unenägu, mis järgnes on kindlasti tähenduslik. Kui nägid unes surnud sugulast, siis on see hea märk, ta võtab sinuga mingil viisil ühendust.

TOIT:
Süüa tuleb kerget ja lihtsat toitu: salateid, võileibu, suupisteid.

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.
EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla.


Pühapäev, 22. märts
3. Päikese päev

28. Kuu päeva algus 6.37

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on seotud tule stiihia loomingulise potentsiaali kogumise ja säilitamise ning kõrgeima tõega. Palvete lugemine, mantrate laulmine ning musitseerimine on igati omal kohal. Päev on seotud ka kogumise ja koondamisega. Seepärast ei tohi teha liigseid kulutusi. Kõigel, mis sa teed või ette võtad, peab olema tõsine eesmärk.
28.kuutsükli päeval on võimalik muuta oma saatust. Meile antakse võimalus teadvustada ja luua endale elu eesmärk. Võib töötada tšakratega, kuna täna on need avatud. Soovitav on läbi teha kõik puhastavad harjutused ja rituaalid nii füüsilise keha kui ka emotsioonide ja mõtete jaoks.

PÄEVA MÄRGID:
Hea märk, kui sind päeva jooksul saadab muusika ja laul. Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu, õnne ja sõbra saamise märk. Samuti, kui leiad puust või nahast eseme. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod. Pööra tähelepanu vaid konkreetsetele unenägudele, kus oli selge, mida tegid või kuhu läksid. Kui nägid unes peakatteid või proovisid neid pähe, siis on oodata ootamatut rahasaamist.

TOIT:
Kasulik on süüa omavalmistatud küpsetisi, millest parimad on seenepirukad.
Toit põleb täna organismis täielikult, annab energiat, aga ei muutu rasvaks.

SOODSAD VÄRVID: tumedad ja sügavad punase ning sinise varjundid.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.


Esmaspäev, 23. märts
4. Päikese päev

29. Kuu päeva algus 6.46

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva iseloomustavad aktiivsus, suur pinge, nõrkade ja solvatute kaitse, sõduri tee. Tuleb olla reibas, tegeleda füüsiliste harjutustega, alustada, kuid mitte lõpetada asjaajamisi. Ei tohi olla passiivne, nukrutseda midagi ette võtmata. See on kohuse täitmise, iseseisvuse ja riskeerimise aeg, mis võib tuua soodsaid juhuseid. Mingil juhul ei tohi laiselda.
29.kuutsükli päeval ei tohiks ette võtta midagi uut, samuti tuleks lõpetada suhted valede inimestega, ajada eemale pealetükkivad mõtted ning inimesed. Tuleb mõista, et on mõttetu võidelda tagajärgedega, kui pole likvideeritud põhjus, mis tavaliselt peitub meis endis. Teha võib vaid vajalikke igapäeva töid.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad metallesemeid ja väga hea, kui need on teravad, sest see ennustab peatset jagusaamist kõikidest vaenlastest. Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Kui lõhud mõne nõu ja see kukub paljudeks kildudeks, siis ootavad sind katsumused, kuid millest tuled auga välja. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes võitlust ja lahingut, siis tähistab see enda ja teiste vigadega võitlemist. Kui nägid unes palju relvi, siis kutsutakse sind võitlusse mustade jõududega.

TOIT:
Kasulik on süüa küüslauku, sibulat, pipart. Tuleb palju juua.

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.


Teisipäev, 24. märts
5. Päikese päev

30. Kuu päeva algus 6.54
Kuuloomine ja 1. Kuu päeva algus 11.28

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on heategev maailm ning see on pühendatud maale, maailma terviklikkusele, kuid ka aususele, mõistmisele, hingepuhtusele, vaimsele ja materiaalsele rikkusele. See on harmoonia päev, mil ei tohi riielda ega tülitseda, sest see tekitab ebameeldivusi pikaks ajaks.
30.kuutsükli päeval tuleb tegeleda sisekaemustega, nautida ja õppida kauneid kunste ja esteetikat. Samuti näidata üles armastust ja heasüdamlikkust. See on ohverdamise päev, tuleks kõrvale jätta kõik mittevajalik, et minna uuele arenguringile, sest kell 11.28 algab uus kuutsükkel. Sel päeval pole kasulik töötada grupis, suhtlemist ja kontakte tuleks vältida. Ette võib tulla ootamatuid situatsioone ning segadust.

PÄEVA MÄRGID:
Hea, kui näed palju leiba, leivapuru või näed palju linde, eriti tihaseid, sest see ennustab rikkust ja abi raskel momendil. Heaks märgiks on ka kogemata mahavalatud piim ja leitud laste mänguasjad. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui nägid unes, et harisid maad või töötasid põllul, siis on oodata edu ja õnne. Kui nägid unes, et sõid, eriti kui sõid leiba, siis tähistab see rikkust.

TOIT:
Kasulik on süüa teraviljatoite ja –putrusid. Parim on magus, rosinatega riisipuder. Samuti on kasulikud kaalika ja peeditoidud.

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.
EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.

Kolmapäev, 25. märts
6. Päikese päev

2. Kuu päeva algus 7.01

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud terviklikkusele, tervisele. Kõike ühte koguv ja liigsest puhastav. Samuti on see päev pühendatud sugulussidemetele, sugupuule ja inimhinge sügavustele ning kutsub sind oma sisemise usu teadvustamisele. Kasulik on teha külmavee protseduure ja end karastada.
Kell 7.01 algaval 2.kuutsükli päeval ei tohi kahetseda midagi, millest oled vabanenud. Tuleb pöörata tähelepanu sellistele omadustele nagu kurjus, kadedus, ihnsus ja madalad instinktid. Neid ületades võime viia ellu uusi alguseid. Tuleb olla suuremeelne, helde ja aus, ei tohi sallida teiste inimeste ebaausust, kuid ei tohi ka kurjaks minna.

PÄEVA MÄRGID.
Kui jalad saavad märjaks, siis võtab keegi taevane sinu karma ja patud enda kanda. Haigustest vabanemisele viitab see kui satud vihma kätte või saad juhuslikult märjaks. Kui jalad saavad märjaks, siis võtab keegi taevane sinu karma ja patud enda kanda. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise. Kui nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne; kui sogases vees, siis on karta haigust. Kui nägid unes tuld, siis on karta pettust, ei tohi teha mõtlematuid samme.

TOIT:
Söö mitmekülgseid, kergeid ja vedelaid toite. Joo võimalikult palju mahlu ja kvaliteetset mineraalvett.

SOODSAD VÄRVID: erinevad hõbedase varjundid, hõbejassinine ning pärlmutter.
EBASOODSAD VÄRVID: Must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuuemand muutub järjest kõhnemaks ja esmaspäevaks pole teda enam üldse näha. See aktiivne kahanemise ja kuuloomise aeg ei sobi aktiivseks tegevuseks. Pigem tuleks mõtiskleda sellest, mis on hästi läinud ja sellest, mis pole hästi läinud. Sel ajal on ehk lihtsam leida ka möödalaskmiste põhjuseid, sest pilk on suunatud sisemisele, alateadlikule ja hoomamatule. Hea oleks teha enda elu sel ajal võimalikult pingevabaks ning pakkuda lõõgastust nii ihule kui hingele. Kasulikud on organismi puhastavad raviteede ja nahka puhastavad kosmeetilised protseduurid.

NELJAPÄEVAL kell 3.15 liigub Kuu Veevalaja tähemärki ja nüüd on enam tundlikud liigesed ja jalad. Vastunäidustatud on liigeste ja jalaoperatsioonid ning nende piirkondade tugev massaaž ning kurnavad harjutused. Aktiivselt töötavad süda ja veresoonkond, sestap võib neid ka ravida.

LAUPÄEVAL kell 14.33 liigub Kuu Kaladesse ning nüüd taas saab üks ring läbi, mille lõpetavad jalatallad. Tee jalgadele lõõgastavaid vanne ja pediküüri.

TEISIPÄEVAL kell 2.57 liigub Kuu Jäära ja see on aeg, mil ei tohi oma pead külmetada ega üle pingutada. Sel ajal ei tohiks palju lugeda ja silmi üle koormata. Kasulik on teha silmadele mähiseid ja vanne.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?