Mida kodus istudes telekast vaadata? Siin on ülevaade kevadhooaja uutest saadetest

Helle Rudi, 18. märts 2020

Truu kaaslasena suudab teleekraan igal eluhetkel igavust peletada ja tuju tõsta. Siinne väike spikker on neile, kes pole ehk ammu pulti käes hoidnud, kuid nüüd selleks põhjuse leiavad.

ETV
«EnsV» lõi pauguga ukse lahti aastavahetusel, kuid nüüd saab armastatud tegelastele kaasa elada igal nädalal. ENSV on nüüdseks ajalugu ja tegevus toimub taastatud Eesti Vabariigis. «See on täiesti normaljok. Tantsida võib alati, kasvõi ümber posti,» ütleb tabavalt Kukekese baarimees Illar. 1990ndate algusaastate pöörasust näeb esmaspäeviti kell 20.00.


Viimane võimalus on hüpata «Klassikatähtede» rongile. Kaks osalejat on küll võistlusest väljas, aga õiged superstaarid alles selguvad. Säravaid tegijaid on ainulaadses talendisaates alati nähtud ja pole midagi põnevamat, kui tähe sünnile algusest saati kaasa elada. Seekord hoiab saates ohje esimesel hooajal säranud pianist Johan Randvere. Teler tööle reede õhtuti kell 20.00.

(19.03.2020 teatas ERR , et «Klassikatähtede» telekonkurss teeb ajutise eetripausi ja jätkab ETVs ning Klassikaraadios esimesel võimalusel. Sellest reedest läheb «Klassikatähed» pausile ja alates 20. märtsist asendavad ETV ning Klassikaraadio konkursi ajutiselt teiste saadetega. “Klassikatähed” saate tegemisse on kaasatud suur meeskond, lisaks osalejatele lavapartnerid ja saateansamblid – ka ilma publikuta on iga saade võrreldav avaliku kontserdi või sündmusega, millega on seotud rohkem kui 50 inimest. Saate tegijad hindasid koroonaviiruse levikust tingitud riske nii osalejate, nende lähedaste kui ka kogu meeskonna vaates ning kõikide osapoolte heaolu silmas pidades otsustati saade ajutiselt peatada.
Konkurss ei ole siiski lõppenud ja naaseb vaatajate-kuulajateni esimesel võimalusel.
Kõik «Klassikatähtede» senised osad on järelvaadatavad ETV kodulehel, klassikalise muusika sõpru kostitab igapäevaselt erinevate saadetega Klassikaraadio.)


Eriti elurõõmsad ja südamlikud lood on kinni püüdnud Margus Saar. See on nagu üks korralik C-vitamiini laks. «Mulle meeldib Saaremaal elava Paveli moto. Ta on ilma ühe labakäeta, ta on täiesti pime ja tal on oma puutöökoda. Tema elu moto on: «Kui elad, siis ela!»,» võtab saatejuht Margus Saar kokku «Iseolemise». Eetris pühapäeviti kell 19.45.

Krimihuntide lemmiku «Vera» kõige värskem ja ühtlasi viimane hooaeg on eetris alates sellest reedest. Ikka hilisõhtuti kell 22.05. Elu tõsidusele saab silma vaadata alates 12. märtsist, sest ETV2s hakkas jooksma kirjanik Elena Ferrante tetraloogial põhinev kvaliteetsari «Minu geniaalne sõbranna». Vaataja viiakse 1950ndate Napoli vaestele ja troostitutele tänavatele, kust saab alguse kahe tüdruku eluaegne sõprus.

Kanal 2


Tokyole sai ring peale tehtud ja nüüd jätkub eestlaste tutvustamine Araabia Ühendemiraatides. Giid on saatejuht-toidukuller Leho Lehis. Uhkete kõrghoonete ja tehisrandade vahel elab ligikaudu tuhat eestlast ning elualasid on alates kinnisvarast hotellinduseni. «Millegipärast öeldakse Dubai kohta, et sellel pole hinge. Mina vaidleks vastu. Selles on midagi, mis paneb raha ja energiad tööle,» kirjeldab seda linna laulja Merlyn Uusküla. Vaatajate ees pühapäeviti kell 20.05.


Mööda ilma rändab endiselt Roald Johannson ja silmapiiril terendavad Guatemala, Iirimaa, Costa Rica, Hispaania, Egiptus ja Mehhiko. «Olge valmis ootamatusteks, sest ilmselt ei suuda ka kõige pingelisema trilleri stsenarist kirja panna seda, milliseid elu stsenaariume on kogenud tuhanded eestlased väljaspool oma kodukamarat,» lubab saatejuht. Eks oma silm ole kuningas, seda teisipäeviti kell 20.00.


Katrin Lust keskendub uues dokumentaalsarjas naistele, kes on kustutanud mõne lähedase või juhututtava eluküünla. Enneolematult ausaid lugusid näeb kolmapäeviti kell 20.00.


Täielik vastand kurjusele on «Karvased kosilased». Saates peavad võluvad vallalised valima kahe kosilase vahel. Iva peitub selles, et peigmehekandidaadid kannavad kohtingutel loomakostüümi. Midagi sarnast pole siinsel telemaastikul varem nähtud.

undefined (Martin Ahven)


Armastuse eri tahud harutab eriti hoolsalt lahti koolitaja Epp Kärsin. Reede õhtuti istuvad tema vastas avameelsed naised ja mehed ning räägivad tunnetest, petmisest, seksist jpm. Kui keegi panustaks selle kevadhooaja hitile, siis «Mida vanemad sulle ei rääkinud» on väga hea võitjakandidaat. Eetris kell 20.00.

Mälumängusõpradele ei pea ütlema, ent võib-olla tasub teistele meelde tuletada, et «Kuldvillak» on tagasi. Taas saab pühapäeval kell 19.30 teleriga võidu ajusid ragistada. Sarja «Pilvede all» 20. hooajal ollakse endiselt selle õige armastuse otsingutel.

TV3

undefined (Kalev Lilleorg)


Siiralt hea meel on selle üle, et peakokk ja ärimees Joel Ostrat on tagasi! Tuntud eestlaste vintsutustel restoraniköögis ei näi lõppu. Joel hoiab endiselt kõigel silma peal ja mis veel olulisem – maitseb iga suutäit. Kui vaja, ütleb krõbedama sõna. On, mida oodata, sest põlle seavad ette paljud siinsed kuulsused. Amuse-bouche ehk tõeline isutekitaja on eetris reedeti kell 20.00.


Kes kolmapäeva öösel sõba silmale ei saa, võib närvide rahustamiseks vaadata Mihkel Raua vestlussaadet. Fookuses püsivad Tallinnaga seotud teemad, aga teravus on endine. Algusaeg on õige hiline, kell 22.30. Siiski ei tasu unustada, et olenevalt teemast võib saade mõjuda kui must kohv või külm dušš.


Palju on sahistatud saate «Maskis laulja» kohta. Sosistama jäädaksegi, sest kogu saade on üles ehitatud salapärale. Kostüümide varjus laulavad tuntud näod, keda omakorda üritavad ära arvata Krista Lensin, Mart Juur, Ženja Fokin ja Brigitte Susanne Hunt. Pilt räägib rohkem kui tuhat sõna, teler tööle pühapäeval kell 19.30.


«Kättemaksukontoris» on pingelised ajad. Üle läve astub noor Interpoli uurija Rahel Oodo (Ingrid Margus) ja asub detektiivide tööd kontrollima ning ettekandeid tegema. See on muidugi köömes selle kõrval, et kurikuulus hurmur Kaur Moks (Kristjan Sarv) avastab endas tantsupisiku ja temast saab naistantsutrupi lavastaja. Üks on kindel: Marioni (Kadri Rämmeld), Freya (Elina Reinold) ja Luna (Ragne Veensalu) käed on tööd täis neljapäeviti kell 21.30.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?