Hetkehitid! Naisteleht annab nõu – mida lugeda ja kuhu minna

Helina Piip, 12. veebruar 2020

Mida teha, kui väljas on pime ja märg? Eks ikka nautida mõnusat kultuuri, millest Eestis puudust ei teki!

Vaata ja imetle
Kes on kauneim riiulis?

Möödunud aasta 25 kõige kaunimat raamatut on valitud, ent ka sina võid anda oma lemmikule hääle, kui astud läbi Tallinna rahvusraamatukogu trepigaleriist – seal on kõik kaunitarteosed vaatamiseks väljas. Hääletada saab 29. veebruarini ka Apollo ja Rahva Raamatu suuremates raamatupoodides ning osalejate vahel loositakse auhindu.

Kaunimate seas on enim kunstiraamatuid, aga leidub ka luulekogusid – Aado Lintropi «Linn seitsme tiivaga raudhobuse seljas: mansi rahvaluulet», kujundaja Marja-Liisa Plats; Asko Künnapi «Keravälk koputab tulles» autori enda kujunduses. Ilukirjandusest veel romaanivõistluse võitja Paavo Matsini «Kongo tango», kujundaja Kristjan Mändmaa. Stig Rästa «Hakitud kalamarja» ehivad Marko Mäetamme illustratsioonid.

Kuigi 25 seas oli mitu lasteraamatutki, toimus lastekirjandusele veel eraldi konkurss. Nii said pärjatud kaunikesed: Ernst Peterson-Särgava «Ennemuistsed jutud Reinuvader Rebasest», kujundaja Katrin Ehrlich; Liis Seina «Saskia otsib värve», kujundaja Catherine Zarip; Tarmo Vaarmetsa «Võileib võimleb», kujundaja Tuuli Aule; Hilli Ranna «Hajameelse haldja sünnipäevapidu», kujundaja Piret Niinepuu-Kiik ning Ilmar Tomuski «Väike Vunts», kujundaja Catherine Zarip.

Loe ja naudi
Suudluste korvitäied

( )

Valentinipäeva soe soovitus – Pablo Neruda «Armastusluuletused». Suure poeedi lembeluuletusi sisaldavas teoses ülistab Neruda ka kirge ja erootikat, mida on peetud omal ajal ehmatavalt otsekoheseks. Ihuline armastus ja piinav igatsus põimuvad lummavate looduskujunditega. Sugestiivseis värssides on ühteaegu õrnust ja plahvatuslikku. Siit võib leida ka read, mida igal kevadel ikka ja jälle tsiteeritakse: «Tahan sinuga teha kõike sedasama, mis kevad teeb kirsipuudega.» «Kapteni laulud» ja «Sada sonetti armastusest» pühendas luuletaja oma kolmandale abikaasale Matildele. Tõlkinud Carolina Pihelgas.

Sõida Pärnusse
Romantiline nädalalõpp

Miks mitte võtta sel nädalalõpul suund Pärnusse! Eriti siis, kui on nägemata Endla lavastus «Elu ja armastus» ning Fotofesti fotonäitused linnagaleriis, Kunstnike majas, keskraamatukogus, teatris jm. Pealegi avatakse 14. veebruaril Pärnu Uue Kunsti Muuseumis maalikunstnike aastanäitus «Lokaalne/Globaalne».

«Elu ja armastus» (Endla teater)

Aare Toikka lavastatud «Elu ja armastus» on mõistagi vana hea A. H. Tammsaare, näitemänguks on selle kirjutanud Andrus Kivirähk. Lavastuses, kus monolooge vähem kui romaanis, näeb sarmika Rudolfi rollis Märt Avandit ja Irmana Saara Nüganeni. Lisaks toredad rollid Carmen Mikiverilt, Kadri Rämmeldilt jt.

Ära maha maga
Sõbrapäevakontserdid!

  • Eestis on kontserte andmas Viini sümfooniline Straussi festivaliorkester, keda võib kuulata 12.–14. veebruarini Tartus, Jõhvis ja Tallinnas.
  • Estonian Voices ootab 14. veebruaril Anija mõisa nautima kontserti «Sõpradega koos».
  • Ott Lepland ja Jaagup Kreem kostitavad sõbrapäeva õhtul Mustamäe Kaja kultuurikeskuses kuulajaid mõnusa muusika ning muhedate juttudega.
Ott Lepland (Tiina Kõrtsini)
  • Oleg Pissarenko on aga 14. veebruaril Tallinnas Von Glehni teatris laval kahe kitarri, klahvpilli ja live-elektroonikaga, et esitada armastuse- ja rahumuusikat.
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?