NAISTELEHT TESTIB | Muffinipulber – koduküpsetaja kiirabi

Ragne Värk, 12. veebruar 2020

Muffinite küpsetamine valmispulbrist on lihtne ja ka lastele jõukohane. Sel korral sukeldumegi muffinipulbrite maailma, küpsetame koogikesed valmis ja selgitame välja parimad!

undefined (Ragne Värk)
undefined (Ragne Värk)

Dr. Oetkeri muffinipulber
5
Hind Maximas 1.74 (335 g)
+ Lõhn on hea ja välimus kena. Õrna aimatava sidrunimekiga. Pakendis on peale muffinipulbri kaasa pandud ka paberist vormid ja kaunistamiseks mõeldud tuhksuhkur. Tore üllatus!
- Muffinid jäävad kuivad. Maitses on midagi puudu. Kuidagi üksluine ja üheülbaline. Pulber peaks olema heaks abimeheks siis, kui on vaja kiiresti ja väheste komponentidega keeksikesi küpsetada. Sellele tootele tuleb aga täiendavalt lisada mune, piima või jogurtit ning õli. Siis võiks ju muffinitaina juba ise kokku segada, ilma spetsiaalset pulbrit kasutamata!

undefined (Ragne Värk)

Vilma muffinipulber
8
Laste lemmik!
Hind Prismas 1.25 (400 g)
+ Lõhn on sööma kutsuv ja ka maitse ei valmista pettumust. Suhkruga pole liialdatud ja seda on parasjagu. Lastele maitsevad väga!
+/- Kuigi tegemist on pimetestiga, tunnevad testijad maitses ära traditsioonilise Vilma koogipulbri meki. Sellel on mingi eriline maitse, mis mõnda testijat ka häirib. Keeksikesed küpsevad ahjus lamedaks, oodatud muffinikuhjake puudub.
- Valmis muffinid pudisevad liialt, neid on väga ebamugav süüa. See lausa häirib. Selle eest tulevad miinuspunktid. Vastasel juhul oleks toode ehk isegi võitja.

undefined (Ragne Värk)

Tartu Milli muffinipulber
9
Hind Prismas 0.99 (400 g)
+ Tekstuur on väga hea: kohev, pehme ega pudise liialt. Nagu päris! Magusust on piisavalt.
+/- Kohati lööb välja pisut soolakas ja mingi võõrastav (õline) kõrvalmekk. Kõiki testijaid see aga ei häiri.

undefined (Ragne Värk)

Madame Loulou muffinipulber (gluteenivaba/laktoosivaba)
3
Hind veebipoes www.suhkrukunst.ee 3.95 (400 g)
+ Sobib tarbimiseks ka neile, kes gluteeni ja laktoosi ei talu.
+/- Konsistents on esialgu harjumatu. Kergelt teraline, kuid üldjoontes on päris hea. Võib-olla küpsetaks sellest muffini asemel pigem plaadikoogi. Tundub, et maitse ja tekstuur sobiksid seesuguseks küpsetiseks isegi paremini.
- Välimuselt ja sisemuselt liiga hele. Pisut kummalise väljanägemisega. Pulbrile peab lisama liiga palju täiendavaid komponente, mistõttu eelistaks muffinitaina pigem otsast peale ise valmistada. Ka hind on päris krõbe!

undefined (Ragne Värk)

Hüva muffinipulber
4
Hind Coopis 1.19 (400 g)
+ Isuäratava välimusega. Kena muffinikuhjake jääb kohe silma.
+/- Maitselt tüüpiline muffinite esindaja – keskpärane.
- Tunda on sooda ja õli mekki, mille järelmaitse suust ei kao. Üks testijatest mainib, et muffin meenutab nagu Soome bensujaama odavat muffinit. Teinekord ei ostaks.

undefined (Ragne Värk)

FunCakesi muffinipulber (gluteenivaba)
2
Hind veebipoes www.suhkrukunst.ee 4.50 (500 g)
+ Sobib tarbimiseks neile, kes gluteeni ei talu.
- Välimuselt ei ahvatle – kuidagi lamedad ja kuivad tunduvad. Tunda on ebameeldivat soodast ja tehislikku maitset, mis jääbki suhu püsima. Keeksike on kuiv ja jääb ebameeldivalt suulakke kinni. Üle ühe ampsu seda muffinit ei sööks. Taina kokku segamiseks vajad peale pulbri ka 200 g võid ning viit muna. Hindki on üsna kõrge.

undefined (Ragne Värk)

Rimi muffinipulber
7
Hind Rimis 0.99 (400 g)
+ Välimus on ahvatlev. Maitselt väga mahlane, konsistentsilt samuti mõnus.
- Selle muffini puhul segab mingi väga ebameeldiv lõhn, mis alandab oluliselt ka hinnet. Seesama lõhn oli tunda juba muffinipulbri pakendit avades, kahjuks säilis see ka küpsetises. Maitses on samuti mingi ebameeldiv järelmekk.


Kuidas testisime?
Testisime pimetestina poes müügil olevaid vanilliga muffinipulbreid. Testijaks olid nii täiskasvanud kui ka lapsed. Otsisime traditsioonilise maitsega vanillimuffinit, milles maitseandjate ja suhkruga liialdatud ei ole. Testimiseks valmisid kõik keeksikesed pakendil olevate juhiste järgi. Hinnati küpsetiste välimust, lõhna, maitset ja tekstuuri. Kiitsime, kui muffinite valmistamine pulbrist oli lihtne. Laitsime, kui valmistamiseks kulus täiendavalt liiga palju komponente.

Kolm vahvat ideed kaunistamiseks

undefined (Ragne Värk)


Vastlapäevaks
Mikserda koor vähese suhkruga tugevaks vahuks. Lõika muffinitelt «mütsike» ära ja uurista pisut sisu välja. Lisa muffinisse veidi hapukat moosi ja seejärel täida vahukoorega. Aseta eelnevalt äralõigatud müts uuesti muffinile. Kaunista marjadega ja raputa peale tuhksuhkrut.

undefined (Ragne Värk)


Lapsele
Vajad lamedamat muffinit (vajadusel lõika keeksikest pealt pisut lamedamaks). Määri pealt sulatatud šokolaadi või šokolaadikreemiga. Lõika kaks Domino või Oreo küpsist pooleks nii, et ühele küpsisepoolele jääks alles valge täidis. Täidisega küpsisepoolikutest saad muffinile silmad. Aseta pruunid M&Mi kommid silmaiiristeks ja punase või oranži kommiga tee linnule nokk (lõika komm pooleks, et nokk paremini kinnituks). Kommid kinnita sulašokolaadi või šokolaadikreemi abil.

undefined (Ragne Värk)


Koogiviilu asemel
Võta võrdses koguses vahukoort ja toorjuustu. Vahukoor vahusta suhkruga tugevaks vahuks ja lisa see segades toasoojale toorjuustule. Sega hulka kakaopulber (nii palju, et kreem omandaks helepruunika tooni) ja vajadusel lisa täiendavalt suhkrut. Pritsi kreem muffinitele, võid lisaks niristada kreemile veel šokolaadi- või karamellikastet. Kõige peale aseta Raffaello komm või muu selline maius.


Kas teadsid?
Kui sulle ei meeldi võõrapärane sõna «muffin», võid kasutada ka eestipärast nimetust. Keelenõuanne soovitab sünonüümina kasutada sõna «keeksike».

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?