Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 12. veebruar 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 13. veebruar

30. Päikese päev
1. Kuu päeva algus 23.23

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva märksõna on Püha vaim ning see päev on pühendatud igavesele valgusele. See päev lõpetab taas ühe tsükli ning seepärast on kasulik seda kasutada kokkuvõtete tegemiseks ja puhkamiseks. Hea on käia kirikus, lugeda palveid ja mälestada lahkunuid. Ära muretse ega kurvasta möödunud ebaõnnestumiste üle vaid jäta need selja taha. Aktiivse muretsemisega lood probleeme juurde, sest täna võivad sinu mõtted prohvetlikeks osutuda.

Kuutsükli 20.päeva märksõna on hingede ümbersünd. Päev on soodne vaimseks ümberkujunemiseks, kahtluste ületamiseks ja Kosmiliste Seaduste tunnetamiseks. Pahatahtlike inimeste ründeid on kerge ennetada.

PÄEVA MÄRGID: Juhuslikult seisma jäänud kell tähistab halva perioodi lõppu sinu elus. Lihtsalt ilusa või vääriskivi leidmine toob õnne, toetust ja abi. Kui näed ootamatut valgust, siis viitab see valgustumisele ja selgeltnägija võimete omandamisele. Kui rõivad rebenevad või tuleb nööp eest ära, siis vabaned puudusest või takistustest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid eredad ja kirkad unenäod, mille peale ärkasid ja mida lõpuni mäletad. Parim unenägu, kui nägid peeglit või ennast peeglist, sest see on puhastumise ja ebaõnnest vabanemise märk.

TOIT: Kasulik on süüa piimatoite, eriti hapupiimatooteid: kohupiima, jogurtit, keefiri.

SOODSAD VÄRVID: kõik peale musta.

Reede, 14. veebruar

1. Päikese päev
21. Kuu päev. Tänase päevanumbri sees Kuu ei tõuse.

PÄEVA OLEMUS: Päikesetõusuga algab uus päikesepäevade tsükkel. See kuu on pühendatud Spenta-Armaitile, elu esmaloojale, maa ja viljakuse jumalannale, kes kingib õnnistust. Täna on rõõmu ja meelelahutuse päev, mis kaitseb neid, kes on jõudnud Õpetuse juurde, st neid, kes oskavad eristada head ja kurja. Tee plaane järgnevaks kuuks ja ole seejuures loominguline, aga ära võta midagi raskelt ega pealesunnitult. Samas ei tohi oma plaanidesse kergekäeliselt suhtuda, sest täna kavandatul on vägi sees.

Eelnenut toetab kuutsükli 21.päev, mis on loodud peatumatuks edasiminekuks ja tõusuks. Ilmnevad uued võimalused, kuna mõtestatakse lahti möödunud kogemusi ning tehakse parandusi oma tulevikuplaanides. Kui oled karastatud, siis on kasulik käia paljajalu lumel, sest see annab energiat. Ole palju värskes õhus ja laadi end tuuleenergiaga.

PÄEVA MÄRGID: Kui juhtud kuulma linnulaulu, siis on see märk esivanemate abist ja neid tuleb tänada. Kui leiad mõne särava eseme, siis viitab see saabuvale edule. Äkki kustunud valgus või tuli on märgiks, et sinu plaanid ei täitu või pöörduvad sinu vastu. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid erksaid unenägusid. Kui nägid unes pidu või pidusööki, siis on oodata rikkust ja abi.

TOIT: Kasulik on küpsetada ning süüa pirukaid ja pannkooke.

SOODSAD VÄRVID: heledad ja kirkad. Rohkem sära!

EBASOODSAD VÄRVID: tumedad ja sünged.


Laupäev, 15.veebruar

2. Päikese päev
22. Kuu päeva algus 0.56

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva moto on „riietu uutesse riietesse“, kuid mõeldud on selle all enda „riietumist“ headesse-õilsatesse mõtetesse ning loobumist halbadest mõtetest ja harjumustest. See on hea päev uute teadmiste omandamiseks, uuteks avastusteks, kuid ka oma teadmiste jagamiseks. Samas ei tohi oma tarkust ega mõttelaadi teistele peale suruda.

Kuutsükli 22.päev on tarkuse ja salateadmiste kasutamise päev, püsivuse ja stabiilsuse proovikivi. Tuleb tegeleda mentaalse osaga iseendas. Ole helde ja altruistlik. Anna edasi oma tarkust ja kogemusi.

PÄEVA MÄRGID: Kui sind hüütakse mitu korda nimepidi, siis on oodata seisundi paranemist ja soovi täitumist, kui samal ajal midagi soovisid. Kui sind hüüti ekslikult, sest aeti kellegagi segamini, siis on karta kaotust või tuleb maksta võõraste pattude eest. Raha või metallesemete leidmine on halb märk ja toob needust, kaotusi või ebaõnne. Kui täna ostetud ese puruneb, kaob või rebeneb, siis ei tohi sa kuu aja jooksul midagi osta. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes teed, reisi või puid, siis tähistab see heaolu, muutust paremusele, soovi täitumist.

TOIT: Süüa tuleb kerget ja lihtsat toitu: salateid, võileibu, suupisteid. Soovitav on joomist piirata, aga piim ja hapupiim teevad head.

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.

EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla


Pühapäev, 16. veebruar

3. Päikese päev
23. Kuu päeva algus 2.27
Kuu viimane veerand 0.17

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud algse tulega ning pühendatud kõrgeimale õiglusele. Algne tuli tähistab loomisealget ja see on hea päev kõigile loomeinimestele. Kasulik on tegeleda oma pere, kodu ja koduste asjadega. Ära kuluta päeva külaskäimisele ega tühjale lobisemisele. Ei ole hea teha sisseoste ega kulutusi, kuna see on kogumise ja koondamise päev.

Kuutsükli 23.päev on saatanlik, mõttetu tigeduse, agressiooni ja kannatamatuse päev. Meeleolud on väga muutlikud. Tuleb jääda kindlaks enda sisemistele väärtustele ja minna kindlalt eesmärgi poole, laskmata end millestki segada.

PÄEVA MÄRGID: Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra leidmise märk. Samuti, kui leiad puust või nahast eseme. Head toob, kui sind päeva jooksul saadab muusika ja laul. Halb kui tuul viib ära kübara või kaabu, sest see viitab võimalikule laostumisele ja kurbusele. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod. Kui nägid unes sööki või tegid süüa, siis on see materiaalse heaolu märk. Kui nägid unes peakatteid või proovisid neid pähe, siis on oodata ootamatut rahasaamist.

TOIT: Kõige kasulikum on omavalmistatud toit, aga eriti küpsetised, millest parimad on seenepirukad. Vein ja liha pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.

Esmaspäev, 17. veebruar

4. Päikese päev
24. Kuu päeva algus 3.53

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevastele sõduritele, kes kaitsevad õiglust ja taevariigi võimu. See on aktiivne päev, mil tuleb kaitsta nõrgemaid ning võib riskida õigluse nimel. Ära ole passiivne pealtvaataja. Hea on alustada, kuid mitte lõpetada asjaajamisi. Tuleb lahendada keerulisi olukordi, kuid ilma liigse kire ja emotsioonideta. Siis tuleb võit, õnnelik juhus, mis muudab elu.

Kuutsükli 24.päev lisab päeva võimsaid energiavoogusid ja hea on end vabastada kõigest liigsest. Hingelisest ja vaimsest aspektist on see vana lagunemise ja uue loomise aeg, aga uuele peab olema ruumi. Kasulik on tegeleda ravimisega, valmistada ravimeid ja tegeleda füüsiliste harjutustega.

PÄEVA MÄRGID:  Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Kui leiad tänavalt noa, siis võta kindlasti üles, aga viska asemele mõni münt, nagu ostaksid selle: see on võidu, ammuste soovide täitumise märk. Kui lõhud mõne nõu ja see kukub paljudeks kildudeks, siis ootavad sind katsumused, kuid millest tuled auga välja. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes end lühikeste juustega või lõikasid juukseid, siis on see vabanemine segavatest asjadest.

TOIT: Kasulik on süüa teravat toitu: küüslauku, sibulat, pipart. Väga head on igasugused mahlad.

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.


Teisipäev, 18. veebruar

5. Päikese päev
25. Kuu päeva algus 5.12

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud maale ja maisele tegevusele. Samuti maailma terviklikkusele, aususele, mõistmisele, võrdsusele, hingepuhtusele, vaimsele ja materiaalsele rikkusele. Täida oma kohustusi vanemate ja vanemate isikute ees, ole leplik ja tagasihoidlik, sest see sümboliseerib ka allumist taevasele korrale ja harmooniale. Ole tagasihoidlik ja mida vähem täna räägid, seda parem. Hea päev leppimiseks ja andestamiseks. Tänane riid ja tülitsemine toovad palju halba pikaks ajaks.

Kuutsükli 25.päev soosib füüsilist ja vaimset šlakkidest puhastumist. Jälgi oma mõtteid ja sõnu, sest täna on neil võime hakata iseseisvalt elama. Ja seda kindlasti sinu kõrval ja läheduses. Informatsiooni suhtes tuleb olla väga tähelepanelik. Sel päeval võib tarkust anda iga info. Isegi selline, mis esmapilgul mõttetuna näib. Kõik avaldub märkide ja sümbolitena.

PÄEVA MÄRGID:  Head ennustavad kogemata mahavalatud piim ja leitud laste mänguasjad. Hea, kui näed palju leiba, leivapuru või palju tihaseid, sest see ennustab rikkust ja abi raskel momendil. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui nägid unes, et harisid maad või töötasid põllul, siis on oodata edu ja õnne.

TOIT: Kasulikud on teraviljatoidud ja –pudrud. Samuti kaalika ja peeditoidud. Piira vedelike tarbimist.

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.

EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.

Kolmapäev, 19. veebruar

6. Päikese päev
26. Kuu päeva algus 6.16

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev esindab terviklikkust, tervist, sugulussidemeid ja sugupuud, millest põlvneme. Tuleb sümboolselt kaevata kanaleid, mida mööda voolab elustav vesi ja mis ravib ning puhastab verd ja energeetilisi kanaleid. Lisaks aitab see teadvustada oma sisemist usku ja taastada terviklikkust. See on muutuste aeg, mil võib tagasi saada kaotatu ning lahendada karmalisi probleeme.

Kuutsükli 26.päev muudab inimesed kärsituks ja enesekeskseks. Uued alustatud asjad võivad vajuda kui sohu, sest üheks päeva tähiseks on soo. Täna võid leida endale vaimse õpetaja, kuid ära kedagi pimesi usu. Väldi suhtlemist ebameeldivate inimestega, sest suhtlemisega kaotad palju energiat.

PÄEVA MÄRGID:  Kui sinu kohal häälitsevad linnud, v.a. varesed, või puudutavad sind tiibadega, siis ennustab see tervist, abi ja perekonna tugevnemist. Haigustest vabanemisele viitab juhuslik märjaks saamine. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise. Kui nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne; kui sogases vees, siis on karta haigust.

TOIT: Kasulikud on mitmekülgsed, kerged ja vedelad toidud, puljongid ja supid ning mahlased puuviljad. Mingil juhul ei tohi süüa kuiva toitu.

SOODSAD VÄRVID: erinevad hõbedase varjundid, hõbejassinine ning pärlmutter.

EBASOODSAD VÄRVID: Must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid.


NAISED JA KUU

Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu kaotab taevavõlvil päevhaaval oma ümarust ja koos tema kahanemisega kahaneb tasapisi ka inimese füüsiline energia. See aeg sobib oma ettevõtmistele viimase lihvi andmiseks, asjade lõpetamiseks, kärpimiseks ja loobumiseks. Võid tunda soovi palju üksi olla, mediteerida või tegeleda enda hingemaailmaga. See ongi hea aeg mõtiskleda asjade kulgemise üle, neid kaaluda ja analüüsida, kuid ole seejuures nagu kõrvaltvaataja: ära too mängu emotsioone. Kui oled millestki iganenust või ebavajalikust loobunud või vabanenud, siis võid tunda energiatulva. Ka organism hakkab end kahaneva kuu ajal puhastama ja uhab minema jääkained ja mürgid. Aita teda siis puhastavate taimeteekuuridega.

REEDEL kell 2.37 liigub Kuu Skorpioni tähemärki ning sel ajal tuleb jälgida, et ei külmetaks oma suguorganeid.

PÜHAPÄEVAL kell 6.06 liigub Kuu Amburisse ja sel ajal tuleks süüa kergesti omastatavaid toite, et mitte üle koormata maksa. Tugevda immuunsüsteemi, näiteks päevakübaratinktuuriga.

TEISIPÄEVAL kell 12.36 liigub Kuu Kaljukitse tähemärki ning siin tuleb luubi alla võtta nahk ja selle puhastamine. Hästi mõjuvad harjutused ja massaažid jalgadele ja jalaliigestele. Ei ole hea jalgu, aga eriti põlvi liigselt koormata.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?