Kiri peatoimetajalt: Põmm! Kõik on otsas

Merle Luik, 15. jaanuar 2020

Nagu kogu ülejäänud Eesti, olen ka mina tõeliselt šokeeritud möödunud nädalavahetusel Saaremaal toimunud ülitraagilisest liiklusõnnetusest. Või noh, mis õnnetusest me siin räägime. Liikluskuriteost, nagu seda nimetab ka seadus. 

Ma ei suuda kuidagi ette kujutada, mida võivad tunda selle pere ülejäänud liikmed. Kolm põlvkonda naisi … Sa saadad nad ühel hommikul teele, kallistad ja lehvitad. Ja siis, põmm! Kõik on otsas. Elu, kõik tulevikuplaanid … Midagi pole. Sellele on nii õudne mõelda, et mul tuleb isegi neid ridu kirjutades klomp kurku. Sa teed ise kõike õigesti, ent piisab sellest, kui üks võhivõõras inimene otsustab purjus peaga rooli minna. Kihutada. Ja äkki … Lõpp.

Ma ei ole kunagi aru saanud, miks roolijoodikutel on nii kerged karistused. Kohene šokivangistus oleks paras. Ja kohe pikaks ajaks. Äkki läheb vanglas viinaisu ka üle. Ja kui õnnetuses on ohvreid … See on ju tahtlik tapmine. Täpselt selline peaks olema ka karistus.

Meedias on sel nädalal tehtud mitmeid selleteemalisi üleskutseid. Ühinen nendega. Ärge laske purjus inimest rooli. Kui näete joobes juhti, teatage kohe politseile, olgu või sugulane. Ja muidugi – käituge ka ise alati liikluses ettevaatlikult ja hoolivalt.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?