NAISTELEHT TESTIB | Kas kerge majonees läheb ka kergelt alla?

Helle Rudi, 15. jaanuar 2020

Teadupärast on klassikaline majonees paras kaloripomm. Kui uuele aastale läheneda uue hooga, siis milline kerge majonees passib klassikalist asendama?

Kuidas testisime?
Lõime majoneesid letti ja proovisime kõik ära. Et süda pahaks ei läheks, hammustasime kõrvale leivakrõbinaid ja porgandit. Hindasime, kas maitseb nagu päris või on tunda, et midagi on liigne või puudu. Oluline oli ka, et ega sildi «kerge» taga siiski liigselt kaloreid ei peituks. Kiita said need, kes kasutasid päris mune, mitte pulbrit.

Salvest (Robin Roots)

Salvesti kerge majonees
Hinne: 9
Hind Prismas 1.89 (430 g)
+ Tore üllatus! Seda tõstaks juba kindlasti praetud makaronide peale. Ei arvakski, et tegemist on light-tootega. Pole mingi ersats, vaid täitsa päris. Maitses on hästi tunda sinepist mekki. Suur plusspunkt tuleb ka vabade kanade munade eest. Ainus Eestis toodetud majonees ja isegi purgi suurus ei ehmata. Isegi kui kõik kohe salatisse ära ei lähe, võib seda rahus järgmisel päeval määrida keedumunadele või leivaotsale. Ideaalne ka köögiviljade dippimiseks.
- Energiat on siin üksjagu: 100 grammi kohta 200 kcl.

Hellmanns (Robin Roots)

Hellmann’si light-majonees
Hinne: 6
Hind Rimis 2.19 (428 g)
+ Tõetruu majonees on mõnusalt paks, siidine ja pehme. Värv ei ehmata ka ära. Püsib kindlalt leivatükil, ei nõrgu vasakule ega paremale. Tore jälle, et kasutatud on vabalt ringi siblivate kanade mune.
+/- Natuke igav maitsebukett, kuid ajab asja ära nii salatis kui ka võileival.
- Hellmann’si fännide jaoks on see majonees paras pettumus, sest vanast heast klassikast pole haisugi. Midagi on selle toote puhul kindlasti valesti läinud, sest äädikane mekk lööb tugevalt esile. Suust seda enam ära ei saa, ehk õnnestub salatist siis miski nipiga. Energiat on kohe kõvasti: 100 g kohta 280 kcl.

Felix (Robin Roots)

Felixi kerge majonees
Hinne: 4
Hind Prismas 1.49 (410 g)
+ Sobib hästi salati maitsestamiseks, sest perenaine saab anda täpselt sellise maitse, nagu vaja. Kerge segada, sest olemuselt on see õige vedel. Käepärane purk – tuleb ainult pigistada.
+/- Rohkem leidub testijate seas siiski neid, kes leiavad, et koos kaloritega on kaotsi läinud ka maitse. Energiat on tõesti vähe: 100 g kohta kõigest 70 kcl.
- Proovijate hulgas levib ka arvamus, et majoneesi see küll ei meenuta. Hoopis hapu ja vedel lurr, kus päris munadest pole haisugi. Seda kinnitab ka kiri pakendil, et appi on võetud munakollasepulber. Lisaks säilitus- ja värvained. Tundlikuma maitsemeelega testijatel lööb esile kala, mille tipuks on jälk järelmaik.

Kotimaista (Robin Roots)

Kotimaista lahja majonees
Hinne: 2
Hind Prismas 1.39 (280 g)
+ Purk on kena ja mugav kasutada. Eriti väikeste lastega peredes.
- Lihtsalt vastik! Oleks nagu kalamekiga ja hapu, nagu toores tikker. Erakordselt ebameeldiv õlimaitse hakkab kiirelt vastu. Äädikaga on ilmselgelt kergekäeliselt ümber käidud. Ka selle majoneesi puhul tekib kahtlus, kuhu jäid siis munad? Kasutatud on taas munakollasepulbrit. Rääkimata säilitusainetest, millest see suisa pungitab. Pettumuse tipuks on ohtrad kalorid: 100 g kohta 313 kcl.

X-tra (Robin Roots)

X-tra lahja majonees
Hinne: 2
Hind Prismas 0.79 (450 g)
+ Konsistents ja värv on pealtnäha meeldiv, ka soolaga pole liiale mindud.
+/- Ehkki värv, konsistents ja pakend on kenad, jääb nendest üksi väheks.
- Hakkab kiirelt vastu. Lubatakse sinepist mekki, aga selle asemel pressib läbi üksnes äädikas. Ikka ropult hapu. Tehisliku ja veidra kõrvalmaitse kõrval hakkab silma väga rasvane koostis. Energiat juba jagub: 100 g kohta on 289 kcl. Jätaks pigem poodi.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?