Taaskasutus rokib! Anna kappi kogunenud kinkekottidele uus elu

Helen Perk, 15. jaanuar 2020

Suured pidustused on selleks korraks möödanik, neist jäänud kinke- ja paberkotte leiab aga igast sahtlist. Jagame mõne lihtsa nipi, kuidas kotid nutikalt kodus ära kasutada.

Lillepoti uus kuub
Soodsaim viis, kuidas kodu ilmet värskendada, on vahetada kardinaid, padjapüüre või lillepotiümbriseid. Viimasteks sobivad hästi eriilmelised kinkekotid.

Seinale (Tiit Tamme)

Sõnumiga seinale
Kallis kaasa üllatas uue pesukomplektiga? Kui kinkekotikesel on kelmikas sõnum, raami see ära! Sama võib teha ükskõik millise pakendiga, millel armas pilt või trendikas muster.

Hoiustamiseks (Tiit Tamme)

Hoiustamiseks sobib alati
Pruunides paberkottides säilivad väga hästi näiteks sibul ja küüslauk. Suuremaid paberkotte saab aga kasutada nutikalt sortimiseks. Kogu sinna kasvõi tühja taarat või paberijääke.

Siltideks (Tiit Tamme)

Mis selles purgis on?
Köögikappides aitavad korda hoida sildikesed, mis ühest küljest annavad purkide sisu kohta infot, teisalt korrastavad riiuleid ja muudavad need rõõmsamaks. Kinkekottide paber passib siltide valmistamiseks imehästi, sest on tugev ja vastupidav.

Raamatu ümbriseks (Tiit Tamme)

Väärt lugemise kaitseks
Tugevas paberümbrises ei saa ainsamgi raamat kapsaks loetud. Kui kodus on kasvamas ka koolilaps, on paberkottide taaskasutus õpikute säästmiseks tõeliselt tänuväärne.

Õhtusöögiks (Tiit Tamme)

Pidulikuks õhtusöögiks
Väiksema suurusega ja pudelitele mõeldud kinkekottide põhjadest saab meisterdada armsad ja isikupärased taskud söögiriistadele. Keera vaid põhi tagasi ja kasuta selle külgedele fikseerimiseks teipi.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?