Ära maga head sarja maha! 6 soovitust pimedateks õhtuteks

Helle Rudi, 15. jaanuar 2020

Praeguses kaamoses on kõige mõnusam end diivanile kerra tõmmata, kuid sooja pleedi all ei tasu sõba silmale lasta – muidu jääd teleris mõnest heast asjast ilma.

(Daniel Daza/Netflix)

«Narcos»
Kellele? Sobib tugevama närvikavaga vaatajale, sest vägivalla ega alastusega tagasi ei hoita.
Millal eetris? Teisipäeviti kell 23.40 Kanal 2s.
Millest räägib? Columbia narkokuninga Pablo Escobari (Wagner Moura) elulugu on varemgi Hollywoodi inspireerinud. Neli aastat tagasi valminud põnevussarja «Narcos» peetakse erinevate filmide kõrval kõige tugevamaks. Tegevustik algab 1970ndatel, mil Escobari kokaiiniäri varustab peaaegu kogu Ameerikat. Väidetavalt oli nõudlus nii suur, et esines aegu, mil üle piiri liikus iga kuu lausa 80 tonni valget pulbrit. Kohale toimetamiseks kasutati peale tavapäraste lennukite ja paatide kahte allveelaeva. Sarjas hoiavad räpasel äril silma peal Ameerika narkoagendid, kes vahendeid valimata narkokuningaga võidu jooksevad.
Kas on oht maha magada? Ei, sest hooaeg algas alles sel nädalal. Taibukamad saavad ennast järjele aidata Netflixi abil.

(Gianni Fiorito)

«Uus paavst»
Kellele? Kui sulle meeldivad näitlejad Jude Law ja John Malkovich, on see sari naelapea pihta. Tegemist on järjega «Noorele paavstile».
Millal eetris? Alates neljapäevast kell 21.30 ETV2s.
Millest räägib? «Noor paavst» lõppes ootamatult. Segaseks jäi, kas paavst Pius XIII (Jude Law) kukkus lihtsalt kokku või andis otsad. Terve eelneva hooaja end avalikkuse eest kiivalt varjanud paavst kaotas meelemärkuse, kui silmas Püha Markuse väljakul oma vanemaid. Ehkki see ei ole täiesti selge, kas need siiski olid tema vanemad. «Uue paavsti» kohta on nii palju selge, et Vatikanis puhuvad uued tuuled. Pius XIII on elus, kuid koomas. Pärast ootamatut vangerdust õnnestub riigisekretär Voiellol troonile sokutada sir John Brannox (John Malkovich). Uus paavst paistab ideaalilähedane, aga ka tema kapis on luukered.
Kas on oht maha magada? Natuke, sest alustuseks näidatakse kohe kaks osa korraga.

«Eesti lood»
Kellele? Neile, kes igatsevad «Roaldi nädalat» või «Roaldi retki».
Millal eetris? Esmaspäeviti kell 20.00 ETVs.
Millest räägib? Seekord on dokumentaalfilmide sarjas vaatamiseks üheksa värsket lugu. Esimene ja teine olid juba eetris ära, aga neid võib iga kell ETV kodulehelt üle vaadata. Kolmas lugu keskendub eestlastele Gruusias, kes on võtnud südameasjaks teetootmise. Hooaja jooksul käiakse külas veel Mulgimaal, kus kord kuus näib elu tavapärasest hoopis teistsugune, sest kätte jõuab pensipäev. Palveränduri argipäeva jäädvustas ajakirjanik Keiu Virro, kes mitmete villide kiuste ajaloolise patukahetsuse tee lõpuni sammus. Lähemalt saab tuttavaks ka ema ja tütrega, kes peavad Eesti naftaks nõgest, mis kõigil aianurgas vohab. «Islam Eesti südames» on lugu noormehest, kellest kujunes Allahi ustav teener. «Mõjutajad» ja «Õiglased» on selle hooaja kõige glamuursemad osad. Esimene keskendub sisuloojatele, kes iga momenti oma päevast filmivad ja maailmaga jagavad, teine Eesti filmi tunnustamata kangelastele ehk taustanäitlejatele.
Kas on oht maha magada? Nii ja naa. Iga osa on eraldiseisev dokumentaal ja seetõttu järg käest ei kao. Küll on võimalik, et mõni eriti hea lugu jääb nägemata.

(Mike Hogan 2018)

«Õnnekütt»
Kellele? Kui sulle meeldis «Lahutus» või draamad, kus suhte- ja motivatsiooniliinid on eriti segased.
Millal eetris? Teisipäeviti kell 22.05 ETVs.
Millest räägib? 60. sünnipäeval ärkab Julia Day (Julia Ormond) üksi. 35 aastat kestnud abielu on küll karil, kuid koju nukrutsema naine ei jää. Uut kümnendit soovib ta tähistada Londonis koos oma lastega. Kahjuks veavad lapsed erinevatel põhjustel ema alt ja naine leiab ennast suurlinnas üksi. Juhuslikult kohtub ta muuseumis Benjaminiga (Ben Barnes), kes on temast kõvasti noorem. See ei ole armastus esimesest silmapilgust, vaid midagi enamat. Edasi juhtub kõik nii kiiresti, et varsti tutvustab Julia noort silmarõõmu täiskasvanud lastele. Neile ei tundu Benjamini kavatsused siirad ja varsti hauvad nood plaani noormehe kõrvaldamiseks.
Kas on oht maha magada? Esimene osa oli eetris sel nädalal. Kes järgmisel nädalal teleri ette satub, see saab ka järjele.

(Bob D'Amico)

«Doktor Murphy»
Kellele? «Grey anatoomia», «Dr House’i», «Residendi» ja «Kiirabihaigla» fännidele.
Millal eetris? Kolmapäeval kell 22.00 Kanal 2s.
Millest räägib? Kirurg Shaun Murphy (Freddie Highmore) ei ole nagu iga teine arst – ta on autist. Ent selle diagnoosi tõttu näeb ta lahendusi võimatuna näivatele haigusjuhtumitele. Ehkki see võib meenutada dr House’i, on Shaunil kordades suurem süda kui valuvaigistisõltuvusest vaevatud kolleegil. Ent keegi pole eksimatu, isegi mitte geeniused.
Kas on oht maha magada? Kui nüüd aus olla, siis kohe lõppeb sarja teine hooaeg ja enamik on niikuinii maha magatud. Hea uudis on see, et uutel huvilistel on õige aeg liituda just nüüd. Kolmas hooaeg keskendub rohkem Murphy eraelule, eriti armastuse osas.

(Christos Kalohoridis)

«Pintsaklipslased»
Kellele? Neile, kes hindavad selliseid Ameerika klantssarju nagu «Kuidas mõrvast puhtalt pääseda» või «Matsakas beib».
Millal eetris? Pühapäeviti kell 21.00 TV6s.
Millest räägib? New Yorgi advokaadibüroos alustab tööd noormees, kes mäletab kõike, mida ta loeb. Fantastiline mälu kaalub üle diplomi eliitülikoolist ja hoolimata olematust haridusest saab temast tippadvokaadi parem käsi. Ent valel on lühikesed jalad. Mida aeg edasi, seda rohkem pressib tõde päevavalgele. Oluliseks teeb sarja fakt, et seal mängib veel praegune Sussexi hertsoginna Meghan Markle.
Kas on oht maha magada? Esimene hooaeg on lihtsasti jälgitav ja poole pealt võib vabalt vaatamist alustada. Igas osas lahendatakse üks juhtum ja jooksvad liinid ei ole veel nii läbipõimunud, et midagi aru ei saaks.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?