Avesta praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 15. jaanuar 2020

Neljapäev, 16. jaanuar
2. Päikese päev 22. Kuu päev. Tänase päevanumbri sees Kuu ei tõuse.

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud õilsatele ja heatahtlikele mõtetele. See on hea päev vanadest harjumustest loobumiseks ja uute perspektiivide loomiseks. Vabane segavatest asjaoludest ja katkesta ebavajalikud suhted. Kõike tuleb teha täie teadmise ning selgusega: mõistuse, mitte emotsioonide tasandil. Päev on seotud tarkuse ning teadmistega. Hea on neid koguda, kuid ka teistele edasi anda. Ära suru peale oma mõttelaadi, sest igaühel on käia oma tee.
Kuutsükli 22.päev on maagiline salatarkuste omandamise päev. Kõike tuleb detailselt kontrollida ja siin on intuitiivne tajumine suuresti kasuks. Võid tunnetada, mis on sinu jaoks hea ja mis on halb. Soovitav on tegeleda enda vaimse ja hingelise küljega kuni selleni, et läbi meditatsiooni võid heita pilku oma tulevikule.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kodust väljudes puhub tuul külje pealt, siis oled taevaste jõudude kaitse all. Raha või metallesemete leidmine on halb märk ja toob needust, kaotusi või ebaõnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes teed, reisi, puud, siis tähistab see heaolu, muutust paremusele, soovi täitumist. Kui nägid unes surnud sugulast, siis on see hea märk, ta võtab sinuga mingil viisil ühendust ja ulatab abikäe.

TOIT:
Ära veeda köögis aega keerukate toitude valmistamisega, söö kergeid ja lihtsaid toite.

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.
EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla

Reede, 17. jaanuar
3. Päikese päev 23. Kuu päeva algus 0.09
Kuu viimane veerand 14.58

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud kõrgeimale õiglusele, tõele ja religioonile. Päev sümboliseerib maailma loomisprotsessi etappi, mil avesta traditsiooni kohaselt loodi esimesena tuli, millest hiljem sündisid kõik teised stiihiad ja kogu maailm. Seepärast on see päev seotud loomingulise alge ja tulega. Täna ei tohi millegagi tuld solvata, see peab olema nagu tulealtari püha leek ja palvete lugemine tuleb igati kasuks.
Kuutsükli 23.päev toob kaasa saatanlikke mõjusid: tigedust, kannatamatust ja agressiivsust. Meeleolud võivad olla väga muutlikud: äärmusest äärmusesse, kuid peamine on siin säilitada rahu ja sisemine tasakaal. Ära lase end segada teiste mõtetest ega arvamustest.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra saamise märk. Samuti, kui leiad puust või nahast eseme. Kui vihmavari kukub maha või läheb katki, siis ennustab see üksindust ja kaitse kaotamist. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod. Kui nägid unes sööki või tegid süüa, siis on see materiaalse heaolu märk. Kui nägid unes peakatteid või proovisid neid pähe, siis on oodata ootamatut rahasaamist.

TOIT:
Kõige kasulikum on omavalmistatud toit, aga eriti küpsetised, millest parimad on seenepirukad.

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.


Laupäev, 18. jaanuar
4. Päikese päev 24. Kuu päeva algus 1.40

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev esindab taevariigi võimu, mida kaitsevad taevased sõdurid. See on aktiivne ja pingeline päev, kuid mitte negatiivses mõttes. See on ebaõiglusega võitlemise päev, mis võib tuua õnnelikke juhuseid, ootamatuid lahendusi lootusetuna tunduvatele olukordadele. Mingil juhul ei tohi laiselda ega nukrutseda.
Kuutsükli 24.päev on seotud liigsest vabanemise, vana lagunemise ja uue loomisega. See päev on seotud võimsa meheliku energiaga ning kõige toimuva suhtes tuleb olla äärmiselt tähelepanelik. Kõige tähtsam on siin see, et sa ei laseks vallata end väljapääsmatusetundel. Hea on teha füüsilisi harjutusi või füüsilist tööd, mis aitavad tasakaalustada tänaseid võimsaid energiaid.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kuulete nagu ilmsi mingeid hääli, tähendab see, et sõltud kellestki ülemäära palju. Kui leiad metallesemeid ja väga hea, kui need on teravad, sest see ennustab peatset jagusaamist kõikidest vaenlastest. Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes võitlust ja lahingut, siis tähistab see enda ja teiste vigadega võitlemist.

TOIT:
Kasulik on süüa teravat toitu: küüslauku, sibulat, pipart. Lihatoidud ja alkohol on vastunäidustatud.

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.


Pühapäev, 19. jaanuar
5. Päikese päev 25. Kuu päeva algus 3.10

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud maale ja kõigile andidele, mida maa meile annab. Eetilis-moraalsetest väärtustest on siin esindatud ausus, mõistmine ja hingepuhtus, kuid vähemtähtsad pole ka vaimsed ja materiaalsed rikkused. Talupidajad võiksid oma maadele tiiru peale teha, kui lumi seda võimaldab ja paluda maa õnnistust. See on väga harmooniline päev ja seda ei tohi rikkuda kõrkuse, riidude ega sõnelemistega. Ei ole hea liigselt lobiseda.
Kuutsükli 25.päev on seotud kontsentratsiooni ja fantaasiaga ning see on maagiline päev, mil tuleb tarkus ja kõik inimesed muutuvad mingil määral prohveteiks. Anna endale aru oma mõtetest ja sõnadest, sest neil on võime täide minna või iseseisvalt elama hakata.

PÄEVA MÄRGID:
Hea, kui näed palju leiba, leivapuru või näed palju linde, eriti tihaseid, sest see ennustab rikkust ja abi raskel momendil. Kui leiad puust eseme, siis saad abi ametikõrgendusel. Hea märk on kogemata mahavalatud piim, leitud laste mänguasjad. Kui leiad puust eseme, siis saad abi ametikõrgendusel. Kui libastud või kukud, siis läheb kõik viltu. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui nägid unes, et harisid maad või töötasid põllul, siis on oodata edu ja õnne.

TOIT:
Kasulik oleks süüa magusat, veega ja rosinatega keedetud riisiputru. Samuti on kasulikud kaalika ja peeditoidud.

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.
EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.

Esmaspäev, 20. jaanuar
6. Päikese päev 26. Kuu päeva algus 4.39

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud tervisele ja terviklikkusele ning seotud muundumise, alkeemia ning inimhinge sügavustega. See on külma vee päev ning teretulnud on kõik külma vee protseduurid ja karastamine, mis täna on tervise seisukohalt iseäranis kasulikud. Teadvusta ja tugevda oma sisemist usku, sest see aitab võita komplekse ning taastada hinge ja keha terviklikkust.
Kuutsükli 26.päev on kriitiline ja ohtlik, kuid mitte saatanlik. Inimesed kipuvad olema kärsitud ja imetlema vaid iseennast. Seepärast on soovitav vältida liigset suhtlemist, mis omakorda neelab palju energiat.

PÄEVA MÄRGID.
Kui sinu kohal karjuvad või häälitsevad linnud (välja arvatud varesed) või puudutavad sind tiibadega, siis ennustab see tervist, abi, perekonna tugevnemist. Kui kuuled täna koera haukumist, siis on see märk, et oled teinud viguHaigustest vabanemisele viitab see kui satud vihma kätte või saad juhuslikult märjaks. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise. Kui nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne; kui sogases vees, siis on karta haigust.

TOIT:
Mitte mingil juhul ei tohi süüa kuiva toitu. Puljongid, supid, mahlad - need on täna kasulikud. Hea on süüa mahlaseid puuvilju.

SOODSAD VÄRVID: erinevad hõbedase varjundid, hõbejassinine ning pärlmutter.
EBASOODSAD VÄRVID: Must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid.


Teisipäev, 21. jaanuar
7. Päikese päev 27. Kuu päeva algus 6.04

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud surematusele ja tema valitseja sümbol on elu puu. See päev on seotud sooja veega ja seepärast on teretulnud kõik sooja ja kuumavee protseduurid, mis annavad elujõudu. See on elu tärkamise, jätkuvuse, rõõmude ja puhastava naeru päev. Ära seo end lubadustega. See on hea päev loominguliste, elu jätkuvust ja püsivust esindavate ettevõtmistega tegelemiseks. Hoidu tugevatest lõhnaallikatest ja ära neid kasuta, sest päev on ohtlik haistmismeelele.
Kuutsükli 27.päev on müstiline päev, mil kaob meelte teravus, võivad ununeda eesmärgid ning inimene muutub hajameelseks. Samas ei tohi põgeneda reaalsuse ja oma probleemide eest vaid otsida uusi võimalusi ning olla teadlik oma lootustest ning eesmärkidest.

PÄEVA MÄRGID:
Heaolu ja edu märkideks on kõik, millel on täna ühist puu- või juurviljadega. End kuuma vee või auruga kõrvetamine näitab puhastumist. Kui nahale tekivad vistrikud, siis viitab see sisemisele saastatusele. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest tähendavad head kõik taimedega seotud unenäod. Haige, kes nägi puhkevaid õisi, paraneb kindlasti. Kui nägid unes vilju puudel, siis on oodata rikkust ja küllust.

TOIT:
Kasulik on süüa kõikvõimalikku taimetoitu: teraviljatoite, puu- ja juurvilju, seemneid ja pähkleid. Hea on juua viljalihaga juurviljamahlu.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane ja kuldne.
EBASOODSAD VÄRVID: pruun ja tumedad toonid.

Kolmapäev, 22. jaanuar
8. Päikese päev 28. Kuu päeva algus 7.19

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud taevasele õnnistusele, jumalikule ettehooldusele ja esindab jumalikku jõudu ja võimu. See on ainus jõud ja võim, mis võib vabastada määratud saatuse ehk karmaahelatest, kuid see tuleb auga välja teenida. Võib toimuda mitmeid kummalisi sündmusi. Kui oled otsustanud alustada uut elu, siis täna on selleks õige päev. Päeva peamine sõnum on muutumine, vabanemine ja valgustumine.
Kuutsükli 28.päev võib muuta selgeks kõik, mis varem oli selgusetu. Nähtavaks muutub asjade tuum ja inimene muutub enesekindlamaks. Hoia oma meeleolu kõrgel ja mõtle vaid häid mõtteid. See on täna kergem kui tavaliselt. Lihtne on loobuda asjadest, mis ei taha õnnestuda ja tänu sellele näha uusi võimalusi.

PÄEVA MÄRGID:
Kõik taevast või ülevalt kaela sadanud asjad on tähenduslikud: ka see, kui saad pihta pabertuvi või kellegi poolt aknast välja visatud esemega ning kõik need ennustavad ootamatuid ja kiireid asju, kohtumisi vms. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus. Kui nägid unes taevast, tähti või lendasid unes, siis on oodata soosingut, ametikõrgendust, soovi täitumist.

TOIT:
Kasulik on süüa kergeid toite. Hea on valmistada mõnd uut, ebaharilikku või eksootilist toitu.

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed toonid.


NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu hakkab tasapisi kahanema ja reedeks ilutseb taevas poolkuu. Põhirõhk nihkub nüüd siiski kasvult ja rahulduselt vähenemisele ja rahunemisele. Võid oma soovide sihte selgemalt näha ja oled praktilisem kui täiskuu ülevoolava energia mõju all olles. Lihtsam on loobuda asjadest, mis ei taha edeneda. See ei ole aeg ennast süüdistada ja kahetseda ega endale etteheiteid teha asjade pärast, mis on tegemata või mida ei saa antud hetkel teha. Vastupidi – see on võimalus eraldada hea halvast, kasulik kahjulikust ja õppida aega kokku hoidma.

REEDEL kell 20.20 liigub Kuu Skorpioni tähemärki, mis hoiatab suguorganite külmetamise eest, kuna need on neil päevil õrnemad, kui tavaliselt. See on küll soodne aeg äärmuslike muutuste elluviimiseks, aga siiski tasub kõik enne hoolikalt läbi mõelda ja vältida liialdusi. Soodne aeg ka vanadest harjumustest loobumiseks.

ESMASPÄEVAL kell 0.40 liigub Kuu Amburisse ja hoiab fookuses maksa, puusad, vaagnapiirkonna, kuid ka verevarustussüsteemi.

KOLMAPÄEVAL kell 6.59 liigub Kuu Kaljukitse ning see on soodne aeg tegeleda naha ja küünte probleemidega. Vastavalt siis pehmendamise-, toite-, tugevdamise ja niisutamise protseduuridega.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?