NAISTELEHT TESTIB | Kange kohvi kõrvale võta paar Valerit. Aga seda õiget!

Ragne Värk, Fotod: Ragne Värk, 20. november 2019

Valeri küpsiseid armastatakse nende kindla maitse, tekstuuri ja süües südamesse pugeva nostalgiatunde pärast. Valik on poeriiulitel lai, ent kas kõik küpsised ka süüa sünnivad?

Elleni pagariäri
Hinne: 10
NL lemmik
Hind Coopis 2.59 (250 g)

+ Õiged Valeri küpsised on krõbedad, kuid peavad siiski kergelt painduma. Nende küpsistega on seesugune tekstuur saavutatud. Täpselt nagu vanasti! Maitselt üllatavad need küpsised samuti väga positiivselt – parajalt magusad ja õrna pähklise mekiga. Kiidame maiuste õiget paksust, sest tihti on seesugused küpsised ebameeldivalt pontsakad. Välimuselt samuti väga nostalgilised.

Pai pagar
Hinne: 3
Hind Rimis 1.99 (250 g)

+ Plusspunktid välimuse eest. Rosinad küpsiste sees on samuti toredad.
- Tekstuurilt liiga krõmpsud ja kõvad. Lõhn on ebameeldiv ja pigem sööma ei kutsu. Maitselt meenutavad seisnud küpsist – tõeline pettumus kõigi testijate arvates. Järelmaitses on tunda ebameeldivat rasvamekki.

Saaremaa köök
Hinne: 6
Hind Coopis 2.95 (250 g)
+ Väga mõnusa lõhnaga. Tekstuurilt õhulised.
+/- Üleliia krõmpsuvad ja krõbedad. Soovitud Valeri küpsiste tekstuurist jääb mõnevõrra puudu.
- Välimuselt kahvatud, puudub Valeri küpsistele omane kuldne äär ja pisut heledam sisemus.

Van Kook
Hinne: 2
Hind Selveris 2.39 (200 g)

+ Välimuse eest plusspunktid. Üks kahest tootest testis, mille valmistamisel on kasutatud võid.
- Kui välimus sai kiita, siis ülejäänud muljed neist küpsistest nii positiivsed pole. Pigem on need üks suur pettumus. Lõhnavad nagu seenekaste ja maitse on umbes sama. Koostisainete hulgast loeme välja ka päevalilleõli, mis tõenäoliselt tekitabki küpsistele ebameeldiva kõrvalmaigu. Väga võõra meki ja kahtlase tekstuuriga. Üks testijatest pole nõus küpsist lõpuni sööma. Lühidalt öeldes: ei meeldi, ei maitse, ei soovita.

Selveri köök
Hinne: 2
Hind Selveris 2.39 (200 g)

+ Välimus on kena ja kutsub proovima. Teine toode testis, mille valmistamisel on kasutatud võid.
- Maitselt liiga kuiv ja ebamääraselt kõva. Ei ole õige Valeri küpsise mekiga. Järelmaitse on kehv ja see ei tekita enam soovi karbist järgmist küpsist haarata. Küpsiste lõhn on samuti viisakalt öeldes halb. Teinekord neid maiuseid enam poekorvi ei paneks.

Marta Pagar
Hinne: 3
Hind Prismas 1.69 (280 g)

+/- Kui neid küpsiseid ei müüdaks Valeri küpsiste nime all, oleks tegemist täiesti toredate ja maistvate ampsudega.
- Selles testis need aga Valeri küpsiste mõõtu välja ei anna. Olemuselt pigem suhkruküpsised. Kohati häirib ka nende maitses esile tulev jahusus.

Europagar
Hinne: 7
Hind Rimis 2.49 (250 g)

+ Maitse on hea – midagi pole üleliia ja kõik on nagu paigas. Ei pälvi testijatelt suurt aplausi, kuid kiidusõnad heale küpsisele tulevad ära. Väljanägemine on samuti väga kena.
+/- Veidi kuivad, sooviks pisut rohkem võist mekki.

Eesti Leivatööstus Clara
Hinne: 9
Hind Rimis 2.39 (200 g)

+ Valeri küpsistele omase väljanägemisega, selle eest esimesed plusspunktid. Maitse nagu päris, kergelt pähkline ja parajalt võine. Ostaks teinekordki!
+/- Proovimisel mainitakse küpsiste liigset magusust. Selle eest miinuspunkte ei saa, küll aga mõne miinuse anname ülemäära krõmpsu tekstuuri eest.

Pagaripoisid
Hinne: 4
Hind Delices 2.21 (250 g)

+ Küpsised on õrnalt painduvad ja selle eest plusspunktid. Välimus saab samuti kiita.
- Liigne arahhise maitse käib kõigest üle ja see häirib testijaid väga. Järelmekk on ebameeldiv ja maapähklimaitse jääb pikalt kummitama. Mekib kuidagi …odavalt. Ka tekstuurilt liiga tihked.

Kuno Plaan & Kondiitrid
Hinne: 10
Hind Prismas 3.99 (300 g)

+ Välimus lausa kutsub! Nostalgilise maitsega – kergelt pähkline. Maitsebalanss on kenasti paigas. Sulab suus ja pälvib testijatelt suurt poolehoidu. Ostaks teinekordki.
+/- Valeri küpsistele omast painduvust ei ole. Samas suussulav maitse korvab selle pisikese miinuse.

Väike Väänik
Hinne: 1
Hind Prismas 1.59 (250 g)

- Mis asi see veel on? Välimuse poolest on heledad küpsised Valeridest valgusaastate kaugusel! Pakendi sisu meenutab pigem suhkruküpsiseid või ebaõnnestunud keelekese küpsiseid. Pakendilt koostisaineid uurides selgubki, et neist küll Valeri küpsiseid valmistada ei saa. Jääb arusaamatuks, miks need küpsised üldse Valeri nime kannavad. Täielik pettumus. Koostisainete loetelu teeb nukraks. Märkame, et pakendile pole märgitud tootjamaad ega ka tähist, kus riigis küpsised toodetud on. Kirjas on vaid turustaja.


Kuidas testisime?
Valeri küpsiste valik kauplustes on üllatavalt lai. Hindasime pimetestina erinevaid poes müüdavaid Valeri küpsiseid. Hindajate seas olid nii täiskasvanud kui ka lapsed. Hinnati toote välimust, värvust, lõhna, maitset ja tekstuuri. Oluliseks pidasime ka küpsiste koostist. Kiitsime, kui küpsised olid parajalt krõbedad ja võised, ning laitsime, kui küpsised olid kõvad, liiga magusad ja välimuselt kahvatud.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?