AVESTA | Praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 20. november 2019

Neljapäev, 21. november

6. Päikese päe

25. Kuu päeva algus 0.05

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev esindab terviklikkust ja päeva valitseja Haurvatat ühendab ja seob sidekudesid ja valitseb tervist, alkeemiat, muundumist ning inimhinge sügavusi. Kasulik on teha külmi veeprotseduure ja end karastada. See on ka muutuste aeg, mil võib tagasi saada kaotatu ning lahendada karmalisi probleeme.

Kuutsükli 25.päev soovitab tähelepanu pöörata igasugustele märkidele, sest see on maagiline tarkuse ja prohvetlike ennustuste päev. Ole ettevaatlik oma mõtete ja emotsioonidega, sest need võivad elavaks muutuda. See on tarkuste päev, aga nende energiatega töötamiseks tuleb olla sisemiselt puhas.

PÄEVA MÄRGID.

Kui sinu kohal karjuvad või häälitsevad linnud (välja arvatud varesed) siis ennustab see tervist, abi, perekonna tugevnemist. Kui jalad saavad märjaks, siis võtab keegi taevane sinu karma ja patud enda kanda. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise. Kui nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne; kui sogases vees, siis on karta haigust.

TOIT:

Söö mitmekülgseid, kergeid ja vedelaid toite. Joo võimalikult palju mahlu ja kvaliteetset mineraalvett. Kasulikud on süüa mahlaseid puuvilju. Mitte mingil juhul ei tohi süüa kuiva toitu.

SOODSAD VÄRVID: erinevad hõbedase varjundid, hõbejassinine ning pärlmutter.

EBASOODSAD VÄRVID: must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid.

Reede, 22. november

7. Päikese päev

26. Kuu päeva algus 1.38

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päeva märksõna on surematus. Selle päeva valitseja Ameretat on taimede kaitsja ning tema sümbol on elu puu. Tegele loominguliste ja loovate ettevõtmistega, mis sümboliseeriksid elu jätkuvust, igavest ja ajavälist. Ära seo end lubadustega, aga kui seda teed, siis pea nendest ka kinni. See on rõõmurikas, positiivne ja elujaatav päev.

Kuutsükli 26.päev toob kaasa kriitilisi noote, sest see on ohtlik, kuid siiski mitte saatanlik päev. Hoidu aktiivsest tegevusest, kuna täna on suur energiakadu. Päevale on iseloomulikud sekeldamine, kärsitus ning ärritumine iga pisiasja pärast. Kuid see ongi see, mis energiast tühjaks teeb. Ole suhtlemisel valiv, sest kui räägid vale inimesega ja valedest asjadest, siis kaotad energiat.

PÄEVA MÄRGID:

Kõik, millel on täna ühist puu- või juurviljadega, on heaolu ja edu märkideks (kuju, pähekukkumine jne.). Enda kuuma vee või auruga kõrvetamine tähistab puhastumist. Vistrike ilmumine annab tunnistust sisemisest saastatusest ja näitab, et tuleb puhastuda. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest tähendavad head kõik taimedega seotud unenäod. Kui nägid unes vilju puudel, siis on oodata rikkust ja küllust. Haige, kes nägi puhkevaid õisi, paraneb kindlasti.

TOIT:

Kasulik on süüa teraviljatoite, seemneid, pähkleid ja juua viljalihaga juurviljamahlu.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane ja kuldne.

EBASOODSAD VÄRVID: pruun ja tumedad toonid.

Laupäev, 23. november

8. Päikese päev

27. Kuu päeva algus 3.11

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev esindab jumalikku jõudu ja võimu ning see on pühendatud kõikidele pühakutele eesotsas Ahura Mazdaga, kuid ka hvarna-le ehk kõrgemale õnnistusele, mis võib vabastada määratud saatuse ahelatest. See on kummaline päev, mil võib juhtuda imelisi ja imelikke asju, “puhta lehe” päev, mil võib alustada täiesti uut elu. Päeva mõte on valgustumine, vabanemine ja muundumine.

Kuutsükli 27.päev suurendab intuitsiooni. Ära lase end allutada kaudsetel hüpnootilistel mõjudel, sest täna pead olema teadlik kõigest, mis sinu ümber toimub. Ära lase raadiol ega teleril mängida taustaks. Kuula, vaata või pane kinni. See ei kehti muusika osas, kuid muusika peab olema meditatiivne ja rahulik.

PÄEVA MÄRGID:

Kõik taevast või ülevalt kaela sadanud asjad on tähenduslikud ning kõik need ennustavad ootamatuid ja kiireid asju, kohtumisi vms. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis saad hea uudise; kui lumi või vihm, siis ootab sind ees kiire ja järsk elumuutus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus. Kui nägid unes taevast, tähti või lendasid unes, siis on oodata soosingut, ametikõrgendust, soovi täitumist.

TOIT:

Täna võib süüa kõike, mida hing ihkab. Hea on valmistada uusi, ebaharilikke ja eksootilisi toite.

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed toonid.

Pühapäev, 24. november 

9. Päikese päev

28. Kuu päeva algus 4.45

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on seotud Taevase Tulega, kelle avesta keelne nimi on Atar. Temast on sündinud kogu maailm ja ilmaruum. See on reiside ja missiooni päev. Ole reibas ja kuluta füüsilist energiat. See on väga võimas päev, mis toetab loomingulisi ettevõtmisi. Arendada ideesid, kuidas ja mille abil muuta oma elu külluslikumaks, sest päev annab palju jõudu ka võiduks ning muutusteks.

Kuutsükli 28.päeva sümbolid on päike, lootos ja karma ning päev on seotud vaimse ärkamisega. Unes või mediteerides on võimalik näha oma eelmisi elusid ning see on kõrgemate tõdedeni jõudmise päev.

PÄEVA MÄRGID:

Kui sind tabab kuumahoog, siis näitab see energia tõusu, tervise taastamist ja tugevnemist. Kui külmetad ning ei saa kuidagi sooja, siis on see hoiatus haiguse, languse, depressiooni eest. Kui tunned tugevat tuuleiili või tuul lööb ootamatult lahti aknad või uksed, siis on see rikkuse ja uute tutvuste märk. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse ei näinud und või ei mäleta seda. Väljaarvatud juhul, kui nägid ühes kohas palju inimesi, kuid see puudutab rohkem sinu lähedasi.

TOIT:

Tuleb intensiivselt toituda, kuid sööma peab vaid energiarikast, kuuma ning kergelt omastatavat toitu. Alkoholi võid juua kui oled külmetanud, aga ainult nii palju kui vajad seda kehatemperatuuri tõstmiseks. Rituaalne toit on punapeet.

SOODSAD VÄRVID: kollane, tumepunane ja pruun.

EBASOODSAD VÄRVID: külmad toonid.

Esmaspäev, 25. november

10. Päikese päev

29. Kuu päeva algus 6.19

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud taevastele vetele, mere ja saladuste valitsejale Aban’ile. Hoidu kõigist veega seotud tegevusest. “Ole lähemal loodusele ja ära midagi karda”: nii kõlab tänase päeva loosung. See on meditatsiooni, hirmust vabanemise, saladuste tunnetamise päev. Ära kurna end füüsilise tööga ja maga nii palju kui võimalik.

Kuutsükli 29.päev on hoiatab illusioonide eest, sest see on saatanlik päev ning inimeste kohale langeb astraalne udu. Samas on see kurjaga võitlemise päev, mil on võimalik luua kaitse kurjusejõudude vastu. Negatiivsusest vabanemiseks on hea seista 5-7 minutit meresoolavees ning kujutleda, kuidas must, negatiivne energia sinust välja läheb.

PÄEVA MÄRGID:

Kui kogemata lõhud veega nõu, siis ennustab see varanduse või raha saamist. Kui valad vett maha, siis viitab see kuulujuttudele lähedaste kohta. Kui sind juhuslikult veega üle valatakse või satud vihma kätte, siis tulevad ilmsiks saladused. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes seeni, siis tähistab see head tervist ning varanduse suurenemist; kui kalu, siis õnne; kui linde, siis häid uudiseid.

TOIT:

Hea on süüa piimasaadusi ja –toite ning juurviljatoite. Juua tuleb porgandi ja peedimahla või muid mittehapusid mehusid.

SOODSAD VÄRVID: rohekashall, helesinine ja tumedad toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: punane ja muud erksad toonid.

Teisipäev, 26. november

11. Päikese päev

30. Kuu päeva algus 7.53.

Kuuloomine ja 1 Kuu päeva algus 17.06

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud Päikesele enesele ning see päev jagab valgust, soojust ja valgustatust. Tegele lastega, muutu ka ise kui lapseks ning meenuta lapsepõlve ja pöördu tagasi oma sõprade juurde. Ärata endas üles kõik parim ja puhas. See on maailma tunnetamise ja avastamise aeg. Tuleb mõista tehtud vigu, aga mitte nende üle kurvastada.

Pea kella viieni õhtul kestab kuutsükli 30.päev, mille sümbol on kuldne luik. See aeg sobib kokkuvõtete tegemiseks ja südametunnistuse puhastamiseks. Uue kuu loomisel tasub süüdata küünlad, istuda kamina või kolde ees, sest kell 17.06 algaval 1.kuutsükli päeval toimub puhastumine läbi tuleenergia. Tegele mentaalsete energiatega, vormi positiivseid ning kasulikke mõtteid ja arenda uusi ideid.

PÄEVA MÄRGID:

Hea märk, kui täna paistab päike juba hommikust saati. Kui miski sind üllatab, siis on oodata õnne. Kui hommikul kodust väljudes kuuled laste naeru või näed kuidas lapsed mängivad, siis viitab see eelseisvale rikkusele. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid konkreetsed ja need kus nägid sugulasi või lähedasi inimesi. Tõlgendatakse otse. Väljaarvatud unenägu, kus nägid hobuseid või hobuseraudu, mis tähistab kriitilise situatsiooni lahenemist või probleemidest vabanemist.

TOIT:

Kasulik on süüa pähkleid, seemneid ja halvaad.

SOODSAD VÄRVID: eredad ja erksad.

EBASOODSAD VÄRVID: sinine, hall ning sünged toonid.

Kolmapäev, 27. november

12. Päikese päev

2. Kuu päeva algus 9.23

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päev on pühendatud Kuule ja tema valitsejale Mah’ile. Päeva märksõnad on astraalne puhastumine, virgumine, naiselik alge ja emadus. Juhindu intuitsioonist ja ole allaandlik ja allaheitlik, kuid mitte kurjale. Kui miski ei õnnestu, siis nii ongi vaja. Palu Kuu valitsejalt heategusid ja anna ning tee seda, mida sinult palutakse.

Kell 9.23 algav kuutsükli 2.päev võib anda kasulikku ja tähtsat informatsiooni terve järgneva kuu kohta. Oska seda vastu võtta, kuid ära jaga oma tärganud ideesid ega plaane veel teistega. Ole rõõmsameelne, suuremeelne, helde ja kõiges positiivne, sest õelus ja pahurus on päeva vaenlased. Ära kahetse midagi, millest oled ilma jäänud.

PÄEVA MÄRGID:

Kui satud ootamatult vihma kätte ja saad märjaks, siis on oodata õnne ja edu. Kui leiad peeglikillu, siis laheneb keeruline olukord. Kui leiad peenraha, eriti kui vapp on pealpool, siis tuleb probleemidele õnnelik lahendus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed ja annavad konkreetset ning otsest informatsiooni. Hea, kui nägid unes loomi ja linde. Kui unes proovisid uusi riideid, siis on oodata rikkust ja perekonna kindlustamist, naistele – rasedust.

TOIT:

Kasulik on juua naturaalseid mahlu, taimeteesid, allikavett, kuid ka valget veini. Pole hea süüa pähkleid ega mett.

SOODSAD VÄRVID: sinine, hõbedane ning luitunud toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja kollane.

NAISED JA KUU

Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu läheneb loomisele ning see on müstiline ja salapärane aeg, enda hingesügavustesse süüvimise ning enese tegeliku mina uurimise aeg, mil tuleb olla enese suhtes võimalikult aus. See on hea aeg loobuda negatiivsetest mõttemallidest, laostavast eluviisist ja puhastada füüsiline keha sinna kogunenud šlakkidest ning mürkidest. Teisipäeval kell 17.06 toimub kuuloomine ja see on uute ideede, mõtete ja algatuste sünd. Hea, kui tunned end pisut põnevil ja ootusärevana, kuigi sinu energiatase võib olla üsna madal. Oled entusiastlik „uue mina“ loomise suhtes. Ent kui uus elukorraldus tekitab sinus millestki ilmajäetustunde, siis võib see Kuu kasvades süveneda.

REEDEL kell 6.19 liigub Kuu Kaaludesse ja see on väga hea aeg igasugusteks kosmeetilisteks protseduurideks ning juuste hoolduseks.

PÜHAPÄEVAL kell 7.58 liigub Kuu Skorpionisse, mil tuleb ettevaatlik olla, et ei külmetaks oma õrnu suguorganeid ja maa või kivi peal istumine on lubamatu.

TEISIPÄEVAL kell 10.10 liigub Kuu Amburisse ning sel ajal tuleks süüa kergestiomastavaid toite, et mitte koormata maksa, mis on sel ajal haavatav. Hea oleks alustada puhastavat nõgesetee kuuri.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?