NAISTELEHT TESTIB | Hummus tekitab huvi!

Ragne Värk, 16. oktoober 2019

Hummus on põnev kikerhernestest valmistatud määre, mida saad kasutada nii võileivakattena kui ka toidutegemisel erinevates roogades. Kauplustest leiab nii naturaalse mekiga kui ka igasugu lisanditega hummuseid. Meie valisime testimiseks kõige klassikalisemad.

Kuidas testisime?
Testisime naturaalse maitsega hummuseid. Esmalt mekkisime lusikaga, siis katsetasime, kuidas maitsevad hummused saia peal määrdena. Hindasime toote värvust, lõhna, mekki ja tekstuuri. Loomulikult pidasime oluliseks koostisosade loetelu ja sellest lähtuvalt toote tervislikkust. Kiitsime, kui hummused olid eheda ja puhta maitsega, laitsime, kui hummus oli maitsetu ning hapu.

Marta Kulinaaria hummus (Ragne Värk)

Hummus House’i naturaalne hummus
Hinne: 10
LEMMIK
Hind veebipoes Hummushouse.ee 4.00 (200 g)

+ Väljanägemise eest kiidusõnad. Eristub tugevalt teistest testis osalenutest, kuna on kenasti kaunistatud ja seetõttu saab selle toote kasvõi kohe karbiga lauale panna. Maitse pälvib samuti testijatelt kiidusõnu. Tegemist on maitsva ja eheda hummusega, milles on kõik maitsed kenasti paigas ning võib isegi öelda, et «täiuslikkuseni timmitud». Väga meeldiv on seda süüa koos saiaga või maiustada niisama! Tekstuur on ideaalne ja kindlasti ostaks seda toodet teinekordki.

Marta Kulinaaria hummus (Ragne Värk)

Marta Kulinaaria klassikaline hummus
Hinne: 9
Hind Selveris 1.25 (150 g)

+ Välimus on kena, täpselt selline, nagu üks klassikaline hummus välja nägema peab. Tekstuurilt rohkem võidesarnane. Meeldib väga, et esile tulevad selged ja puhtad maitsed ning miski ei domineeri üleliia.
-/+ Õige pisut soolane.

NOA hummus (Ragne Värk)

NOA naturaalne hummus
Hinne: 6
Hind Selveris 2.69 (175 g)

+ Välimuselt kena. Saiale määrituna maitseb hästi.
+/- Kergelt hapuka mekiga, aga hapukus ei domineeri üleliia. Selle hummuse maitse vajaks veel täiustamist, kuid üsna lootustandev on see kindlasti.
- Maitselt tundub, nagu sisaldaks määre majoneesi.

ILO hummus (Tootja)

ILO hummus
Hinne: 3
Hind Delices 2.10 (150 g)

+/- Hummusele omast maitset on isegi kergelt tunda, kuid täiuslikkuseni on käia veel pikk maa.
- Väga hapuka ja kohati tehisliku järelmaitsega. Värvuselt meenutab odavat pasteeti. Saiale määrituna läigib hummus kuidagi kahtlaselt ja ebameeldivalt. Tekstuurilt nagu kohupiimakreem. Selle toote soovitame poeriiulile jätta.

Original Taste’i hummus (Ragne Värk)

Original Taste’i hummus
Hinne: 1
Hind Delices 2.19 (180 g)

+ Ainukese kiidusõna saab öelda välimuse kohta.
- Ülejäänud hinnang nii positiivne ei ole. Hummus on väga jahuse ja kuiva maitsega ning jääb suulakke kinni. Hummust see määre kindlasti ei meenuta, pigem saab võrrelda väga lahja pasteediga, aga sel puudub igasugune maitse. Koostisosade loetelu teeb üsna nukraks. Ei soovita ja ei ostaks ka ise enam.

Gourmet Clubi karulaugu hummus (Ragne Värk)

Proovi ka seda!
Mekkisime huvi pärast ka maitsestatud hummuseid ja meie lemmikuks sai Eestis toodetud ja tõeliselt eestimaise mekiga määre. Sellele anname samuti suisa kümme punkti!

Gourmet Clubi karulauguhummus
Hind Maximas 2.65 (200 g)
Tekstuurilt teraline, aga see lisabki pisut põnevust ja on pigem positiivne. Kindlasti leiab poolehoidu see, et vürtsköömneid on maitses selgelt tunda. Saial maitseb imehästi. Paar väikest miinust on siiski ka. Toote vesine välimus on alguses natuke ehmatav, kuid pärast segamist saab määre palju isuäratavama olemise. Ka kikerherne mekki pole kuigi tugevalt tunda, kuid üldine maitsekooslus korvab ka selle väikese miinuse. Ostaks kindlasti teinekordki!

Hummust võib kasutada:

  • võileivamäärdena;
  • dipikastmena;
  • lisandina salatites;
  • määrdena vrappides;
  • tomatikastme asemel pitsal;
  • püreesuppides (sega maitse rikastamiseks valminud supi sisse);
  • kasuta toitudes majoneesi või hapukoore asemel;
  • pasta-kastmetes.
(Ragne Värk)

Üks mõnus viie-minuti-toit!
Ahjus küpsetatud hummusesaiad
Määri saiadele paras ports hummust. Laota peale juustutükid ja küpseta saiu ahjus juustu sulamiseni. Seejärel kata tomativiiludega ning raputa üle maitserohelise, veidikese soola ja pipraga!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?