Hea pott teeb perenaise elu lihtsaks

Triin Raestik, 16. oktoober 2019

Targal perenaisel aitavad aja- ning ruumipuudust leevendada kiirkeetjad, crockpot’id, omletivalmistajad ja multikeetjad. Need võivad esmapilgul tunduda mõttetute vidinatena, tegelikult tasub neid aga kasutada küll.

Hansaposti kodukaupade kategooriajuhi Maren Mäesalu-Bakradze sõnul on multi- ja kiirkeetjad ning muud põnevad tooted leiutatud ikka eelkõige selleks, et perenaisel köögis askeldamisele võimalikult vähe aega kuluks. Ent peale aja aitab multikeetja soetamine hoida kokku ka ruumi, kuna korraliku mitmeotstarbelise aparaadiga saab valmistada roogi imikutoidust praetud suupooliseni. Nõnda pole vaja koju osta mitut eri potti-panni, piisab vaid ühest.

«Kui tavalise potiga kulub korraliku ühepajatoidu tegemiseks vähemalt tunnike, siis kiirkeetjaga saab roa valmis umbes 15–20 minutiga,» teab Maren, kes kasutab seda ka ise. Tema teeb ühepajatoitu nõnda, et viskab kogu kraami korraga potti, tõstab poti pliidile ja samal ajal hakib näiteks salatit.

Plusse on veel. Näiteks kui tavalise potiga toitu valmistades kipub ikka juhtuma, et midagi pritsib kaane vahelt välja või keeb lausa üle, siis kiirkeetja kaane vahelt ei poe midagi välja. See tähendab, et pärast toidu valmimist jääb köök kenasti puhtaks.

Sellele, kes pelgab kiirkeetja plahvatamist, nagu nõukogude aja perenaistel aeg-ajalt ikka juhtus, ütleb Maren rahustavalt, et need ajad on ammu möödas. Tänapäeva kiirkeetjad on valmistatud nõnda, et kaas potilt lakke ei lenda. NL

Perenaise põnevad abilised

Heas multi- või kiirkeetjas saab valmsitada peaaegu kõike: hautist argiõhtuteks või hoopis pühapäevahommikusi pannkooke.

Kolmeosaline kiirkeedupottide komplekt San Ignacio Aragon

Hind Hansapostis 129.00 (soodushind 64.95)

Komplektis on nelja- ja kuueliitrine pott ning potikaas.

Kiirkeedupann Fissler Vitavit Premium (4 l)

Hind Hansapostis 467.00 (soodushind 259.00)

Selle panniga saad kiiresti valmistada enam-vähem kõike imikutoidust suppide, aurutatud kala ja praetud roogadeni.

Aeglane küpsetaja Croc-pot

Hind kaupluses Homedecore Baltics 69.00

Vastupidiselt kiirkeetjale valmistab see pott toitu aeglaselt. Pane hommikul või eelmisel õhtul produktid patta valmis ja säti anum viitstardiga tööle. Kui õhtul koju tuled, on mõnus hautis ootamas.

Nutiseadmega juhitav multikeetja Redmond RMC-M800SE

Hind Hansapostis 199.00

Nagu igale poole mujale, poeb nutikus ka kööki. Seda multikeetjat saad juhtida ka siis, kui parasjagu köögis pliidi juures pole.

Kiir- ja multikeetja Delimano

Hind veebipoes www.topshop.ee 99.99

Kiir- ja multikeetja keedab peaaegu kõike: riisi, suppe, putru. Aurutab, hautab, teeb tšillit või karrit jne. Võid toidu kuni 24 tundi enne soovitud valmimisaega potti ootele panna, viitstardi seadistada ja roog teeb end söögiajaks ise valmis.

Riisikeetja Sencor

Hind OnOffis 24.90

Riisikeetjast saad alati paraja niiskusega sõmera ja koheva riisi. Ülekeetmise oht praktiliselt puudub. Peale riisi võid selles hautada ka nt juurikaid, teha suppi vms.

Küpsetav kannmikser Philips HR2099/90

Hind Kaubamajas 149.00

Selle laheda tootega saad peale smuutide valmistamise keeta ka püreesuppe ja küpsetada. Prae näiteks kannmikseris sibul kastmepõhja jaoks valmis, seejärel lisa muud ained ja valmista kaste.

Munakeetja-omletivalmistaja ProfiCook PCEK1139

Hind veebipoes www.onoff.ee 22.90

Keetjaga saab suurema vaevata valmistada kooreta või koorega mune. Lisaks saab masinas teha ka omletti.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?