Korraliku meigipeeglita veatut jumestust ei tee

Helen Perk, 20. jaanuar 2021

Et jumestuskreemirant või viltune lainerijoon ebamugavat tähelepanu kaasa ei tooks, vajad sa koju võimalikult loomuliku valgustusega meigipeeglit. Valikut on, tee vaid otsus.

Valgustusega meigipeegel on iga jumestushuvilise asendamatu abiline. Tänu sellele saab igapäevane meikimine korrektne ja täpne.
Kui oled mõelnud meigipeegli soetamisele, vaata eeskätt leedvalgustusega peegli poole, soovitab jumestuskoolitaja Karin Tigane. Sedasorti peeglite suur pluss on see, et seisaksid justkui päevavalguses ja iga väiksemgi detail jääb hästi näha.

Viimase soovitusega nõustub ka jumestuskunstnik Kristi Petolai. «Oma pikaaegse töökogemuse põhjal tean, et sellise peegli ees, mis on fikseeritud ja jätab käed toimetamiseks vabaks, on kindlasti lihtsaim end ilusaks teha. Peegel peaks olema ka piisavalt suur, et kogu näolapp ära mahuks ja peegeldaks tervikpilti. Kuid meikimiseks on vajalik ka hea ja ühtlane valgus – et ei tekiks tugevaid varje. Näiteks ülevalt langev terav valgustus moonutab nägu ja muudab jumestamise väga keeruliseks. Kõige ideaalsem on muidugi loomulik valgus, kuid seda on meil vähe.»

Lisaks soovitab Kristi jälgida valguse tooni. See ei tohiks olla liiga külm või soe – vaid nii näeb meigitoodete värvi peeglist võimalikult loomutruuna. «Mina kasutan oma töös seinale kinnitatud peeglit, mille ümber on paneelid, kus vahelduvad üle ühe sooja ja külma valgusega pirnid.»

Kristi soovitab suuremat sorti meigihuvilisel kiigata näiteks Ikea kaubavalikust leedpirne, mille värvispektrit saab puldist muuta kas kollasemaks või sinisemaks. «Hea kompaktne lahendus on ka sisseehitatud valgusega kahepoolne ümmargune lauapeegel, mille ühel poolel on optiliselt suurendav efekt. Viimane on täiesti asendamatu kaugnägijatest meikijatele. See peegel paljastab ka pisemad kulmukarvad, mis kitkumisjärge ootavad.»

Peegel või lambid?

Ülejäänud kriteeriumid on aga juba maitse asi, sest meigipeegleid on kümnete kujude ja suurustega, raami sees ning raamita. «Paljudel peeglitel on ka kinnitamiseks mitu võimalust ehk soovi korral saab seda paigaldada seinale, paigutada meigilauale või hoopis vannituppa,» teab Karin. Lihtsa ja mugava lahendusena toob Karin välja teisaldatavad meigilambid, mis sobivad iga peegli juurde ja mida on lihtne vajadusel ka kaasa võtta. «Tänapäeval kasutatakse jumestamisel aga aina enam ringvalgustit, mille valgus on pehme ja varjudeta. See on ideaalne just kaunite fotode ja videote jäädvustamiseks,» jagab jumestuskoolitaja väärt nõu.

Nii Kristi kui ka Karin möönavad, et lisaks meigiprotseduuride lihtsustamisele on valgustusega peeglitest saanud oluline sisustuselement. «Muidugi on valgustusega meigipeegli esmane eesmärk aidata vaataja ilu rõhutada. Kuid aina rohkem koguvad need populaarsust ka sel põhjusel, et toovad kodusesse interjööri elegantset Hollywoodi stiili ja imelist valgusekuma,» kinnitab Karin. Nii et valikuvõimalusi jätkub!

Tee endale unistuste meiginurk!

Muudetav valgusrežiim


Femell Professionali meigipeegel Medium Led Hollywood Style
Hind Tradehouse’is 205.00

Leedvalgustusega meigipeegel jumestuskunstnikule, juuksurile või iluhuvilisele. Peeglil on lausa kolm valgusrežiimi: külm valge valgus, soe valge valgus ja soe kollane valgus. Modernne ja ajatu disain on pluss!

Praktiline lahendus


Lamps4Makeup Basicu lambid
Hind veebipoes Lamps4Makeup.com 145.00

Toob koju naturaalse valguse, on koheselt kasutusvalmis ega eelda keerulist paigaldamist. Lihtsalt teisaldatav, sobib iga peegli, jumestuslaua ja toaga. Olemas põnev värvivalik.

Mugav lauapeegel


Femell Professionali meigipeegel 12 Led
Hind Tradehouse’is 55.00

Armas ja mugav, samas äärmiselt praktiline lauapeegel, mida on lihtne paigutada just sinna, kuhu vaja. Pirnid on tootel reguleeritava valgusega.

Populaarne ringvalgusti


Femell Professionali ringvalgusti Led
Hind Tradehouse’is 169.00

Statiivil ringvalgusti võimaldab sellele paigaldada mobiiltelefoni, fotoaparaadi või videokaamera. Loob ühtlaselt kauni ja varjudeta tulemuse, mis on ideaalne fotode ja videote jäädvustamiseks. Praktiline töövahend meigi- ja kosmeetikaprotseduuridel.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?