Kultuuriuudised: vii end kurssi Eesti muusikaauhindade nominentide loominguga!

Helina Piip, Terttu Jazepov, 20. jaanuar 2021

Naisteleht pakub sel nädalal lugemiseks kodumaist kirjandust ja kuulamiseks Eesti muusikaauhindade nominentide albumeid.

LOE: Aprikoosid ja ookeanihääl


Kätlin Kaldmaa «Minu külas Islandil ja minu külas Kreekas» on õhuke kui Eestimaa talvepäev. See algab lõputu mõnusa kohvijoomisega Islandil, kus kohvikus saab lisaks ka armastusepallikesi ja trolliampse. Ja siis Kreekas, kus laiuta kasvõi kolmel kohvikutoolil nagu mõni Kreeka vanamees, siia paistab merigi ja kuhugi kiiret ei ole. Oled maailmast eemal. Kõrvuti jooksevad Kreeka hetked ja Islandi hetked, võid lugeda neid järjest, vaheldumisi hele ja tume, soe ja külm nagu eestlase hingki. Aga ka nii, et enne teed läbi Islandi päevad ja ööd, et siis jälle algusest alata, Kreeka igavesest suvest. Oh kui mõnus rahu, tüümianilõhn ja meretuul. Kohe tahaks teha minu Eesti külas ühe tassi kohvi.

TEATRISSE: Midagi lõbusat

  • Endla teatri «Windsori lõbusad naised» näitab, kuidas kavalad prouad ja armukadedad mehed suudavad ühe üksiku ihnuskoi elu pea peale pöörata. Lavastaja Ingomar Vihmar pakub siin oma visiooni Shakespeare’i näidendist. Kuigi loosse sisseelamine võib aega võtta, on teise vaatuse lõpuks ülemeelikus tujus ka näitlejad, kelle improvisatsioon ja naerupahvakud pakuvad publikule mõnusa õhtupooliku. Boonusena saad enda sõnavara täiendada ka paari värvika väljendiga.
  • Kuressaare teater lubab aga kahe tunniga esitada suisa 30 Shakespeare’i näidendit. Kunagi mängis sama lavastust, «Shakespeare’i kogutud teoseid» ka Rakvere teater, ent autorid on näidendit hiljem värskendanud. Külalisetendused on tulemas Elvas, Rakveres, Türil jm.

KUULA: Paitab kõrva


Juba nädala pärast selguvad Eesti Muusikaauhindade 2021 võitjad. Nominendid valinud žürii oli suisa 150-liikmeline. Kuula häid muusikuid, kelle albumid auhindu jahivad. Plaadid ka poodides leitavad: näiteks Mari Jürjensi «Omaenese ilus ja veas», Duo Ruudu «Tuulesõnad», nublu «Café Kosmos», Terminaatori «Maailm vs. Lilian», Trad.Attacki! «Make Your Move» ja veel paljud teised. Siiri Sisaski «Enese veerel» saad tellida veebipoest www.311.ee.

Aasta muusik, keda valivad igal aastal Eesti Rahvusringhäälingu muusikatoimetajad, on aga Mari Kalkun. Tema kevadist plaati «Õunaaia album», mis sai salvestatud kesk õitsvaid õunapuid, saab soetada muusiku enda kodulehelt.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?