21.–27.01 | Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 20. jaanuar 2021

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 21. jaanuar 2021
8. Päikese päev 10. Kuu päeva algus 11.28

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on õnnistus ning see on seotud jumaliku jõu ja võimuga ning nende abil uude kvaliteeti üleminekuga. Ära mõtle minevikust ega sinna jäänud möödalaskmistest vaid kasuta loovat visualiseerimist, kujutlusvõimet ning ava oma eluraamatus puhas leht ja alusta uut elu. Ava end muutustele ja sind võivad ees oodata imelised juhtumused ja sündmused. 

Kestab kuutsükli 9.päev, mil tuleks oma emotsioonid vaos hoida. Kell 11.28, kuutõusul, algab kuutsükli 10.päev, mille märksõna on ettetunnetuse allikas ja selle päeva energia on seotud meie karmalise mäluga, mis ulatub suguvõsa juurteni. Inimesed tegutsevad täna paljus alateadlikult. Kasulik on mediteerida suguvõsa ja suguvõsa karma üle, sest nii saad parandada minevikku ja seega ka tulevikku. 

PÄEVA MÄRGID:
Kui miski kukub taevast sulle peale, siis ennustab see ootamatut elumuutust. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis saad hea uudise. Kui takerdud kuhugi ja kukud, siis on see hoiatus, et lased oma elus mööda mingi hea šansi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes taevast, tähti või lendasid unes, siis on oodata soosingut, ametikõrgendust, soovi täitumist. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus.

TOIT:
Ära keela täna endale midagi, mille järgi keha õhkab, sest tänane nälgimine on kurjast.

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed toonid.


Reede, 22. jaanuar 2021
9. Päikese päev 11. Kuu päeva algus 11.36

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on taevane tuli ning päev on pühendatud tulele kõigis selle ilmingutes. Samas on see seotud ka millegi uue algusega, ühinemise ning halastusega. Kuna tuli on seotud loomise ja loominguga, siis on see hea päev loomeinimestele, sest toetab loomingu mitmetahulisust ning lisab sellele võimsust. Lisaks on see hea päev külluse saavutamiseks, uute tutvuste loomiseks ja reisimiseks. 

Hommikupoole käituvad inimesed üsna paljus alateadlikult, kuid kell 11.36, kuutõusul, algab astraalse võitluse päev, mida sümboolselt tähistab labürint, kus inimene peab tapma eneses peituva Minotauruse. Puhasta oma aurat palvete ja maagiliste puhastusrituaalidega. Ole tähelepanelik igas oma tegevus, sest täna tärkavad võimsad energiaallikad, loomingulised jõud, mida peab oskama valitseda. Kõiges tuleb olla põhjalik ja alustatud asju pooleli jätta ei tohi. 

PÄEVA MÄRGID:
Kui sind tabab kuumahoog, kõrvad tulitavad, suu kuivab, siis näitab see energia tõusu, tervise taastamist ja tugevnemist. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse ei näinud und või ei mäleta seda. Väljaarvatud juhul, kui nägid ühes kohas palju inimesi, kuid see puudutab rohkem sinu lähedasi. 

TOIT: 
Toitu intensiivselt, kuid sööma peab vaid kuuma, energiarikast ning kergelt omastatavat toitu. 

SOODSAD VÄRVID: kollane, tumepunane ja pruun ning säravad toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: külmad toonid.

Laupäev, 23. jaanuar 2021
10. Päikese päev 12. Kuu päeva algus 11.47

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva juhtmõte on: “Ole lähemal loodusele ja ära midagi karda”. See on meditatsiooni, hirmust ja kompleksidest vabanemise ning saladuste tunnetamise päev. Täna tuleks kaua ja palju magada, sest unetus on Taevaste Jõudude solvumise märgiks. Jäta rasked ja füüsilised tööd mõneks teiseks päevaks, sest tänane laisklemine ei ole patt vaid sellel on omad tagamaad. Probleemidele lähene filosoofiliselt.

Hommikupoole kestab kuutsükli 11.päev, mis soodustab energiate avanemist, kuid ei luba pooleli jätta alustatud töid. Kell 11.47, kuutõusul, algav jõu ja soosingu päev on aldis inspiratsioonile ning sobib hästi loomingulisteks ettevõtmisteks.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kogemata lõhud veega nõu, siis ennustab see varanduse või raha saamist. Kui valad vett maha, siis viitab see kuulujuttudele lähedaste kohta. Kui lagunevad jalanõud, siis on sinu sõbrad vaenulikud ja reeturlikud tänu sinu lähedastele. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes seeni, siis tähistab see head tervist ning varanduse suurenemist; kui kalu, siis õnne; kui linde, siis häid uudiseid. Kui unes ujusid kuhugi, siis tähistab see sõltuvusest vabanemist.

TOIT:
Ära söö loomset toitu ega tarvita palju vedelikku. Hea on süüa piimasaadusi ja –toite. Kasulikud on kõik mahlased puuviljad.

SOODSAD VÄRVID: tumedad toonid, rohekashall ja helesinine.
EBASOODSAD VÄRVID: on erksad, aga eriti punane.

Pühapäev, 24. jaanuar 2021
11. Päikese päev 13. Kuu päeva algus 12.03

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitseja on Päike. See on mõneti minevikku pöördumise aeg, aga selles mõttes, et leida ja taastada enda parimad omadused, mis kunagi on olnud. Otsi üles vanad sõbrad ja meenuta nendega koosoldud aegu või läbielatud sündmusi. Võta kõike kergelt nagu oleksid nii noor, et ei tea veel elukandami raskust ja täiesti võimalik, et sinu koormat kergendatakse. 
Kestev kuutsükli 12.päev muudab tugevaks inimese aura ja tema mõju ümbritsevale. Kasulik on mediteerida, lugeda palveid ja mõjutada südame tööd. Kell 12.03 algab kuutsükli 13.päev, mil on kasulik töötada oma karmaga. Mõtle oma karma üle, millist karmalõnga kerid praegu oma elu värtnale ja millist kerisid kõigi eelnevate aastate jooksul. Seda tegevust soodustab sassis lõngade lahti harutamine või lõngade ümberkerimine. 

PÄEVA MÄRGID:
Väga hea, kui täna on päikesepaisteline ilm ja et Päikese soosingust ja heasoovlikkusest osa saada, siis mine kindlasti jalutama. Kui miski sind üllatab, siis on oodata õnne. Kui hommikul kodust väljudes kuuled laste naeru või näed kuidas lapsed mängivad, siis viitab see eelseisvale rikkusele. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid konkreetsed ja need kus nägid sugulasi või lähedasi inimesi. Tõlgendatakse otse. 

TOIT:
Kasulik on süüa pähkleid seemneid ja halvaad. 

SOODSAD VÄRVID: eredad ja erksad.
EBASOODSAD VÄRVID: sinine ja hall ning sünged toonid.

Esmaspäev, 25. jaanuar 2021
12. Päikese päev 14. Kuu päeva algus 12.29

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on Kuu. See on astraalse puhastumise, õrnuse, halastuse ja emalike hoolte päev. Usalda vähem loogikat ja juhindu intuitsioonist. Kui miski ei õnnestu, siis nii ongi vaja, sest täna antakse igaühele just seda, mida ta on ära teeninud. See on hea päev Kuuga suhtlemiseks ja talle palvete esitamiseks. Kuid ära unusta, et pead vastu tulema ka teiste soovidele, mis on sinu võimuses.

Kestev kuutsükli 13.päev sobib tegelemiseks kodu ja lähedastega. Lihtne on parandada suhteid laste ja vanemate vahel. Võid kohata uusi partnereid või sõlmida uusi suhteid. Kell 12.29, kuutõusul algab pasuna ja kutse päev ning tekib palju uusi mõtteid ja ideid, mida ei tohi jätta tähelepanuta. Võimalik on lahendada probleeme, kuid enamasti toimub see kellegi toel või abil.

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad peeglikillu, siis laheneb keeruline olukord. Kui leiad peenraha, eriti kui vapp on pealpool, siis tuleb probleemidele õnnelik lahendus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed ja annavad konkreetset ning otsest informatsiooni. Hea, kui nägid unes loomi ja linde. Kui unes proovisid uusi riideid, siis on oodata rikkust ja perekonna kindlustamist.

TOIT:
Kasulik on juua naturaalseid mahlu, allikavett, kuid omal kohal on ka klaasike valget veini. Pole hea süüa raskesti seeditavaid toite, pähkleid ega mett. 

SOODSAD VÄRVID: sinine, hõbedane ja luitunud toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja erkkollane.


Teisipäev, 26. jaanuar 2021
13. Päikese päev 15. Kuu päeva algus 13.10

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva valitsevad taevatähed, kuid eelkõige Siirius, taevalaotuse säravaim täht. Päev on seotud laste kasvatamise ja nende füüsilise treeninguga. See on tulevikuvõimaluste avanemise, rahu ja tasakaalu taastumise päev, kuid kõiges tuleb lähtuda õiglusest ja unustada kammitsevad hirmud. 

Kestev kuutsükli 14.päev lubab ellu viia plaane ja arendada ideesid. Kell 13.10 algab kuutsükli 15.päev ja mängu tulevad saatanlikud noodid, sest algab saatanlik hinge kiusatuste päev. Kui sel ajal tekib ideesid, siis neid tuleb hoolega vaagida, sest neis võib peidus olla kasuahnust või saavutamist kellegi teise arvelt. 

PÄEVA MÄRGID:
Parim indikaator päevaks on hommik, eriti esimene tund peale ärkamist. Kui sel ajal sügeleb kael, siis hoia oma raha; kui selg, siis on tulekul ebameeldivused, mis on seotud lastega või probleemid armastuses. Kui leiad metall või muid säravaid esemeid, siis on oodata abi ja toetust ettevõtmistes. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud konkreetsed unenäod on tähenduslikud, sümboolsed ja segased mitte. Esimesed täituvad lähemal ajal. Kui nägid unes, et sul on seljas kasukas, raudrüü või peas peakate, siis on oodata suurt edu ja lähedaste abi. Kui oled naine ning nägid unes kala, siis on see õnne sümbol. 

TOIT:
Kasulikud on soolane kohupiim ja juust. Väga hea päev paastumiseks. 

SOODSAD VÄRVID: punane, lilla ja valge.
EBASOODSAD VÄRVID: luitunud, soo- ja liivakarva toonid.


Kolmapäev, 27. jaanuar 2021
14. Päikese päev 16. Kuu päeva algus 14.11

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on elav hing. See on loomadega tegelemise ning nende kaitsemise ja hooldamise päev, mille laiem tähendus on headus, küllus ja täisvereline elu. Tuleb aktiivselt liikuda eesmärgi poole, teha kingitusi, anda almuseid, küpsetada leiba ning palvetada esivanemate eest. 

Kestev kuutsükli 15.päev on päev, mil inimene lõdvestub ning tal on raske kontrollida oma emotsioone. Nõrga tahtejõuga ja passiivsetel inimestel ilmuvad esiplaanile maised ahvatlused ja lihalikud kiusatused, mis tekitavad agressiivsust. Kell 14.11 algab keha ja hinge harmoonia päev. Kasulik on tegeleda füüsiliste ja joogaharjutustega, mis aitavad luua harmooniat nii füüsilises kui ka vaimses plaanis. 

PÄEVA MÄRGID: 
Tänase päeva märke eriti ei jälgita, kuid kui loomad sind hellitavad, linnud istuvad õlale või näed palju loomi, siis on oodata abi ning soosingut. Kui loomad sind ründavad, siis on see märk, et sinu elutee suund on vale. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud segased unenäod pole tähenduslikud. Eredad ja unenäod, mida näed, täituvad väga ruttu, nädala jooksul. Kui unes sõid, jõid või nägid piima, siis on oodata õnne ja heaolu.

TOIT:
Hea on juua piima ning süüa piimatoite. Joo hommikul klaasi piima ja tee seda aeglaselt, kujutledes samal ajal, et selle piimaga voolab sinu organismi tervis ning heaolu. 

SOODSAD VÄRVID: roheline.
EBASOODSAD VÄRVID: punane ja kirevad toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu on aktiivses kasvus. Kasvava kuu ajal võid tunda end energilisemana ja soovida millegagi uuesti algust teha. Leiad endas otsustavust alustada dieeti või uut treeningplaani. Ilu seisukohalt eelista nahka kergelt stimuleerivat ja uute naharakkude kasvu edendavat iluhooldust. Toitvad ja niisutavad kreemid imenduvad sel ajal paremini. 

NELJAPÄEVAL liigub Kuu endiselt Sõnni tähemärgis. Haavatavad on kurk ja endokriinne süsteem. See Kuu seis mõjutab ka kõneorganeid, lõualuid, hambaid, mandleid, kukalt ja kõrvu. Nende organite operatsioonid pole soovitavad, kuid profülaktikat võib teha Ei ole sobiv aeg hambaarsti külastamiseks ega kaelalt sünnimärkide eemaldamiseks. 

LAUPÄEVAL kell 9.43 liigub Kuu Kaksikute tähemärki, mis seab esikohale käte ja kopsude probleemid, mida aga kirurgiliselt ega energeetiliselt mõjutada pole hea. Kasulikud on hingamisharjutused, taimeaurude sissehingamine ja kätele toitvad maskid ning õrn massaaž. 

ESMASPÄEVAL kell 20.52 liigub Kuu Vähi tähemärki. Tavalisest tundlikum on magu. Ebasoovitavad on selle piirkonna operatsioonid ja energeetiline mõjutamine. See on soodne aeg külastada hambaarsti ning ravida ainevahetushäireid.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?