Appi, jõulud! Viimase hetke kingid vali päikesemärgi järgi

Maria Angel, 23. detsember 2020

Kingituse valimine on tihti keeruline. Eriti veel, kui inimene ütleb (ja ehk tõesti ka ise usub) et tal polegi midagi vaja. Alateadlikult kipume teistele kinkima asju ja elamusi, mida tegelikult ise kingituseks saada ihaldame. Parim kingitus on siiski see, mis lähtub saaja südamesoovidest. Astroloogia aitab mõista, kuivõrd erinevad on inimesed oma olemuselt, ja annab häid vihjeid, milline kingitus ühe või teise päikesemärgi esindajat rõõmustab.

Jäär (21. märts – 19. aprill)
Jäär on tegus, liikuv, uudishimulik, seiklushimuline ja üksjagu edev. Kingituse puhul pole määrav hind, tähtis on üllatusmoment. Jäär on üks neist, kellele tasub kinkida pigem elamusi kui asju. Talle meeldib julgust ja jõudu proovile panna – seega sobib ekstreemne meelelahutus, nagu seikluspargi külastus, langevarjuhüpe jms. Hea valik on spordivahendite kinkimine, komplekti kuulugu ka eredates värvides, silmatorkav turvavarustus! Sobivad videomängud või uued moodsad köögitehnikavidinad.

Jäär ei oska hinnata antiikesemeid, samuti pole mõtet talle kinkida igapäevast majapidamiskraami ega sokke-alukaid.

Sõnn (20. aprill – 20. mai)
Sõnn on loomult praktiline, hindab kvaliteeti ja oskab elu nautida. Kingitus peab sobima tema maitse-eelistustega. Teda rõõmustavad väärtuslikud ehted, (tarbe)kunst ja sisustustarbed. Kvaliteetkosmeetika, lemmikparfüüm, siidist voodipesu või tema hobidega sobiv kraam – nt aiatööriistad, kokaraamatud meeldivad Sõnnile. Iluprotseduurid, massaaž, lõõgastuspakett koos armastatud inimesega kõrgetasemelises spaas, õhtusöök heas restoranis või ooperikülastus on Sõnnile sobivad elamuskingitused.

Hiinast tellitud iluvidinate või kehvast materjalist riidehilpudega ei tasu talle meelehärmi valmistada.

Kaksikud (21. mai – 21. juuni)
Kaksikute märgi all sündinu on kannatamatu, liikuv, uudishimulik ja suhtlusaldis. Enamasti ei tea ta isegi, mida kingiks tahab, või siis vahelduvad ta soovid kiiresti. Küll aga teeb talle rõõmu asjaolu, et teda meeles peetakse – head sõnad ja kallistus on olulised! Samuti võiksid teda raadio vahendusel soovilaulu või luuletusega tervitada. Sobivad kingitused on erilise sõnumiga ehted või tekstiilitooted; lauamängud, ristsõnaväljaanded ning ajakirjatellimused. Uus telefon, arvuti või kiire auto meeldiks talle muidugi ka, kui su rahakott lubab. Sobivad ka kinopiletid või kutse vahvale väljasõidule.

Vähk (22. juuni – 22. juuli)
Vähk on tundliku loomuga, tagasihoidlik ja perekeskne. Ta on õnnelik, kui kingituse tegemisel tema soovidega arvestad. Paraku võib ta loota, et loed neid soove silmist! Isetehtud kingitus või armas hõbeehe on kindla peale minek. Vähk hindab rahvuslike motiividega käsitööd ja kodu kaunistamiseks sobivaid asjakesi. Talle võivad rõõmu teha praktilised esemed, mida majapidamises rakendada saab, kokaraamat või toiduvalmistamiskursus.

Vähil paneb silmad särama ka väärtuslik vana asi – kas siis midagi suguvõsaga seotut või antiigikauplusest hangitut. Romantiline küünlavalgusõhtu kallimaga on ideaalne elamus.

Lõvi (23. juuli – 22. august)
See uhke ja edev, seltskonnas särada armastav tegelane lausa jumaldab kingituste saamist. Lõvi on ise heldekäeline kinkija ja ootab, et tedagi vääriliselt hinnataks – kingitus olgu ilus ja kallis. Lõvi lemmikud on kuldehted ja firmariided, aga ka romantilised või mängulised üllatused. Tähtis on silmatorkav pakend ja kinkimise hetk. Ära sokuta Lõvi kingitust tasahilju kuuse alla, anna see kõigi nähes komplimentide saatel üle!

Elamustest sobib Lõvile luksuslik reisipakett, teatri- või kontserdikülastus. Meeleolukas üllatuspidu koos lemmikbändi esinemise ja tulevärgiga teeks ta aga eriti õnnelikuks!

Neitsi (23. august – 22. september)
Neitsi on tagasihoidlik, töökas, täpne ja praktiline. Niisama ilutsemine talle pinget ei paku, kingitus peab leidma kasutust kas tema töös, hobide vallas või majapidamises. Neitsi hindab tervislikku elustiili, talle meeldivad naturaalsed materjalid, lihtsus ja puhtus. Hästi sobivad loodustooted, apteegikosmeetika, terviseteemaline või kingisaaja huvivaldkonda puudutav kirjandus, kutse rahvaspordiüritusele. Neitsi oskab väärtustada antiiki ja suguvõsa ajalooga seotud kingitusi. Paljud selle märgi esindajad jumaldavaid koduloomi. Kutsika või kassipoja kinkimine tuleb aga kindlasti eelnevalt kokku leppida!

Kaalud (23. september – 23. oktoober)
Veenuse kaitsealune Kaalud peab oluliseks ilu, harmooniat, viisakust ja kultuursust. Ta hindab ilu enda ümber ja paneb suurt rõhku välimusele. Kui teda lähedalt tunned ja oled hästi kursis ta maitse-eelistustega, võid teda rõõmustada teadlikult valitud ehete, kosmeetika, riietega. Veidi võõrama Kaalu puhul eelista kontserdi- või teatripileteid, kunstinäituse külastust või ilusalongi paketti. Maitsekas pakend annab kingitusele väärtust juurde. Karbike lemmikmaiustustega paneb alati Kaaludel silmad särama. Kinkekaart on Kaaludele sobimatu kingitus – tema jaoks on valikute tegemine raske ülesanne!

Skorpion (24. oktoober – 21. november)
Salapärasele ja sügava sisemaailmaga Skorpionile meeldivad isikupärased üllatused. Ta ei vaata kingituse hinnasilti, küll aga ootab, et sa tema olemust mingil määral tabada suudaksid, saladust veidike lahti muugiksid. Kui sul on Skorpionist kallim, kingi midagi erootilist – siivutu pesu või vallatu seksilelu. Laiemas plaanis on heaks kingituseks psühholoogilised või esoteerilised, aga ka investeerimisteemalised raamatud; ennustuskaardid, väega ehted, huvitavad aksessuaarid ja lummav muusika. Sobida võivad ka turvalisuse tagamiseks vajalikud asjad – helkurist maja piksevarda või signalisatsioonisüsteemini.

Ambur (22. november – 21. detsember)
Ambur on pidevas liikumises olev vaba hingega maailmakodanik. Üks nendest, kes armastab elamusi märksa enam kui asju. Ideaalseks kingituseks oleks lennupiletid eksootilisse sihtkohta, praegust olukorda arvestades oleks ehk parem valida rännak virtuaalreaalsusse. Seiklusturism või kutse matkale ja igasugu spordivahendid või võistlusmängud meeldivad talle. Ambur on elukestev õppija, aga ta huvivaldkonnad vahelduvad. Tasub uurida, mis teema teda parasjagu paelub, ja kinkida raamat vastava ala asjatundja sulest. Amburile sobivad ka naljakad, totakad üllatuskingitused, mis tervel seltskonnal tuju heaks teevad.

Kaljukits (22. detsember – 19. jaanuar)
Kaljukits võtab elu tõsiselt ja eesmärgipäraselt. Talle meeldivad väljapeetud, väärtuslikud ja praktilised kingitused. Ta peab lugu traditsioonidest ja eelistab klassikalist ilu. Seda tasub silmas pidada nii ehete kui ka kodukujunduselementide kinkimisel. Talle sobib näiteks viisakas seinakalender või nahkkaantega kalendermärkmik, kvaliteetne käekell või rahakott. Kaljukits hindab tööd ja vaeva, mida oled kingituse tegemisse panustanud – ise tehtud kingitusel on tema jaoks suur väärtus. Kutse heasse restorani meeldib talle samuti. Ära proovi talle kingitusega nalja teha, ta võib sellest valesti aru saada.

Veevalaja (20. jaanuar – 18. veebruar)
Veevalaja on seltskondlik, uuendusmeelne ja nutikas, tihtipeale hea tehnilise taibuga. Ta tahab ajaga kaasas käia, nii sobivad talle uudistooted ja igasugu ultramoodsad asjad. Veevalajaile meeldivad eredad värvid ja «väikese kiiksuga» asjad, seda ka riietuse vallas. Talle võib vabalt kinkida tarbeesemeid, eriti meeldivad talle igasugused tehnikavidinad. Uudsed versioonid ja eriline disain on tema teemad. Inimesed ja nende sisemaailm, ka astroloogia kui õpetus inimese olemusest huvitab teda sügavuti. Individuaalne astroloogiline konsultatsioon, sünnikaardi tõlgendamise raamat või kursus on talle hea kingitus.

Kalad (19. veebruar – 20. märts)
Kalad on õrnahingeline ja abivalmis natuur. Kingitusi teha meeldib talle rohkemgi kui neid saada. Tema kink olgu lihtne, aga andku edasi kinkija hingesoojust. Kaart ilusate sõnade või talle pühendatud luuletusega kuulugu kingi juurde. Kaladele sobiks kunstitarbed, spirituaalne kirjandus, kutse hingelisele üritusele, kontserdile, enesearengukoolitusele või loomingulisust arendavale kursusele. Heast materjalist voodipesu, ilusad sussid või soojad sokid teevad talle rõõmu. Romantikapakett koos kallimaga õdusas spaa- ja saunakeskuses kulub ühele õigele Kalale alati ära, samuti võib teda rõõmustada ujulapääsmega.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?