Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 23. detsember 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 24. detsember 
10. Päikese päev
11. Kuu päeva algus 13.13

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevastele vetele. See on soodne päev puhkamiseks, kuid ka tegelemiseks oma hingemaailma ja selle probleemidega. Püüa neile läheneda filosoofilisest vaatepunktist. Kasuks tuleb hommikune pikk uni ja kui võimalik, siis ka lõunauinak. 

Kestab kuutsükli 10.päev, mis on seotud meie karmalise mäluga. Võid tabada end karmalistelt mälupiltidelt, mis näitavad sulle teed ja valgust labürindi läbimisel. Siin on abiks meditatsioon või siis ka lõdvestushetked kui lülitad end tühjuselainele. Kell 13.13 algab kundalini energia päev ja ellu ärkavad võimsad loomingulised jõud. 

PÄEVA MÄRGID: Väga halb, kui vaevled unetuse küüsis, sest see näitab, et oled solvanud taevast vetevalitsejat. Kui kogemata lõhud veega nõu, siis ennustab see varanduse või raha saamist. Kui hammas läheb katki, siis on see hoiatus needuse eest. Kui langeb välja juukseid või ripsmeid või kui pähe tuleb kõõm, siis on karta suurt kaotust või pettust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes seeni, siis tähistab see head tervist ning varanduse suurenemist; kui kalu, siis õnne; kui linde, siis häid uudiseid.

TOIT: Pane rõhku piima- ja juurviljatoitudele ning mahlastele puuviljadele. Kasulik on juua juurviljamahlu.

SOODSAD VÄRVID: rohekashall, helesinine ja tumedad toonid. 

EBASOODSAD VÄRVID: punane ja muud erksad toonid.


Reede, 25. detsember 
11. Päikese päev
12. Kuu päeva algus 13.20

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev esindab valgust ja soojust, mida Päike meile isalikult jagab ning on seotud lapsepõlve ja lapselikkusega. Me oleme kui Päikese lapsed, sest kui poleks teda, siis poleks ka meid siin maailmas. Püüa vaadata maailma läbi lapsesilmade, avastamisrõõmu ja lihtsameelsusega. 
Kestab kuutsükli 11.päev ning selles peituv tohutu energia kruvib üles tundlikkuse ja emotsionaalsuse. Ette võib tulla konfliktsituatsioone, millele tuleb leida kompromisslahendused. Kella 13.20st hakkavad peamist rolli mängima armastus ja kaastunne ning suureneb inimese mõju teda ümbritsetavatele. See on harmooniline, kosmilise armastuse sisselülitumise päev. 

PÄEVA MÄRGID: Kui hommikul kodust väljudes kuuled laste naeru või näed kuidas lapsed mängivad, siis ennustab see rikkust. Kui miski sind üllatab, siis on oodata õnne. Kui lõhud klaasi, siis on karta üksindust, sõbra või lähedase inimese kaotust. Kui nööp tuleb ära või lukk läheb katki, siis ennustab see haigust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid konkreetsed ja need kus nägid sugulasi või lähedasi inimesi. Tõlgendatakse otse.

TOIT: Kasulik on süüa pähkleid seemneid, halvaad, kuna halvaa oli kunagi Avesta traditsioonis sama tähendusega kui katoliiklastel oblaadid ja õigeusklikel armuleib. 

SOODSAD VÄRVID: eredad ja erksad.

EBASOODSAD VÄRVID: sinine, hall ning sünged toonid.


Laupäev, 26. detsember 
12. Päikese päev
13. Kuu päeva algus 13.29

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva märksõna on Kuu. See on astraalse puhastumise, õrnuse, halastuse ja emalike hoolte päev. Usalda vähem loogikat ja juhindu intuitsioonist. Ära targuta, ole vooluses ja allaandlik nagu vaha, kuid ära kuuletu kurjale. Kui miski ei õnnestu, siis nii ongi vaja, sest täna antakse igaühele just seda, mida ta on ära teeninud. 

Kestev kuutsükli 12.päev soovitab taastada vastastikused suhted teiste inimestega, sest head algatust reeglina tagasi ei lükata. Kell 13.29st võtab valitsusohjad üle maagiline asjade keerise päev. Tasub mõelda olukordade üle, mille otsa üha uuesti ja uuesti komistad, sest see on märk, et sa pole leidnud õiget teed, lahendust või otsust. 

PÄEVA MÄRGID: Täna vaadatakse loomade käitumise järgi kuidas inimesed sinusse suhtuvad. Kui leiad peeglikillu, siis laheneb keeruline olukord. Kui leiad peenraha, eriti kui vapp on pealpool, siis tuleb probleemidele õnnelik lahendus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed ja annavad konkreetset ning otsest informatsiooni. Hea, kui nägid unes loomi ja linde. Kui unes proovisid uusi riideid, siis on oodata rikkust ja perekonna kindlustamist.

TOIT: Kasulik on juua naturaalseid mahlu, allikavett, kuid omal kohal on ka klaasike valget veini. Pole hea süüa raskesti seeditavaid toite, pähkleid ega mett. 

SOODSAD VÄRVID: sinine, hõbedane ja luitunud toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja erkkollane.


Pühapäev, 27. detsember 
13. Päikese päev
14. Kuu päeva algus 13.41

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva valitsevad taevatähed, kuid eelkõige Siirius, taevalaotuse säravaim täht. Päev on seotud laste kasvatamise ja nende füüsilise treeninguga. See on tulevikuvõimaluste avanemise, rahu ja tasakaalu taastumise päev, kuid kõiges tuleb lähtuda õiglusest ja unustada kammitsevad hirmud. 

Kestab kuutsükli 13.päev, mis on hea uute kontaktide loomiseks. Võid kohata uusi partnereid, sõlmida kasulikke lepinguid, või leida uue töökoha. Kuid jälgi, et sa ei killustaks end liiga paljude asjade ettevõtmisega. Kell 13.41 algav kutse ja heeroldi päev võib tuua uusi ideid, mida ei tohi tähelepanuta jätta ja lubab alustada uusi asju ning ettevõtmisi.

PÄEVA MÄRGID: Parim indikaator päevaks on hommik, eriti esimene tund peale ärkamist. Kui sel ajal sügeleb kael, siis hoia oma raha; kui selg, siis on tulekul ebameeldivused, mis on seotud lastega või probleemid armastuses. Kui leiad metall või muid säravaid esemeid, siis on oodata abi ja toetust ettevõtmistes. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud konkreetsed unenäod on tähenduslikud, sümboolsed ja segased mitte. Kui nägid unes, et sul on seljas kasukas, raudrüü või peas peakate, siis on oodata suurt edu ja lähedaste abi. Kui oled naine ning nägid unes kala, siis on see õnne sümbol. 

TOIT: Kasulikud on soolane kohupiim ja juust. Väga hea päev paastumiseks. 

SOODSAD VÄRVID: punane, lilla ja valge.

EBASOODSAD VÄRVID: luitunud, soo- ja liivakarva toonid.


Esmaspäev, 28. detsember
14. Päikese päev
15. Kuu päeva algus 14.01

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva märksõna on elav hing. See on loomadega tegelemise ning nende kaitsemise ja hooldamise päev, mille laiem tähendus on headus, küllus ja täisvereline elu. Tuleb aktiivselt liikuda eesmärgi poole, teha kingitusi, anda almuseid, küpsetada leiba ning palvetada esivanemate eest. Mingil juhul ei tohi täna tülitseda. 

Uusi ideid jagab kestev kuutsükli 14.päev. Väga hästi õnnestuvad loomingulised kontaktid. Lisaks on kerge saavutada kontakti teiste tasandite ja maailmadega. Kell 14.01 algab saatanlik kuutsükli 15.päev, mil tõuseb ambitsioonikus ja soov panna osakegi oma tööst ja vastutusest teiste õlgadele, kuid rõõm sellest võib muutuda pikaajaliseks pettumuseks.

PÄEVA MÄRGID: Tänase päeva märke eriti ei jälgita, kuid kui loomad sind hellitavad, linnud istuvad õlale või näed palju loomi, siis on oodata abi ning soosingut. Kui loomad sind ründavad, siis on see märk, et sinu elutee suund on vale. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud segased unenäod pole tähenduslikud. Eredad ja unenäod, mida näed, täituvad väga ruttu, nädala jooksul. Kui unes sõid, jõid või nägid piima, siis on oodata õnne ja heaolu.

TOIT: Hea on juua piima ning süüa piimatoite. Joo hommikul klaasi piima ja tee seda aeglaselt, kujutledes samal ajal, et selle piimaga voolab sinu organismi tervis ning heaolu. 

SOODSAD VÄRVID: roheline.

EBASOODSAD VÄRVID: punane ja kirevad toonid.

Teisipäev, 29. detsember
15. Päikese päev
16. Kuu päeva algus 14.32

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud naiselikule algele, loodusestiihiate väele, tervendamisele ja tarkusele, viljakusele ja küllusele, naiste ja emade austamisele. Kui oled oma tööde-tegemistega valmis saanud, siis leia aega ka enese jaoks. Kui ilm vähegi kannatab, siis mine välja looduserüppe, sest seal oled ühenduses vägedega, mis võivad äratada sinus ebaharilikud võimed või avada sulle tarkuselätted. 

Kestev kuutsükli 15.päev kätkeb endas ahvatlusi ja kiusatusi. Sestap tuleb olla kõrgemal füüsilistest naudingutest. Kell 14.32 hakkab õhkkond muutuma rahulikumaks ja harmoonilisemaks. Kasulik on tegeleda füüsiliste ja joogaharjutustega. Ei mingit kurjust, kadedust ega seksi, sest need lõhuvad harmooniat ja viivad välja tasakaalust.

PÄEVA MÄRGID: Väga hea, kui sajab vihma või lund, sest taevased sademed on puhastava toimega. Halvad on kõik märgid, mis on seotud tule või tuhaga. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad nii sümboolsed kui ka reaalsed. Kui nägid unes vett, siis on oodata edu, raha ning tasu. Kui nägid unes riideid, riietusid või eriti kui panid jalanõusid jalga, siis on oodata kiiret sõitu, reisi või elumuutust paremuse poole. Kui unes sõid, siis on oodata head uudist või abi.

TOIT: Hea on süüa palju puuvilju, eriti tsitruselisi, mett, halvaad, maiustusi ning juua puuviljamahlu.

SOODSAD VÄRVID: oranž ja hõbedane.

EBASOODSAD VÄRVID: erkroheline.


Kolmapäev, 30. detsember 
16. Päikese päev
17. Kuu päeva algus 15.21
Täiskuu 5.28

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud õigluse ja seaduse valitsejale, kes on ka üks viimsepäeva kohtunikest. Tema valvas silm jälgib kõike inimese eluajal ja elulõpul viimse kohtumõistmise ajal on ta üks kolmest kohtunikust. Tänase päeva peamised kriteeriumid on ausus, õiglus, lepingutest kinnipidamine ja truudus antud sõnale. 

Kestab kuutsükli 16.päev. Ole mõnus ja rahulik ning tunne end hästi. Ära lase end eksitada teiste negatiivsetest emotsioonidest. Kell 15.21 algav naiselike energiate ja loomingulisuse päev võib kunstilised elamused võimsaks muuta ning aitab koguda positiivseid mõtteid ja rõõmu. Samas võib see lülitada sind sootuks uuele või kõrgemale lainele.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad nööre või silmuseid, siis pääsed ohtudest või ohtlikest olukordadest. Kui leiad värvilise või vääriskivi, siis saad sõpradelt toetust, kaitset, abi. Kui sinu peale kukuvad klaasikillud, haavad end nendega või astud neile peale, siis on ees kohtuasi, tasumine või millegi hävinemine. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud sümboolsed unenäod on tähenduseta. Lähemal ajal täituvad vaid konkreetsed ja värvilised unenäod. Kui nägid unes hobuseid, siis on oodata abi kõrgemalt poolt.

TOIT: Täna sobib toores, terav toit: sibul, küüslauk, mädarõigas, pipar. Hea on süüa soolaseid toite: soolaseeni, soolakala, soolapähkleid ning kartulitoite. 

SOODSAD VÄRVID: sinised.

EBASOODSAD VÄRVID: kollane ja roheline.


NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuuketas paisutab end üha ümaramaks ja seega muutub ka tema mõju üha tugevamaks. Kuu annab praegu jõudu ja energiat hoogsalt juurde ning tekitab soovi midagi ära teha või korda saata, midagi muuta või ennast tõestada ja võimalik, et kõike seda korraga. Ära võta liiga palju ette, ära võta liigseid kohustusi, mis muutuvad koormavaks kui Kuu taas kahanemas ja energiat nappimas. Täiskuu saabub kolmapäeval ja sel ajal (ka päev enne ja pärast täiskuud) on eriti suur oht enda võimeid üle hinnata, mistõttu saavutamata eesmärgid hiljem depressiooni tekitavad. Sel perioodil omandab keha hästi talle vajalikke aineid ja seepärast on kasulik neid talle anda nii sees- kui välispidiselt. 

NELJAPÄEVAL kell 12.55 liigub Kuu Sõnni tähemärki, mis muudab soodsaks kaela eest hoolitsemise. Sel ajal pole soovitav külastada hambaarsti. 

PÜHAPÄEVAL kell 1.32 liigub Kuu Kaksikute tähemärki, kelle mõjusfääris on õlad, käed ja kopsud. Sel ajal on hea teha maniküüri ning õlgade ja käte õrna, lõdvestavat massaaži. 

TEISIPÄEVAL kell 12.28 liigub Kuu Vähi tähemärki ja sel ajal on haavatav magu ning on see on sel perioodil õrna kohtlemist nõudev organ. Soodne on ravida hambaid, jalgu, põlvi ning kõõluseid ja ainevahetushäireid.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?