Avesta 12.–18. november: praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 11. november 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm.

Neljapäev, 12. november 2020
28. Päikese päev

27. Kuu päeva algus 3.07

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on kriitiline ja pingeline, sest see on seotud maa ja maa-aluste saladuste ning koletistega, kes täna maapinnale tulevad ja kellega valgusejõud võitlevad. Ole rahulik ja ära lase end valitseda emotsioonidel, sest nende puhangud võivad ligi tõmmata ebasoovitavat. Ole oma tegemistes vaikne ja sõnades napp. Ära alusta uusi asju. 
Kuutsükli 27.päev on sõnalise maagia ja salatarkuste päev. Väga hea on mediteerida, mis on üks võimalus salajaste teadmiste omandamiseks. See on müstiline päev, mil kaob meelte teravus ja inimene ei suuda ennast kontrollida ega sundida. Tuleb suhelda loodusega, tegeleda loominguga ja kuulata muusikat, kuid mitte raske rütmiga, mis mõjub alumistele tšakratele.

PÄEVA MÄRGID: 
Pidev raskustunne, tunne, et oled räpane ja tahad end pesta on märgiks, et toimib kaitse täna ründavate saatanlike energiate eest. Kui sind mitu korda nimepidi hüütakse või kui ainult näis, et hüüti, siis saad abi kaitseinglilt. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid košmaarsed ja konkreetsed unenäod, mida nägid päikesetõusul. Kui nägid unes, et lendasid maa kohal või kuulsid oma nime, siis on loota kaitset ja edu. 

TOIT: 
Täna võib süüa kõike peale soojavereliste liha ja verega tehtud toitude. Toit peab olema ühel toidukorral ühte tüüpi: teravilja-, köögivilja-, piimatoit vms. 

SOODSAD VÄRVID: must, tumesinine ja pruun. 
EBASOODSAD VÄRVID: oranž ja punane.

Reede, 13. november 2020
29. Päikese päev

28. Kuu päeva algus 4.46

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud Pühale Sõnale ja see on üks Päikese päevist, mil sõna materialiseerub. Kaitse end palvete, eraldatuse ja meditatsiooniga teiste poolt lendu lastud kurjade sõnade eest. Hea on kirjutada kirju ja lugeda raamatuid ning alustada uut õppetsüklit. Veeda rohkem aega seltskonnas ja suhtle inimestega, aga püüa vähem rääkida endast. Ära suhtle inimestega, kellel on tavaks kõike näha mustades värvides ning seda ka kõvahäälselt kuulutada. Ei ole hea päev reisimiseks. Hea on teha füüsilisi harjutusi ja jalutuskäike.
Kuutsükli 28.päev soodustab vaimset ärkamist. Kõik, mis oli enne selgusetu, muutub nüüd selgeks. Unes või mediteerides võid näha enda eelmisi elusid. See on kõrgemate tõdedeni jõudmise päev. Ennustused ning unenäod lähevad reeglina täide. 

PÄEVA MÄRGID: 
Kui aevastasid kohe peale ärkamist, eriti kui aevastasid 3x järjest, siis tuleb päev edukas ja rõõmurikas. Kui kuuled juhuslikult endast räägitavat ja kuuled oma nime, siis on sul tugev taevane kaitse. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tõesed kui kuulsid unes hääli ja neid tõlgendatakse otse Sümboolsed unenäod on tähenduseta. 

TOIT: 
Kasulik on süüa köögiviljasuppe, õliga valmistatud salateid, kapsa ja porgandi pirukaid, värsket kapsast. 

SOODSAD VÄRVID: kuldne, kollane, helelilla ning muud kirevad ja erksad toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: ühetoonilised ja tumedad, pruunid ja rohelised

Laupäev, 14. november 2020
30. Päikese päev

29. Kuu päeva algus 6.28

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud igavesele valgusele, mille võit katkestab suletud ajaringi, kuhu oleme aheldatud oma karma ja karmaliste õppetundidega, kuni oleme selle kooli läbinud. Taas on lõppemas üks päikesepäevade tsükkel ning tänane päev sobib hästi vaid kokkuvõtete tegemiseks. Lükka edasi kõik tööd ja tegevused, mida vähegi võimalik edasi lükata. 
Kuutsükli 29.päev toob inimeste kohale astraalse udu ja muudab kõik unenäod ning visioonid petlikuks, sest tegemist on saatanliku päevaga. Siia koguneb kogu eelneva kuutsükli „mustus“, kuni kuuloomise hetk selle põletab. Seepärast on õhtul, aga võib ka päeval, kasulik seista 5-10 minutit jahedas meresoola vees, mis ulatub veidi üle pahkluu ja kujutleda, kuidas kõik halb läbi jalataldade välja läheb. 

PÄEVA MÄRGID:
Kui kell jääb täna juhuslikult seisma, siis tähendab see halva perioodi lõppu ning toimub üleminek teisele tasandile. Kui rõivad rebenevad või tuleb nööp eest ära, siis vabaned puudusest või takistustest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid eredad ja kirkad unenäod, mille peale ärkasid ja mida lõpuni mäletad. Parim unenägu, kui nägid peeglit või ennast peeglist, sest see on puhastumise ja ebaõnnest vabanemise märk.

TOIT:
Kasulik on süüa piimatoite, eriti hapupiimatooteid: kohupiima, jogurtit, keefiri. 

SOODSAD VÄRVID: kõik peale musta.
EBASOODSAD VÄRVID: must.


Pühapäev, 15. november 2020
1. Päikese päev

Kuuloomine ja 1. Kuu päeva algus 7.07,

2. Kuu päeva algus 8.13

PÄEVA OLEMUS:
Algab uus päikesepäevade tsükkel ja see kuu on pühendatud taevase tule valitsejale, yazata Atar'ile. Tuli on avesta traditsiooni järgijate, tulekummardajate tähtsaim element. Tuli esindab kõrgeima jumaliku avaldumist füüsilises maailmas, temast on saanud alguse kõik elemendid ja nähtused ning ühtlasi on ta vahendaja jumalate ja inimeste vahel. Tee plaane järgnevaks kuuks, alusta uute ettevõtmistega.
Kuutsükli esimene päev, mis algab koos kuuloomisega kell 7.07, võib tuua mitmeid uusi loomingulisi ideid, kui oled neile avatud. Kell 8.13 algav kuutsükli 2.päev toob kaasa soovide tulva ja siin tuleb olla ettevaatlik, et sa ei killustaks enda peamist eesmärki. Täna saadud informatsioon on tähtis kogu saabuva kuu jaoks. 

PÄEVA MÄRGID:
Hea kui leiad mõne särava eseme, mündi, nõela, naela või olgu see või ilus klaasikild, siis saadab sind edu, toetus ja abi. Juhuslikult kustunud valgus või tuli näitab, et sinu plaanid ei täitu või pöörduvad sinu vastu. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid erksaid unenägusid. Kui nägid unes pidu või pidusööki, siis on oodata rikkust ja abi. Kui nägid unes välku, siis on oodata elumuutust paremusele.

TOIT: 
Hea on küpsetada pannkooke ning pirukaid. Juua võib punast, maitsestatud veini või hõõgveini.

SOODSAD VÄRVID: Heledad ja kirkad. Rohkem sära! Hea on riietuda uutesse riietesse, kuid osta neid pole soovitav.
EBASOODSAD VÄRVID: tumedad ja sünged.

Esmaspäev, 16.november 2020
2. Päikese päev 3. Kuu päeva algus 9.57
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev tõstab esile kõik head ja õilsad mõtted. On hea aeg, et loobuda vanadest harjumustest ja käitumismustritest. Puhasta oma mõtted, sest on aeg selgelt näha perspektiive ja teada, mille eest võidelda või kuhu minna. Teadvuses peab valitsema täielik selgus ja arusaam. Hea aeg inimestega suhtlemiseks, reisimiseks, sõitudeks, teiste aitamiseks. 
Kell 9.57 asub troonile kuutsükli 3.päev, energia laine päev ja hästi läheb aktiivsetel ning võitlejahingega inimestel. Soovitav on teha füüsilisi harjutusi, muljuda sõrmi ja varbaid, teha õlaringe ning harjutusi kõikide liigeste liikuvuse parandamiseks. 

PÄEVA MÄRGID:
Kui kodust väljudes puhub tuul külje pealt või pähe kukub mõni puuleht, siis oled taevaste jõudude kaitse all. Kui sind hüütakse mitu korda nimepidi, siis tähistab see sinu seisundi paranemist ja soovi täitumist. Siis tuleb kohe midagi soovida. Raha või metallesemete leidmine on halb märk ja toob needust, kaotusi või ebaõnne. Kui täna ostetud ese puruneb, kaob või rebeneb, siis ei tohi sa kuu aja jooksul midagi osta. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes teed, reisi, puud, siis tähistab see heaolu, muutust paremusele, soovi täitumist.

TOIT:
Süüa tuleb kergeid ja lihtsaid toite: salateid, võileibu, suupisteid. 

SOODSAD VÄRVID: kollane, helesinine ja rohekassinine.
EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja lilla


Teisipäev, 17. november 2020
3. Päikese päev

4. Kuu päeva algus 11.31

PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud tule stiihia algele, mis on seotud ka loomingulise alge ning palvetega. Hea on lugeda hommikul palveid, et päev korda läheks. Üldkokkuvõttes ja tavatasandil on päev maine. Tegele oma pere ja koduste asjadega. 
Kuutõusust, kell 11.31, pannakse meid valiku ette hea ja kurja vahel. See on tõsine ja meditatiivne päev, mil tuleb kõike teha ja vaadelda sellest vaatevinklist. Tuleb pöörduda mineviku poole, uurida iidseid tarkusi, mediteerida, harjutada positiivset mõtlemist, parandada suhteid lähedastega ja rahulduda vähesega. 

PÄEVA MÄRGID:
Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra saamise märk. Samuti, kui leiad puust või nahast eseme. Hea märk, kui sind päeva jooksul saadab muusika ja laul. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod, kuigi kui nägid konkreetselt raha, siis on karta kaotust pettust või ebaõnne. Kui nägid unes sööki või tegid süüa, siis on see materiaalse heaolu märk. Kui nägid unes peakatteid või proovisid neid pähe, siis on oodata ootamatut rahasaamist.

TOIT:
Kõige kasulikum on omavalmistatud toit ja küpsetised, millest parimad on seenepirukad. Toit põleb täna organismis täielikult, annab energiat, aga ei muutu rasvaks. 

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane. 
EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.


Kolmapäev, 18. november 2020
4. Päikese päev

6. Kuu päeva algus 12.45

PÄEVA OLEMUS:
Tänane päikesepäev esindab taevariigi võimu ning seda kaitsvaid taevaseid sõdureid. Ole aktiivne ja täida oma kohust. Kaitse nõrgemaid ja seisa nende eest. Tuleb võidelda ebaõigluse eest igal tasandil. Pinge võib kasvada suureks ja seepärast ole liikluses ettevaatlik. Kui sul on probleeme, siis võta nende lahendamiseks ette midagi konkreetset. Ei tohi puitu metalliga töödelda: saagida, hööveldada ega raiuda. Eriti kehtib see elava puu kohta. Ära kirjuta kirju ega mängi hasartmänge. 
Kell 11.57 algab kuutsükli 5.päev, mille tähis on omandatu valdamine. See aeg sobib hästi vastuseisuks ahvatlustele ja kiusatustele. Hea on asuda reisile, viibida teel, samuti nutta kas unes või ärkvel olles. 

PÄEVA MÄRGID:
Kui leiad metallesemeid ja väga hea, kui need on teravad, sest see ennustab peatset jagusaamist kõikidest vaenlastest. Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Kui lõhud mõne nõu ja see kukub paljudeks kildudeks, siis ootavad sind katsumused, kuid millest tuled auga välja. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes võitlust ja lahingut, siis tähistab see enda ja teiste vigadega võitlemist.

TOIT:
Kasulik on süüa teravat toitu: küüslauku, sibulat, pipart. Väga head on igasugused mahlad. 

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Pühapäeva hommikul luuakse uus kuu ning nädala algul ilmub noorekuu sirp jälle taevasse. Kuutsükli lõpupäevi tuleks kasutada sissepoole vaatamiseks, meditatsiooniks ning otste kokku tõmbamiseks. See faas on seotud plaanide tegemise ja vanadest halbadest harjumustest loobumisega. Kas oled rahul oma toitumisharjumiste, eluviisi ja välimusega? Puhastavad harjutused ja rituaalid aitavad vabaneda eelmise kuutsükli, kuid ka kaugema mineviku möödalaskmiste taagast. Ka oma kodu tuleks puhastada sinna kogunenud negatiivsest astraalvõrgustikust. 

REEDEL kell 18.18 liigub Kuu Skorpioni tähemärki ja neil päevil peaksid hoolega kaaluma radikaalseid muutusi oma elus, sest see on selleks sobivaim aeg, kui need muutused sulle tõesti sobivad.

PÜHAPÄEVAL kell 17.46 liigub Kuu Amburi tähemärki ja nüüd tuleks loobuda teravatest ning rasvastest toitudest. Aktiivselt töötavad kopsud ning seetõttu on igati teretulnud hingamisharjutused ja kopsude ravi.

TEISIPÄEVAL kell 18.34 liigub Kuu Kaljukitse tähemärki ning see tähemärk muudab haavatavaks naha, luustiku ning sapipõie. Vali oma naha jaoks hoolikalt kvaliteetseid ja äraproovitud toite- ning stimuleerivaid kreeme. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?