TÄNA AJALOOS | Teleekraanile jõudis esimene „Õnne 13“

Koostaja Silja Paavle, 30. oktoober 2019

Kui 30. oktoobril 1993 läks eetrisse esimene «Õnne 13» osa, ei osanud keegi ilmselt aimatagi, et seriaalist saab Eesti televisiooni üks alustalasid, mis püsib ekraanil veel 26 aastat hiljemgi. Esialgu plaaniti eetrisse saata vaid 15 osa, eeloleval nädalavahetusel läheb eetrisse aga juba 772. episood. «Vabandage, proua, kas see maja on Õnne tänav 13?» oli sarjas kõlanud esimene lause. Need sõnad ütles rootsieestlane Margna, kes on tänini üks olulisemaid tegelasi.

Aastatega on sarjast läbi käinud hulk tegelasi armastatud Eesti näitlejate kehastuses. Ajapikku on vanemad tegelased andnud kandva rolli noorematele. Alma (Helgi Sallo), Mare (Anne Veesaar), Allan (Raivo E. Tamm), Laine (Luule Komissarov), Kristjan (Väino Aren) ja Ülu (Aleksander Eelmaa) on aga siiski kõige ja kõigi alustalad.

Seriaali idee autor ja stsenarist oli Astrid Reinla. Siis kirjutasid seda üksteise järel Kati Murutar, Teet Kallas ja Urmas Lennuk. Alates 2014. aastast on Õnne rahva tegemised Andra Teede kätes.

«Õnne 13» jätkab teleekraanil kestvusajalugu. Sel laupäeval eetrisse minevas osas ei saa Taivo aru, miks Georg Are kodus sisse-välja käib. Ülu toob Annemaile ennustuse ja Mare muretseb Jaanuse magamatuse pärast. Ning Evelin veab Laine Alma juurde, et Vissi loos selgust saada.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?