VAATA NÄITUST | Kõik Georg Otsast: telekaadritest austajate kirjadeni

Helina Piip, 30. oktoober 2019

Mälestus ei kustu

Näitust «Georg Ots, armastan sind» saab uudistada Tallinnas Suurgildi hoone ühes saalis. Vaid 55aastaselt lahkunud armastatud lauljaga seotud fakte esitletakse vaheldumisi mälestuskildude ja telekaadritega. Külastajat saadab stendide ees jalutades Otsa lüüriline bariton. Teatrikunstnik Kristjan Suitsu kujundatud ruumis täidavad suurt seinapinda ka austajate kirjad, valdavalt küll venekeelsed. Võib lugeda, et peale ande imetlemise kirjutati sellekski, et paluda sarmikal artistil saata laulusõnu ja noote. Näitus jääb avatuks 3. maini.

Ka mitmed lähiaja kontserdid on Georg Otsaga seotud. 26. oktoobril toimub laulja mälestusele pühendatud galakontsert Sillamäe kultuurikeskuses. Publiku ette astuvad Peterburi muusikalise komöödiateatri solistid ja rahvusooper Estoniast Heli Veskus ning Rauno Elp. Esitatakse operettidest tuntud aariaid ja duette.

6.–10. novembrini tuuritab siinmail Minski vokaalansambel The Russian Song. Muusikaõhtul «Elu, armastan sind!» kõlavad Georg Otsa palad ja Vene rahvalaulud. Neist saab osa Keilas, Jõgeval, Kuremaal, Kohtla-Järvel ja Narvas.

(Tiina Kõrtsini)
(Tiina Kõrtsini)
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?