MOETOIMETAJA SOOVITAB | Neid nõkse järgides saab sinust tõeline kaltsukahai!

Helen Perk, 30. oktoober 2019

Kiirmoebrändide mõjutuules pole harv juhus, kui sinu hoolikalt välja valitud kleiti juhtub kontoripeol kandma ka teine kolleeg. Teise ringi riided muudavad eristumise lihtsaks ja nutikalt osteldes leiab tõelisi aardeid, teab Naistelehe kaltsukafännist moetoimetaja.

Võta aega ja varu kannatust

Nali naljaks, aga kaltsukasse pole mõtet poodlema minna, seljas lõputu nööbireaga triiksärk ja jalas sõlmitavate paeltega saapad. Libista selga mugavad, kergelt vahetatavad riided, sest kui hoog sees, võid proovikabiini jõuda rohkem kui korra. Vastasel juhul on lihtne lasta end vaid soodsatest hindadest ahvatleda, tarides koju lademetes sobimatuid rõivaid. Milline raiskamine!

Kaubavalik on teise ringi poodides lai, tooteid sadu ja ega need oluliselt korduma kipu. Suure tõenäosusega tuleb parimate leidude nimel riided ükshaaval läbi lapata. Või siis olla nutikas! Tänapäeval on asjad kaltsukates värvide, mõnes ka suuruste järgi reastatud. Esmalt vaata läbi just sulle südamelähedane. Ülejäänu jäta korraks, kui moemeel on seiklusaltim.

AKSESSUAARID LOEVAD: Garderoobi vürtsitamise lihtsaim valem – ägedad lisandid!

Ära otsi nõela heinakuhjast

Teise ringi poest ei pruugi abi olla, kui lähed kohale konkreetse ostunimekirjaga. Astu sisse ja lase asjadel lihtsalt kulgeda – nii leiad tõelisi hitte.

Kui garderoobist puuduvad mõned põhiesemed ehk näiteks mustad püksid või klassikaline pullover või lihtne T-särk, sul veab. Neid leidub igas kaltsukas. Kui hing ihkab trendikaupa, ole valmis saapataldu kulutama ja korduvalt tühjade kätega lahkuma. Alla andmine pole aga päevakorras, sest kaup vahetub poodides uskumatu kiirusega.

Ja milleks üldse hetkemood? Kaltsukast leiab parimaid palu möödunud aastakümnetest ning teadupärast käibki mood ringiratast. Ole avatud! Kujunda endale oma stiil ja ära aja ajakirjade moesoovitustes näpuga järge.

Ka teise ringi poed lähtuvad kauba väljapanekul mõneti aastaaegadest. Siiski on see leebem kui tavapoodides. Seega tasub ka jahedal ajal kleidiread läbi lapata ja suvel otsida jakikest või uut jopet. Kaltsukafänn juba teab, et unistuste kleidi või väärt üleriide leidmine on alati lotovõit.

Osta vaid seda, mida päriselt kannad

Kui tegu pole just imelise materjali või erakordse disainerleiuga, ära osta asju, mis vajavad olulises mahus tuunimist ja õmbleja abi. Suure tõenäosusega ei jõua sa sellega iial tegeleda, sest rahaline lisapanustamine osutub liiga suureks.

Küll aga on nutikas soetada disaini poolest aegunud ese, kui sel on muu lisaväärtus. Rida imeilusaid nööpe, põnevad kinnised, silmatorkav krae – sellised detailid maksavad tavapoes hirmpalju. Pealekauba on see väga soodne viis mõni ammune lemmik uueks tuunida.

Ära lase rõivaste suurusnumbritel end piiritleda. Kui asi meeldib, proovi selga. Oma lemmikbrändi rõivasuurused võivad ju une pealt selged olla, kuid teise ringi poodides need varieeruvad, sest riided tulevad väga erinevatelt tootjatelt. Suurused võivad muutuda ka pesemisharjumuste, kuivatamise ja kandmise käigus. Sel põhjusel polegi kaltsukates sageli asjad suuruste, vaid värvide järgi reas.

AARDEJAHT ALAKU: Mõni leid on erilisem kui teine. Kui sul õnnestub väärt riideese kord selga passitada, tundub see lausa preemiana.

Tegutse targalt

Ka sinu vana on kellegi uus. Seepärast tee selgeks, kuhu oma kasutatud riided ringlema viia.

Uuskasutuskeskused võtavad korralikke, puhtaid riideid vastu oma kauplustes, aga neid on võimalik viia ka kogumiskonteineritesse Viimsis, Tartus ja Tallinnas. Uuskasutuskeskusest saad mööbli ja kogukama kodutehnika jaoks järele kutsuda tasuta kaubiku.

www.uuskasutus.ee

Sõbralt Sõbrale kauplused võtavad vastu kõike, mida majapidamisest leida võib. Korjatud asjade üle peetakse eraldi müügiarvestust ja saadud vahendid suunatakse otseselt heategevuseks, abi saavad puudustkannatavad pered. Kauplused asuvad 14 Eesti linnas.

www.sobraltsobrale.ee

Humana välikogumiskonteinerid asuvad Tallinnas ja lähivaldades, Tartus, Saaremaal ja Muhus. Sinna on oodatud puhtad ja terved rõivad, jalatsid, kodutekstiilid, aksessuaarid, mänguasjad. Kauplustes riideid vastu ei võeta.

www.humanae.ee

Tallinlaste seas populaarse Paavli Kaltsuka kogumiskonteiner asub Paavli 6 poe ees õues. Suuremad ja õrnad asjad võib toimetada ka otse poodi.

www.paavlikaltsukas.ee

Emmy on populaarne veebipood, mille kogumiskastid leiab Tallinnast, Tartust, Keilast, Pärnust ja Kuressaarest. Kuna Emmy eelistab müüa konkreetseid kaubamärke, heida enne kauba kohale viimist kodulehel nimekirjale pilk peale.

www.emmystore.ee

Avasta uusi kaltsukaid

Facebookist leiad lehekülje «KaltsukaKaart». Sinna on kogutud vanemad ja uued Tallinnas asuvad teise ringi poed. Pidevalt muutuv ja täiendatav kaart aitab huvilistel avastada uusi põnevaid poekesi.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?