Vanad nõud on taas au sees! Häid soovitusi, kuidas neid hoida ja puhastada

Silja Paavle, Naisteleht, 18. november 2020

Aastakümnetetagused nostalgilised serviisid on taas au sisse tõusnud. Vanade nõude hooldamist ja nendega ringi käimist õpetab Eesti Rahva Muuseumi konservaator Karoliine Bürkland.

Olgu vanaemalt päritud teeserviis või veebioksjonilt ostetud taas populaarseks muutunud nõukaaegne vaas – ühtmoodi ettevaatlikkuse ja hoolega tuleb mõlemasse suhtuda.

Vitriinkapis säilivad vanad nõud kindlasti paremini, sest iga kasutuskord seab meie jaoks väärtusliku eseme potentsiaalsesse ohtu: süües võid noa ja kahvliga eset kriimustada, see võib laualt kogemata maha pudeneda ja puruneda või pesed hoopis ühes toidujääkidega ära ka dekoratiivsed elemendid. Ka vitriinikapis seisva hinnalise eseme puhastamine kord aastas võib tragöödiaga lõppeda.

Kõige paremini säilivad vanad nõud pehmendustega täidetud karbis ja pimedas stabiilsete keskkonnatingimuste juures. Pööning või kelder selleks ei sobi, küll aga elutoa kapp, mille uksi väga tihti ei avata ja mille ees vibratsiooni põhjustavat aeroobikat ei harrastata.

Pese käsitsi!

Tasub teada, et valgus võib kahjustada esemete ja neil olevate dekoratiivsete elementide pigmente, liiga niiske keskkond kiirendab klaasi vananemist ning temperatuurikõikumised võivad põhjustada pindade krakleestumist.

Kui kasutad vanu portselan- ja klaasnõusid iga päev, ei tohi neid kindlasti nõudepesumasinas pesta. Kõrge temperatuur ja tugevad pesuvahendid kulutavad materjalide pinda. Selle tõttu muutub klaas häguseks, kuldsed triibud haihtuvad ja värvilised ornamendid uhutakse loputusveega kanalisatsioonisüsteemi kaudu kaugetesse mälestustesse.

Vanu nõusid ei tohi kraapida, sest nii kahjustad materjali pinda. (Milada Vigerova / Unsplash)

Samuti hoia vanad nõud eemale mikrolaineahjust. Oleme ju kõik kuulnud, et kuldsete äärtega nõusid ei tohi uuni panna, sest need kooruvad sädemeid pildudes keraamika küljest lahti. Teine oluline põhjus on see, et mikrolained tekitavad anuma mingites osades nn kuumatäppe, mis võivad mõnes osas anumat liiga teravalt kuumutada. Kui selle kuuma osa kõrvale jääb jahedam koht, tekitab see esemesisest stressi. Ja kui vanal esemel on suuremaid või isegi pisemaid kriime, võib selline külma-kuuma kontrast selle pooleks lüüa. Sama oht tekib, kui valame külma anumasse kuuma vett.

Kuldse ääristusega nõud vajavadki ettevaatlikumat käsitsust – neid ei soovitata noa ja kahvliga kraapida.

Ära kraabi!

Vanu nõusid ei tohi kraapida, sest nii kahjustad materjali pinda. Tagajärjeks on mikrokriimud, mille kaudu pääsevad niiskus ja õhus lendlevad orgaanilised keemilised ühendid materjali sisse. Ka pesunuustikute karedam pool võib peeneid kriime jätta.

Kuiva ja tugevalt end pinna külge sidunud mustuse saad sealt lahti leotada. Selleks pane kas terve ese pindaktiivse aine vesilahusesse mingiks ajaks likku või aseta määrdunud kohale kompressina pesuvahendi vesilahusega niisutatud lapp. Seejärel loputa ese ja kuivata.

Tuhmiks ja pruuniks muutunud portselani või hägustunud klaasi ei tohi valgendis leotada. Kui klaasesemele, näiteks vaasile, on seisva kareda vee tõttu jäänud katlakivitriibud, eemalda need sidrun- või äädikhappe vesilahuse abil. Hea nipp on kasutada poes müüdavaid vedelaid sidrunhappe kontsentraate. Sorts kontsentraati, suurem sorts vett, pool tunnikest kuni paar tundi ootamist ja ongi kare hägune kiht anumalt ilma hõõrumiseta lahustunud.

Kui portselannõu või klaasi küljest murdub kild lahti, tasub peeneteralise liivapaberiga serv üle käia, et tulevikus endale viga ei teeks. Seda siiski vaid juhul, kui sa ei plaani murdunud tükki tagasi liimida või restaureerimine ei tule mõttessegi.

Kõige paremini säilivad vanad nõud pehmendustega täidetud karbis ja pimedas stabiilsete keskkonnatingimuste juures. (Debby Hudson / Unsplash)

Nõud tahavad hoolitsust

Pese igapäevases kasutuses olevad nõud kohe pärast söögikorda – nii saad toidu ja joogi lihtsalt eemaldada pesuvahendita.

Eemalda mustus käesooja vett kasutades. Vali neutraalne ja väheste koostisosadega pesuvahend ning pehme svamm. Seejärel loputa pehme veega (parim on filtreeritud või denatureeritud/deioniseeritud vesi) ja kuivata käsitsi puuvillase rätikuga. Paberrätt kipub nõusid kriimustama.

Parim pesuvahend vanade nõude hooldamiseks peaks olema pindaktiivne (koostisosade nimekirjas on see märgitud näiteks nii: naatriumlaureetsulfaat, ingl k sodium lauryl sulfate). See aitab paremini libedat eseme pinda märjata ja nõnda sellel olevat mustust endaga kaasa haarata. Jälgi, et puhastusvahend on neutraalse pH-ga.

Kui nõud seisavad vitriinkapis, puhasta neid ettevaatlikult tolmust kuiva mikrofiiberlapiga. Kui need on üksnes vaatamiseks, kasuta käsitsemisel kummikindaid – nii hoiad neid rasuste sõrmejälgede eest.

Näita hoolivust üles kogu igapäevaselt kasutatava keraamika ja klaasi suhtes. Soeta vaid selliseid esemeid, mis tõeliselt rõõmu pakuvad, ja kohtle neid kui ainulaadseid. Ühel päeval võivad tänased pudrukausid olla need, mida pööningult välja kaevatakse ja hoolikalt klaasvitriinist vaid kord aastas välja võetakse.

Kuidas hinnata eseme väärtuslikkust?

Väärtus on suhteline hinnang, sest ese võib olla väärtuslik sentimentaalses või rahalises mõttes.

Sentimentaalse väärtuse üle otsustab igaüks ise, rahalist väärtust saad lasta hinnata näiteks veebipõhistes oksjonikeskkondades turu-uuringut tehes.
Rahalist väärtust silmas pidades on väga oluline nõude seisund ja komplekti terviklikkus. Kriimud, kulumised, purunemised ja puuduvad komponendid vähendavad kindlasti hinda.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?