Kultuuriuudised

Helina Piip, 18. november 2020

Näitusele
79 kunstnikku 20 riigist
Rahvusraamatukogus on novembri lõpuni avatud lihtsalt i-me-li-ne illustratsioonide näitus «Pildi jõud». Üle kolme aasta Tallinnas toimuv rahvusvaheline näitus pakub suurepärase võimaluse eesti kunstnike kõrval näha ka töid kõikjalt maailmast. Väljapanek asub raamatukogu esimesel ja kuuendal korrusel. Leia oma lemmikud ja vaata, keda on parimaks pidanud žürii – neid töid tähistab vastav märgis. Eestist said diplomi Kadi Kurema, Viive Noor ja Regina Lukk-Toompere. Lisaks jaluta lastekirjanduse keskusesse Pikal tänaval, kus on triennaali raames avatud Itaalia illustraatori Alessia Bravo isikunäitus.

Loe kuulates
Hurraa, audioraamatud!


Tänu koroonale sündis ka midagi head – Digiread.ee pakub võimalust kuulata audioraamatuid eesti keeles. Kuula mõnusalt tugitoolis keskendudes või kasvõi õhtusööki tehes. Superlahendus neilegi, kel silmad enam hästi lugeda ei luba. Tegemist on tasulise teenusega ja konto loomiseks tuleb sisestada veebilehel mõned andmed. 6.99 eest võib kuulata kahte raamatut 30 päeva jooksul. Kuna raamatuid alla laadida ei saa, on kuulamiseks vaja internetti. Tore on võimalus reguleerida lugemise kiirust. Praegu on valikus 80 audioraamatut, neid lisandub igal kuul ja kuulata saab ka välismaal. Enim on valikus eesti autorite teoseid, leidub ka lasteraamatuid; tõlgetest valitsevad põnevikud.

Ära maha maga
PÖFF kestab!


PÖFF kestab veel poolteist nädalat! Soovitame näiteks filmi «Isa», kus peaosas suurepärane Anthony Hopkins. Linateos põhineb Florian Zelleri näidendil, mis toodi lavale ka Theatrumis ja isa rollis võis näha Lembit Petersoni. Filmi režissöörina teeb debüüdi näidendi autor Zeller ise. Film, kus vana mees püüab toime tulla ta korterisse ilmuvate võõraste nägude ja ootamatute ruuminihetega, on üles võetud kui põnevusfilm – ka vaataja ei saa olla milleski kindel kuni viimaste kaadriteni.

Kui aga satud sõitma kuni 22. novembrini Lux Expressi bussides, saad sealsetelt ekraanidelt vaadata PÖFFi lühifilme ja animatsioone, teiste seas ka Eesti musta komöödiat «Virago».

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?