Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Naisteleht, 18. november 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 19. november
5. Päikese päev 
6. Kuu päeva algus 13.34

PÄEVA OLEMUS: Tänane päikese päev on pühendatud maale ja maisele tegevusele. Samuti maailma terviklikkusele, aususele, mõistmisele, võrdsusele hingepuhtusele, vaimsele ja materiaalsele rikkusele. Ole aus, kohusetundlik, kannatlik ja leplik. Päev kaitseb neid, kes tegelevad maa ja selle harimisega. Lisaks kaitseb ta naisi meheliku vägivalla eest. 

Kestab kuutsükli 5.päev ja täna toimub valik inimeste vahel, kes on arenguks vajalikud ja kes seda segavad. Igal ühel toimub see küll erinevalt, kuid kui keegi suutis sind nutma panna, siis on see isik kasulik sinu arengule. Kell 13.34 tuleb mängu kosmiline armastuseenergia ja selle kogumiseks on kasulik õues hingamisharjutusi teha. Samuti on kasulik tegeleda heli või muusikateraapiaga, sest see puhastab organeid ja täidab need uue energiaga.

PÄEVA MÄRGID: Hea, kui näed palju leiba, leivapuru või näed palju linde, eriti tihaseid, sest see ennustab rikkust ja abi raskel momendil. Kui leiad puust eseme, siis saad abi ametikõrgendusel. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui nägid unes, et harisid maad või töötasid põllul, siis on oodata edu ja õnne. Kui nägid unes, et sõid, eriti kui sõid leiba, siis tähistab see rikkust. Kui nägid unes end alasti, siis on karta kaotust, üksindust.

TOIT: Kasulik on süüa teraviljaputrusid, kaalika- ja peeditoite. 

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.

EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.

Reede, 20. november
6. Päikese päev 
7. Kuu päeva algus 14.03

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev esindab terviklikkust. Ja seda nii kitsamas kui ka laiemas tähenduses: inimese enda terviklikkusest suguvõsa terviklikkuseni. Päeva valitseja ühendab ja seob sidekudesid ja valitseb tervist, alkeemiat, muundumist ning inimhinge. Kasulik on teha külma vee protseduure, aga mitte pesta. 

Kestev kuutsükli 6.päev on seotud taevaga ja seepärast on taevasse vaatamine, hingamisharjutused, värskes õhus viibimine ning pilvede järgi ennustamine mõjusad. Maagilised mõjud jätkuvad ka kella 14.03st, mil algab kuutsükli 7.päev. See on sõnalise maagia päev ning erilise tähelepanuga tuleb jälgida, et räägitaks tõtt. Mõtle sügavuti enne kui midagi ütled.

PÄEVA MÄRGID: Kui sinu kohal karjuvad või häälitsevad linnud või puudutavad sind tiibadega, siis ennustab see tervist, abi, perekonna tugevnemist. Kui pesed ja samal ajal keeratakse vesi kinni, siis näitab see, et sinult võetakse kaitse. Haigustest vabanemisele viitab see kui satud vihma kätte või saad juhuslikult märjaks. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne. Kui nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise.

TOIT: Söö mitmekülgseid, kergeid ja vedelaid toite ning mahlaseid puuvilju. Mitte süüa kuiva toitu. 

SOODSAD VÄRVID: hõbedased, hõbejassinine ning pärlmutter.

EBASOODSAD VÄRVID: must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid. 

Laupäev, 21. november 
7. Päikese päev 
8. Kuu päeva algus 14.20

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud surematusele. Selle päeva valitseja on taimede kaitsja ning tema sümbol on elu puu. Hea on tegeleda loominguliste ja loovate ettevõtmistega, mis sümboliseerivad elu jätkuvust, igavest, ajavälist. Ellu võib viia projekte, mis olid läbi mõeldud juba eelnevalt. Kuid ära seo end lubaduste ega lepingutega. 

Kestev kuutsükli 7.päev hoiatab provokatsioonide eest. Seetõttu oleks parem veeta see kodus, pere keskel ja hoiduda igasugustest reisidest. Teha võib töid, mis ruttu valmis saavad. Kell 14.20 algab energia muundamise päev ning kõik realistlik ja ratsionaalne muutub teisejärguliseks. Parim, mida teha võid on kahetseda tehtud patte ja sellega oma südametunnistust puhastada.

PÄEVA MÄRGID: Kui kõrvetad end kuuma vee või auruga, siis näitab see, et oled puhastumise teel. Puu või oksa murdmine ennustab lahkumist sõpradest ja lähedastest. Kui jalanõud lähevad katki, siis võetakse sinult kaitse. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest tähendavad head kõik taimedega seotud unenäod. Kui nägid unes vilju puudel, siis on oodata rikkust ja küllust. Haige, kes nägi puhkevaid õisi, paraneb kindlasti. Kui nägid unes loomi, siis on karta pettust, ebakõla, probleeme. 

TOIT: Kasulik on süüa kõikvõimalikku taimetoitu: teraviljatoite, puu- ja juurvilju, seemneid ja pähkleid. Juua võib veidi hõõgveini. 

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane ja kuldne.

EBASOODSAD VÄRVID: pruun ja tumedad toonid.

Pühapäev, 22. november 
8. Päikese päev
9. Kuu päeva algus 14.32

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud jumaliku väe ja võimuga, taevalise õnnistusega, mis aitab parandada elu kvaliteeti või eluraamatus koguni puhta lehe pöörata. See on kummaliste juhtumuste päev, mil võib juhtuda imesid. Esmapilgul tähtsusetutena näivad seigad võivad tulevikus tuua tähelepanuväärseid muutusi. 

Kestev kuutsükli 8.päev on seotud puhastumise, inimese uuenemise, südametunnistuse ärkamise, usu omandamise ja selle läbi pääsemisega. Kella 14.32st hakkavad kõlama saatanlikud noodid ja algab nägemuste ja nahkhiire päev. Pööra tähelepanu traditsioonidele, mis tulenevad sinu emast. Tuleb mõelda tema elule, õpetussõnadele, meenutada ema liinist vanaema jne.

PÄEVA MÄRGID: Kui takerdud kuhugi ja kukud, siis on see hoiatus, et lased oma elus mööda mingi hea šansi. Kui miski kukub taevast sulle peale, siis ennustab see ootamatut elumuutust. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis saad hea uudise. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus. Kui nägid unes taevast, tähti või lendasid unes, siis on oodata soosingut, ametikõrgendust, soovi täitumist. Kui nägid unes loomi, siis on karta valesid, kuulujutte, laimu.

TOIT: Täna võib süüa kõike, mida hing ihkab. Hea on valmistada uusi, ebaharilikke ja eksootilisi toite 

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed toonid.

Esmaspäev, 23. november 
9. Päikese päev 
10. Kuu päeva algus 14.40

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevasele tulele ning seotud loomingulisusega. Ole reibas ning kulutada füüsilist energiat. Ei tohi kaua magada, palju paigal istuda ega laiselda. Päev sobib uue füüsilise treeningu tsükli alustamiseks. Hea päev ka külluse saavutamiseks sestap pole hea anda ega võtta võlgu. 

Kestev kuutsükli 9.päev hoiatab negatiivsete mõtete ja emotsioonide eest, sest tegemist on saatanliku päevaga. Puhasta oma teadvus ja mõtted ning hoidu astraalilmast pealetungiva agressiivse mustuse eest. Kella 14.40st muutuvad energiad puhtaks ja toovad kaasa vaimse iseseisvuse ning avavad salajased tarkuselätted. Tuleks juua palju vedelikke, teha perekondlik teeõhtu. 

PÄEVA MÄRGID: Kui sind tabab kuumahoog, kõrvad tulitavad, suu kuivab, siis näitab see energia tõusu, tervise taastamist ja tugevnemist. Kui külmetad ning ei saa kuidagi sooja, siis on see hoiatus haiguse, languse, depressiooni eest, sest kaitseingel pöörab sinust ära. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse ei näinud und või ei mäleta seda. Väljaarvatud juhul, kui nägid ühes kohas palju inimesi, kuid see puudutab rohkem sinu lähedasi. 

TOIT: Tuleb intensiivselt toituda, kuid sööma peab vaid energiarikast, mitmekesist ning kergeltomastatavat kuuma toitu. Raske toit teeb uniseks, aga täna tuleb olla värske ja reibas. 

SOODSAD VÄRVID: kollane, tumepunane ja pruun. 

EBASOODSAD VÄRVID: külmad toonid.


Teisipäev, 24. november 
10. Päikese päev 
11. Kuu päeva algus 14.46

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev ei soosi maiseid ega tõsiseid tegusid, sest päev valitseb inimpsüühika kõige peenemaid ja sügavamaid soppe. Tegele eneseanalüüsi ja –regulatsiooniga. Filosoofiline lähenemine aitab vabaneda hirmudest ja kompleksidest. See on nagu suur puhastusprotsess, mis aitab vabaneda hinge kogunenust. Täna ei tohi veestiihiat ärritada ja seega tuleb hoiduda kõigist veega seotud tegevusest.

Kestev kuutsükli 10.päeva mõju on seotud inimese pidevalt uueneva energia ning alateadliku tegutsemisega. Tegele traditsioonide rajamise, uurimise ja tugevdamisega. Kell 14.46 algab kuutsükli 11.päev ja sel päeval ole oma tegemistes ettevaatlik, sest ärkavad loomingulised jõud, mida tuleb osata ohjata. 

PÄEVA MÄRGID: Kui kogemata lõhud veega nõu, siis ennustab see varanduse või raha saamist. Kui valad vett maha, siis viitab see kuulujuttudele lähedaste kohta. Kui hammas läheb katki, siis on see hoiatus needuse eest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes seeni, siis tähistab see head tervist ning varanduse suurenemist; kui kalu, siis õnne; kui linde, siis häid uudiseid. Kui sõid puu- või juurvilju, siis on oodata soodsaid tutvuseid ja abi.

TOIT: Ei tohiks süüa loomset toitu ega tarvitada palju vedelikku. Kasulikud on kõik mahlased puuviljad. 

SOODSAD VÄRVID: rohekashall, helesinine ja tumedad toonid.

EBASOODSAD VÄRVID: punane ja muud erksad toonid.

Kolmapäev, 25. november 
11. Päikese päev 
12. Kuu päeva algus 14.51

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev jagab valgust, soojust ja valgustatust, mis aitab energiat koguda ning takistab jõukaotust. Päev on seotud laste, lapselikkuse ja lapsepõlvega. Kui ilm on päikseline, siis püüa olla veidigi õues, sest Päikesel on võime kustutada patte. See võib olla keeruliste olukordade lahenemise aeg. Õnn saadab neid, kes oskavad püüda momenti, fortuunat ja õnne.

Kestvale kuutsükli 11.päevale on omased arusaamatused ja konfliktid, sest võimas loomingulise energia otsib väljundit. Kui seda õigesti ei kasutata, siis ta hakkabki õhus särtsuma ning viib tundlikkuse ja emotsionaalsuse kõrgtasandile. Kell 14.51 algav kuutsükli 12.päev toob kaasa rahunemise ja kosmilise armastuseenergia mõjutuse. 

PÄEVA MÄRGID: Hea märk, kui täna paistab päike juba hommikust saati. Kui hommikul kodust väljudes kuuled laste naeru või näed kuidas lapsed mängivad, siis viitab see eelseisvale rikkusele. Kui miski sind üllatab, siis on oodata õnne. Kui lind lendab majja või isegi kui see on pabertuvi, siis ootab sind ees meeldiv üllatus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid konkreetsed ja need kus nägid sugulasi või lähedasi inimesi. Tõlgendatakse otse.

TOIT: Kasulik on süüa pähkleid seemneid, halvaad. Lihatoidud ja vein pole soovitavad. 

SOODSAD VÄRVID: eredad ja erksad.

EBASOODSAD VÄRVID: sinine, hall ning sünged toonid.


NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kestab noorkuu aeg, aga esmaspäeval kell 6.45 algab Kuu esimene veerand ja Kuu hakkab jõudsalt kasvama. Inimestele tuleb energiat ja innukust iga päevaga juurde ja tekib tahtmine alustada uusi asju. Sa ei soovi enam leppida asjadega, mis sulle ei meeldi ja Kuu poolt toetatud leidlikkus aitab sul teha vajalikke muudatusi. Varu ja söö rohkesti värsket ja tervislikku toitu – puu- ja köögivilju, pähkleid ja seemneid, kuna selle faasi ajal on tavalisest lihtsam suhtuda entusiastlikult ja positiivselt kaaluvähendamise dieeti.

NELJAPÄEVAL kell 22.24 liigub Kuu Veevalaja tähemärki ning sel ajal on kasulikud kõikvõimalikud veeprotseduurid. See on hea aeg proovida uudseid tegutsemisviise: hakata tervislikult toituma vms. 

PÜHAPÄEVAL kell 6.05 liigub Kuu Kalade tähemärki, mis mõjutab enim jalataldu ning see on soodne aeg teha ravivaid jalavanne. Kasuks tuleb üks mõnus pediküür. Kui sinu emotsioonid on üles kruvitud, siis ära püüa neid rahustada toidu, alkoholi või ravimitega.

TEISIPÄEVAL kell 17.04 liigub Kuu Jäära tähemärki. Ära pinguta üle oma silmi ülemäärase lugemisega või aju pingelise mõttetööga. Kui sind vaevavad migreenihood, siis neil päevil peaksid võimalikult rahus olema. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?