KÕIK ON UUS SEPTEMBRIKUUS! Mari Kalkun: „Oleme kooliks valmis! Ainult hommikust üles tõusmist peab veel harjutama.”

Helle Rudi, Helina Piip, Silja Paavle, Verni Leivak, 26. august 2020

Nii nagu igal aastal, alustavad selgi sügisel kooliteed tuhanded jütsid. Uurisime tuntud eestlastelt, kuhu kooli läheb nende võsuke.

„Linda alustab kooliteed Rõuge põhikooli esimeses klassis. Ta ootab kooliminekut juba väga. Pika ajalooga Rõuge kool on meie kodule kõige lähem. Meil on vedanud – bussiring läheb kodust mööda ja Linda saab hakata ise koolis käima. Esimesse klassi tuleb tosin last,” sõnab muusik Mari Kalkun.

Kalkun tunnistab, et nad on suve jooksul tasapisi valmistunud ja suurem osa asju on juba olemas. „Oleme kooliks valmis! Ainult hommikust üles tõusmist peab veel harjutama, see saab kõigi jaoks varane olema.”

Tähed ja lugemine on Kalkuni sõnul Lindal juba tükk aega selged. „Koroonaaega kasutasime selleks, et midagi kasulikku õppida. Kuna minul on sidemed Jaapaniga, tundis ka laps huvi ja õppis omal käel jaapani keelt. Kasutasime selleks äppi Duolingo, mis ongi võõrkeelte tudeerimiseks mõeldud.”

„Klassijuhatajaga oleme juba kohtunud, kool tundub igati tore, ka huviringe on palju. Rõuge lapsed õpivad juba lasteaias viieaastasena robootikat, enne kooliminekut programmeerivad nad väikeseid roboteid. Tänu sellele on paljudel maalastel esimene kokkupuude tahvelarvutiga mitte surfamine, vaid mingi ülesande lahendamine. Loodetavasti on kooliski head võimalused õppida nii maaelu kui ka tehnoloogilist poolt, tänapäeval käivad need ju käsikäes ja uuelt põlvkonnalt oodatakse uusi oskusi,” räägib ta.

Juba käib Linda judos, kuid Kalkun on kindel, et kooli algusega lisandub huviringe veelgi. „Ja muidugi muusika, Võru muusikakool on samuti plaanis. Õppetöö küll kahjuks võru keeles ei ole, võro kiilt saab siin samas külas elades ja vanema põlvkonnaga suheldes.”

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?