KÕIK ON UUS SEPTEMBRIKUUS! Mihkel ja Polina Mattiseni tütar Emilia ootab kooli minekut suure kannatamatusega

Helle Rudi, Helina Piip, Silja Paavle, Verni Leivak, 26. august 2020

Nii nagu igal aastal, alustavad selgi sügisel kooliteed tuhanded jütsid. Uurisime tuntud eestlastelt, kuhu kooli läheb nende võsuke.

«Meie tütar Emilia läheb Tallinna Prantsuse Lütseumi. Saatsime ta just sellesse kooli katsetele, sest ka Polina sai sellest koolist eluks põhjaliku vundamendi. Koolipere on seal ühtehoidev, kõik õpetajad tasemel ja head inimesed,” sõnab Mihkel Mattisen.

„Emilia sai katsetega kenasti hakkama ja ootab kooli minekut juba väga ammu ning suure kannatamatusega. Ta ei pelga seda sugugi, pigem ootab kõike suure põnevusega. Ka igasse eelkooli tundi läks ta laupäeva hommikuti rõõmsalt ja hiljem meeldis talle kodutööks antud ülesandeid lahendada,” on vanemate sõnul tütar algava koolitee pärast väga elevil.

„Kooliteed oleme jala kõndides harjutanud, kuid enne kooli teeme seda veel. Teel on päris mitu ülekäigurada, seega peab kindlasti väga tähelepanelik olema. Ka kooliasjad on ostetud. Polina ja Emilia panid enne poodi minekut kõik üksikasjalikult kirja ja ostsid siis sobilikud ning vajalikud asjad ära,” räägivad Mattisenid.

„Oleme talle kooliks sõnad peale lugenud, ja need on samad sõnad, mis meie vanemad meilegi ütlesid: julge küsida ja huvi tunda.”

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?