HETKEHITT | Kinno kaua oodatud ulmemärulit vaatama!

Helina Piip, 26. august 2020

Hetkehitt on rubriik, kus Naisteleht soovitab nii head lugemist, näitust, kino kui ka kontserte. Naudi!

Kinno

Kauaoodatud vaatemäng

Põnevusega oodatud Christopher Nolani ulmemärul «Tenet» on lõpuks kinodes. Filmi peategelane John David Washington üritab päästa maailma eelseisvast katastroofist ja seda väljaspool reaalaega, olles relvastatud vaid sõnaga «Tenet». Filmi on juba nimetatud visuaalselt uimastavaks ja kaasahaaravaks isegi siis, kui parasjagu teoksil olevast aru ei saa. Peale Eesti olid võttepaikadeks veel Taani, India, Itaalia, Norra, Inglismaa ja USA. Sõna «Tenet» tähendab tõekspidamist või uskumust ning see on palindroomina loetav mõlemat pidi. Samamoodi suudavad inimesed ja esemed ka linaloos ajas tagasi liikuda. Milliseid vaatemänge see pakub, tuleks kogeda just suure ekraani vahendusel.

Loe

Kolm naist (Rahva Raamat)

Ihade sunnil kaksikelus
Lisa Taddeo «Kolm naist» pole ilukirjanduslik teos. Siin avanevad kolme ameeriklanna seksuaalelu lood. Nende naistega suheldes veetis autor kaheksa aasta vältel tuhandeid tunde, nii et kirjapandu on oma detailsuses muljet avaldav. Autorit huvitasid ihad ja tunded, mis üldse seksuaalaktini viivad – räägitakse oma seksuaalsuse tärkamisest, süütuse kaotamisest, ebakindlusest, hirmudest, rahuldamata vajadustest, põletavast kirest, süütundest, hülgamistest, truudusetusest. Köitvalt kirja pandud jutustused rulluvad lahti justkui möödapääsmatu katastroofi ootuses, täpselt mõõdetud pinevuses. Raamat täis ootust, et keegi teeks otsuseid, mis lahendaks kõik sasipuntrad ja kaksikelud.

Ära maha maga!

Mari Pokinen (Aldo Luud)

Luulepidu ja kultuuriöö

  • 29. augustil kell 20.30 toimub Kunda rannas midagi erilist – luulepidu. Õhtu lavastab Tiina Mälberg ja Eesti autorite mereteemalisi luuletusi loevad armastatud luuletajad, näitlejad jpt. Piletid nii eelmüügis kui ka kohapeal.
  • Augusti viimase laupäeva pärastlõunast kuni südaööni toimub Tallinna südalinnas arvukalt kontserte, etendusi, vabaõhukino ja ekskursioone. Kava vaata: www.tallinn.ee/kultuurioo
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?