KÕIK ON UUS SEPTEMBRIKUUS! Mart Mardisalu tütar Anna läheb 1. klassi Tbilisi rahvusvahelises Briti koolis

Naisteleht, 26. august 2020

Nii nagu igal aastal, alustavad selgi sügisel kooliteed tuhanded jütsid. Uurisime tuntud eestlastelt, kuhu kooli läheb nende võsuke.

„50% lapsevanemate töine Gruusiasse kolimine mõjutas meie silmarõõmu koolivalikut otseselt (Mardi elukaaslane Riina Kaljurand on uus Eesti suursaadik Gruusias – toim.),” sõnab TV3 uudistejuht Mart Mardisalu.

„Anna alustab haridusteed Tbilisi rahvusvahelises Briti koolis ja segadust on sellega seoses arusaadavalt palju – uus on elukoht, riik, keelekeskkond, kaaslased ja palju muud. Kõigega tuleb nullist alustada. Elu poolt teele veeretatavate võimalike raskustega rohkem kokku puutunud vanemate teadmatus lähituleviku ees on ehk suuremgi kui elu õiel. Praegu on meil tunne, et ega Anna päris täpselt aru saa, mis teda ees ootab,” sõnab Mardisalu.

„Kohati jääb mulle mulje, et ta tajub eesootavat Tbilisisse kolimist päevase väljasõiduna Saaremaale. Ta võib täitsa vabalt öelda umbes nii, et homme läheme siis Gruusiasse kooli ja ülehomme Viljandisse armsa Mamma juurde. Ei oska veel arvestada eemalolekuga sõpradest, harjunud huviringidest ja tegevustest. Muret ja ärritust valmistab pigem see, et ranged juured ei taha talle telefoni TikToki alla laadida,” muigab Mardisalu.

„Aga tõsiselt rääkides on nii võib-olla paremgi. Võtab ees ootavat kergemalt, ei mõtle üle ja kohaneb seetõttu lihtsamalt. Rahvusvahelise ja võõrkeelse taustaga õpilaste kooliprogramm on alguses ka meie õnneks suhteliselt mänguline, loodetavasti teeb see kohanemise kergemaks,” loodab mees.

„Mis puudutab koolikotti, siis seda alles ostsime. Osaliselt on selle sisu ka teada, kuid lõviosas täitub see Tbilisis koolist jagatavate materjalide ja raamatutega. Koolivormiga sama lugu. Selle proovimine ootab Gruusiasse jõudes ees.”

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?