„Duubli“ eetris orgasmi saanud Karolin Tsarski: mu Facebooki tekkis järsku tuhat sõbrakutset igast maailma otsast

Helle Rudi, 22. jaanuar 2020

Karolin Tsarski südamesoov on, et iga naine puhkeks õitsele. «Minu jaoks tulid naiselikkus ja seksuaalsus noorena väga raskelt, sest kogemused olid hästi keerulised,» selgitab ta praegust avameelsust.

Möödunud aasta novembris andis Karolin (33) intervjuu TV3 saatele «Duubel» ja sööbis paljude mällu kummalise kulminatsiooniga. Saatejuhi Taavi Libe nipsu peale sai tantra harrastaja ja joogaõpetaja otse-eetris orgasmi. «Küll ei tea, et kuulus oleksin. Kuna ma ise meediat ei tarbi, ei taju ka selle mõju,» tunnistab Karolin kesklinnas asuvas oma joogastuudios. Tänaval teda seni keegi veel ära ei tunne ja kui tunnebki, siis ei tereta. Küll on naine kursis, et see lõik saatest hakkas internetis levima. Tema Facebooki tekkis järsku tuhat sõbrakutset ja neid saabus igast maailmanurgast. Ehkki kõik sõnumid polnud positiivsed, jõudis joogaõpetajani ka palju toetavaid ja innustavaid kirju.

Pole meelelahutaja
Oskus hetkega vallandada oma seksuaalenergia pole kaasasündinud võimekus – seda saab õppida. «Minu eesmärk pole see võime, vaid see, et naised oleks sügavalt rahuldatud,» rõhutab Karolin, et ta pole meelelahutaja. Seda, kui piinlik, keeruline ja ebamugav on probleem seksuaalsusega, teab koolitaja omast käest. Vanuses 17–22 vältis ta igasugust meeste tähelepanu. «Näed filmidest ja sarjadest, et seks on midagi, mida peaks nautima. Aga ei oska ja välja ei tule,» meenutab ta ebakindlust. Nõu polnud kuskilt küsida ja nii hulpis Karolin oma mures aastaid.

Kõik on õpitav
Pärast ühte tantrakoolitust avastas naine n-ö normaalse seksuaalsuse, kuigi ei oodanud sellelt midagi. Praegu oskab ta küll öelda, et sellel kursusel oli päris tantraga väga vähe pistmist. Ent ühe meditatsiooni käigus tundis Karolin, kuidas peas läks nagu sõlm lahti. «See andis mulle tõdemuse, et olin valmis uuesti proovima,» meenutab ta. Seksuaalsuse avastamisest jäi toona asi kaugele, kuid see oli suur hüpe seksini. Kaasa aitas see, et samal ajal tekkis naise ellu noormees. «Ütlesin kohe, et mulle ei meeldi seksida. Tema oli aga nii armunud, et ei näinud selles probleemi. Tegelikult polnud tal õrna aimugi, millega ennast seob, kuigi ta oli väga kogenud,» räägib ta.
Oma esimest vahekorda mäletab Karolin siiani. See polnud mõnus või nauditav, vaid tohutu kergendus.

HARIDUSELT ANTROPOLOOG: «Olen selle haridusega väga rahul, sest see andis mõistmisvõime. Õppisin nii palju maailmast ja harisin ennast,» räägib ka ÜROs pooleaastasel praktikal käinud Karolin. (Robin Roots)

Inimkatsed
Viimased viis aastat on Karolin veel rohkem end tundma õppinud. Nüüdseks teab ta üpris hästi, milleks tema keha ja meel võimelised on. «Julgen öelda, et mul on väga rahuldust pakkuv seksuaalelu. See ei tähenda aga, et olen valmis. Väga palju on veel avastada ja õppida.»
Selle tarvis katsetab Karolin enda peal palju, ehkki sekslelud, svingimine ja sadomasohhism on naise jaoks täiesti tundmatu maa. Rohkem pakub huvi vaimne külg ja seetõttu on ta käinud mitmel tantra- ja joogakoolitusel. Enda peal on ta proovinud massaaže, individuaalpraktikaid ja isegi guruga vahekorras olnud. «Vahekorrad olid täiesti minu otsused ja keegi mind ei survestanud. Tahtsin proovida, sest mul oli ainult kliitoriorgasm ehk energia ei liikunud. Soovisin olla kellegagi, kes suudab oma energiat paremini hallata. Ihkasin näha, kas ta suudab mind toetada ja sinna viia. Mis ma nendest katsetustest praegu arvan? Sellest võiks raamatu kirjutada,» ütleb ta, et oli nii häid kui ka halbu kogemusi.

Tantra halb maine
Karolini arvates on tantra halb maine paratamatu. Vanasti jagati seda õpetust neile, kes olid varem tegelenud mõne tõsisema meditatsiooni- või joogapraktikaga. See tähendas oskust hallata ja kontrollida nii emotsiooni kui ka otsuseid. Praegu võib seda õppida igaüks ja keeruline on nii vana praktikat tänapäeva tuua. «Mul on endal olnud väljakutsuvaid kogemusi,» mainib ta. Naise sõnul kogeb tantras esialgu nii suurt lähedust ja sügavust, et see võtab maapinna jalge all kõikuma. «Sa õpid aru saama, et seksuaalsus ei ole midagi sellist, mida peaks häbenema. Et iga alasti keha on ilus keha,» toob ta näite.
Ent selline üdini positiivne energia on ohtlik eufooria. Selle pealt võib astuda samme, mida muidu polnud plaanis teha või milleks on liiga vara. «Mina ütlen julgelt, et ei teinud piisavalt joogat kõrvale ja polnud oma kehaga kontaktis. Kuna ma ei osanud keha kuulata, tegin kaasa praktikaid, milleks ei olnud valmis ja mis tundusid liiga intiimsed,» toob ta näiteks suguelundite massaaži. Seda, et mindud sai liiga kaugele, taipas Karolin alles aastaid hiljem.

Lõdvestumine on võti
Kokku hõljus Karolin tantramullis kaks aastat ja kuus kuud pärast lahkumist tekkis naisel hirm puudutuse ees. Isegi lähedaste kallistused tundusid liiast. Kui ahistamisteema lõpuks nii suureks kasvas, läks naine taas teraapiasse, et sellega uuesti tegeleda. Ohvriks ta end siiski ei pea ja näeb ebameeldivate kogemuste taga enda otsust. «Need õpetajad ei taha kindlasti halba, vaid astuvad mõnikord ka samme, millest ise aru ei saa,» arvab ta, et ka gurud pole endaga lõpuni ausad.
Oma missiooniks peab Karolin, et iga naine saaks sügavalt rahuldatud, ja selleks teeb ta koolitusi isiklike kogemuste pealt. «Iga naine on võimeline hästi sügavaks rahulduseks, sest ma ise olin täiesti nullis. See muudab elu tohutult paremaks,» ütleb ta. Võlusõna on lõdvestumine. Tuleb leida pingekoht ja sellega tegeleda, sest muidu ei hakka midagi liikuma. «Tahaks, et nad ei teeks samu vigu nagu mina. Kõike saab teha turvaliselt.»

JAH, SEE ON PÄRIS: Võime põhimõtteliselt nipsust orgasmi kogeda avastas Karolin ühel õhtul Buddhast filmi vaadates. Kui filmis valgustus Buddha, siis diivanil Karolin. Orgasmi eheduse kontrollimiseks võttis naine ühendust teadlasega, kes võttis vereproovid. «Mõõtsime mu hormoone enne seisundi kogemist ja pärast. Tuli välja, et minu hormonaalne tasand muutus täpselt sama palju kui nendel naistel, kes on füüsilises vahekorras orgasmi kogenud,» räägib ta.

Täielik usaldus
Hariduselt on Karolin hoopis antropoloog ja maineka The London School of Economics and Political Science’i vilistlane. Kuigi vaimsuse vastu tundis ta huvi juba teismelisena, tekkis võimalus süüvida alles ülikooli lõpus. Enne seda oli tegemist usina õpilase ja sportlasega, kelle graafikus polnud ühtegi vaba hetke. «Hinne neli ja hõbemedal olid läbikukkumine,» selgitab ta. Pärast kergejõustikust loobumist tekkis vaba aeg ja ülikoolis šamaaniga tutvudes sai saatus otsustatud. Šamaan soovitas joogat, kuid varsti jäi sellest väheseks. Siis sattus erinevate vaimsuste kohta raamatuid uurides kätte kirjutis tantrast. Ja nii see läks.
«Minu ema ja isa ainus soov on, et oleksin õnnelik,» lausub Karolin, et vanemad usaldavad teda täielikult.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?