Kiri peatoimetajalt

Merle Luik, 10. aprill 2019

Kui meie toimetuse pesamuna Helle eelmise nädala koosolekul teatas, et plaanib järele teha saate «Eesti parim pagar» võidutorti, hõõrusin laua all käsi ja kiitsin ideed suure suuga takka. Teadsin juba ette, et sellest tuleb üks lustiline eksperiment. Nalja saigi omajagu ja tulemusest võite lugeda telekülgedelt. Kes veel rohkem naerda tahab, siirdugu Naistelehe veebi (www.naisteleht.ee) ja visaku pilk peale ka torditeo videoloole.

Sellega seoses tulid mulle meelde ajad, mil olin ise veel Naistelehe toimetaja ja pidin ilmast ilma igasugu katseid tegema. Ükskord näiteks oli meie peatoimetaja Signe kuulnud ühelt kokalt, et suitsutatud šampinjonid on jube head ja neid saab väga hõlpsasti ka ise kodus teha. Mõeldud, tehtud, Luik proovib järele! Läksin ja ostsingi siis koka õpetuse järgi poest jäneseheinu, panin need ämma vanasse malmpotti, ladusin seened heintele ja pistsin elektriahju. Ootasime ja ootasime fotograafiga … ja ühel hetkel hakkas ahjuukse vahelt suitsu immitsema. Selle peale pistsid muidugi üürgama maja kõik suitsuandurid, naabrimutt kibeles juba tuletõrjet välja kutsuma, terve tänav jooksis kohale … Ühesõnaga, janti oli rohkem kui rubla eest ja suitsutatud seentest ei tulnud samuti midagi välja.

Teinekord aga leiti, et mina olen parim «ohver» testimaks aknapesurobotit. Panin siis masina ühel laupäeva hommikul aknale tööle ja umbes viie minutiga kogunes mu maja ette suurem publik kui Taukari kontserdile. Oli taas päris meeleolukas.

Või siis kolmas kord, kui pidin paar päeva testima tookordset tehnikaimet, elektriautot, ja jäin oma näljase ning vinguva lastekarjaga kusagil Tallinna-Paldiski teel hätta. Või siis too kord, kui tegin käsitsi makarone ja terve toimetus minu «saavutuse» (no olgu, olid tõesti omapärased) peale naerukrambid sai … Jah, pulli on saanud nende eksperimentidega omajagu.

Näh, nüüd mul tuligi himu jälle midagi omal nahal järele proovida. Aga tuleb natuke mõelda, mis see oleks. Või mida teie pakute?

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?