Uudo Sepa lemmikreisikaaslane on õde Triinu: maailmas on nii palju põnevat, mida õppida ja näha

Silja Paavle, 10. aprill 2019

«Maailmas on nii palju põnevat, mida õppida ja näha,» tunnistab superstaarisaate viimane võitja Uudo Sepp. Tema reisiks iga päev, kui see vaid rahaliselt võimalik oleks.

Sõrve tuletorn (Sven Arbet)

Hingematvaim merevaade on minu kodus Sõrves Saaremaal.

One World Trade Center (Erakogu)
One World Trade Centeri vaateplatvorm (Erakogu)

Kõrgeim tipp on 541 meetri kõrgune pilvelõhkuja One World Trade Center ja selle vaateplatvorm. Vallutasin selle hiljutisel reisil Ameerikasse. Imetlesime õega New Yorgi panoraami ja vaatamisväärsuseid. Näiteks ei jõudnud me sel reisil kuulsa Vabadussamba juurde, kuid sellest hoonest nägime selle kenasti ära.

Alati on kohvris kaasas mõni kirjandusteos. Pikematel sõitudel on hea võimalus lugeda arendavaid ja õpetlikke raamatuid. Neist saab uusi teadmisi nii elust meie ümber kui ka nende abil kogeda emotsioone, mida varem tundnud pole. Teadmised on kõige suurem rikkus.

Parim reisiraamat on minu jaoks «Palverändaja. Eestlaste palverännakud laias maailmas». Teoses on palju põnevat erilisest teekonnast, mille läbivad kaheksa noort palverändurit Eestist. Olen isegi mõelnud, et kunagi võiksin sellise rännaku ette võtta.

Esimese asjana kodus jagan reisimuljeid sugulaste-sõpradega. Siis paitan õhtu otsa oma kassi Ukut.

Kohvri pakkimisega mul enamasti probleeme pole. Ma olen ju mees ja mul ei ole vaja nii palju riideid endaga kaasas tassida kui naistel. Viimasele reisile Ameerikasse võtsin üldse vähe asju kaasa, sest soovisin kohapealt uusi rõivaid osta.

Põnevaim kohtumine viimatisel reisil oli ühes muusikapoes. Läksin sinna kitarrile keeli ostma, kuid selle juurde andis müüja oma mõttemaailmast ja rütmitunnetusest põhjaliku ülevaate. Sain teada tema seisukoha, kui palju mängib rütm laulus rolli, arvestades seda, mida muusika rütmi ümber teeb. Äärmiselt põnev oli näha, kui kirglikult inimesed töösse suhtuvad ning kui suur armastus sellel pillimehel muusika vastu oli. Üldse jätsid Ameerikas poed sügava mulje. Neisse sisse astudes tehti nalja, muusika oli enamikus paikades üsna vali, mistõttu neis ka tantsiti. Inimesed olid kõikjal abivalmid.

Joe’s Pizza (Erakogu)

Parim maitseelamus pärineb samuti New Yorgist Manhattanilt. Maailma parimat pitsat pakub Joe’s Pizza. Viimasel reisil käisin selles toidukohas lausa viis korda.

Õega (Erakogu)

Lemmikreisikaaslane on õde Triinu. Viimati käisimegi koos New Yorgis. Tema oli seal varem käinud ja teadis põnevaid paiku, millele peaks silma peale viskama.

Kõige uhkem suveniir on minu jaoks veel leidmata. Enamasti toon reisidelt kaasa erilisi šokolaade või muud magusat.

Manhattan (Erakogu)

Riskantseim teekond on mul vist veel kogemata. Tõsi, vahel on raske küll olnud, sest teekond on ootamatult pikaks kujunenud. Näiteks viimasel reisil avastasime kõike pigem jalutades, käisime iga päev kilomeetreid jala maha. Kõige rängem oli päev, kui otsustasime lihtsalt jõe äärde jalutama minna, kuid lõpptulemuseks kõndisime hommikust õhtuni. Tegime vist poolele Manhattanile jalgsi tiiru peale.

Parim külakost on alati must Eesti leib. Ja kui mulle tahta veel erilist heameelt teha, peaks sellele lisama ka korraliku kollase taluvõi.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?