NAISTELEHT TESTIB | Milline kanepileib krõmpsub hamba all kõige mõnusamalt?

Triin Raestik, 10. aprill 2019

Kanep seostub paljudele esmalt millegi ebaseadusliku ja tervist kahjustavaga. Tegelikult on kanepiseemned vägagi tervisesõbralikud. Ja leiva sisse pandult krõmpsuvad hamba all mõnusasti.

(Tiina Kõrtsini)

Kanepileib, Maheleib

Hind veebipoes www.maheleib.ee 2.00 / 400 g

9

+ Tegemist on maheda käsitööleivaga. Maitsed on hästi tasakaalus. Või ja terakese soolaga lausa super mõnus amps. Kanepiseemnetega pole kokku hoitud, krõmpsuvad mõnusalt hamba all. Lõhnab hapukalt ja leivaselt, koorik on mõnus krõbe. Koduleiva maitsega, kindlasti parem kui tehasest tulev masstootang.

+/- Leib on seest pisut nätske ja niiske. Ega see otseselt häiri, aga mõni lihtsalt armastab tahkemat leiba. Võiks olla natuke rohkem iseloomu ja särtsu.

- Mõni testija märgib, et maitse on häirivalt hapu. Ka hind on liiga krõbe.

(Stanislav Moshkov)

Kanepi-rukkileib täisterast, Fazer

Hind Maximas 0.99 / 500 g

8

+ Maitsed on hästi tasakaalus ja kanepiseemneid jagub. Hea, parasjagu hapukas leivamaitse. Linnasemekki on hästi tunda ja koorik on mõnus.

+ /- Nätske ja niiske. Osale testijaile meeldib, teised krimpsutavad nätskuse peale nina.

- Suhkrut võiks natuke vähem olla. Tavaline tehaseleib, ei üllata millegagi.

(Stanislav Moshkov)

Öko-rukkileib kanepiseemnetega, Pagar Võtaks

Hind Selveris 2.99 / 430 g

8

+ Valmistatud kääritatud juuretisega, pärmi pole lisatud. Leival on mõnus lõhn ja seemneid lahedalt. Meeldib, et on kasutatud roosuhkrut. Ilusat värvi! Soola on parasjagu. Eriti hea võiga.

+/- Ei tekita ohoo-tunnet. Tavalise maitsega, tahaks nagu mingi lisandiga süüa.

- Linnaseid võiks pisut rohkem olla, see annaks leivale mekki ja hapukust juurde. Koorikult tahaks natuke enam krõbedust. Päris kallis, igapäevaselt lubada ei saa!

(Stanislav Moshkov)

Kanepiseemneleib rukkiteradega, Eesti Pagar

Hind Prismas 0.99 / 500 g

7

+ Kanepiseemneid on päris helde käega tainasse visatud. Täidab kõhtu kenasti.

+/- Normaalne leib, võiga või ilma võita – vahet pole, sama maitse ikka.

- Ei kõneta ega üllata. Võiks kuidagi erksam olla. Ei meeldi, et pärmi on lisatud.

(Stanislav Moshkov)

Krõmpsuv leib kanepiseemnetega, Lõuna Pagarid

Hind Selveris 0.99 / 310 g

6

+ Seemned krõmpsuvad kanepileibade seltskonnast kõige mõnusamalt. Võiga muutub esmapilgul tavaline leib hoopis mõnusamaks

+ /- Sisu nätske ja niiske. Ühtedele meeldib, teistele mitte. Alguses tundub igav, aga kui veidi mäluda, tuleb täitsa mõnus mekk esile. Kas see ongi kanep?

- Miks see leib nii imelikult hele on? Linnasemaitset võiks rohkem olla. Särts on puudu.

Kuidas testisime?

Tegime pimetesti. Esmalt proovisime leiba ühegi lisandita. Soovisime tunda, kas kanepiseemned ikka krõmpsuvad mõnusalt hamba alla või tuleb neid leivast noaotsaga taga ajada, justkui Toots saiast rosinaid otsis. Otsisime mekkides ka hapukust, tummisust, niiskust, soola ja suhkrut. Tahtsime teada, mida on parasjagu, mida üleliia või ehk vähevõitu. Seejärel määrisime käärule ka veidi võid, et aru saada, kuidas toimib vana hea või ja leiva kooslus.

Mida kanepis kasulikku on?

Kanepiseemnetes on palju rauda, tsinki, fosforit, väävlit, kaaliumi, magneesiumi ja kaltsiumi. Lisaks sisaldavad need A-, C- ning E-vitamiini ja B-grupi vitamiine ning rasvhappeid. Tänu sellele tugevdavad kanepiseemned immuunsüsteemi, on head seedimisele ning kasulikud nahale, vähendavad põletikke ja diabeediriski, parandavad mälu ja ajutegevust.

Kanepiseemneid võid ise näksida ja anda lastele kommi asemel krõbistada. Samuti saab neid kasutada smuutides, müslides ja salatites, küpsetiste või pudru sees.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?