Kaebekirjad, skandaalid ja elevant stuudios! TV3-s on 25 aasta jooksul nähtud nii mõndagi

Helle Rudi, 3. märts 2021

Paljude lemmikkanal TV3 saab 6. märtsil 25aastaseks. Selle aja jooksul on üht-teist toredat juhtunud, mida täpsemalt, meenutame koos.

1. «Seitsmesed uudised» tõi esimesena korraga eetrisse kaks põhiankrut ning vaheldumisi spordi- ja äriuudiste edastaja. Nagu ütles toonane tunnuslause: «Kolm on seltskond.» Kõige esimeses uudistesaates võtsid ühe laua taga koha sisse Enn Eesmaa, Sirje Eesmaa ja Andres Kuusk.

2. Kiur Aarma ja Hannes Võrno juhitud jutusaade «Kahvel» kogus tuntust eriliste eksperimentide ning külalistega. Ühe legendaarsema ettevõtmisena toodi kohale elevant. Suur loom käitus otse-eetris viisakalt, ent lahkudes jättis stuudio ukse taha hiiglasliku kakahunniku.

3. Ice Dog M-i varustus oli Kristjan Jõekaldal aastaid kadunud, kuid ilmus siis taas ootamatult välja. Äsja sai rubriigi «Pildimäng» uusversiooni näha saates «Duubel: Õhtune vahetus».

(tv3)

4. «Eesti otsib superstaari» avahooaeg toimus 2007. aasta kevadel. Superfinalistid olid Birgit Õigemeel ja Luisa Värk. Luisal tekkis vahetult enne otsustavat finaali häälepaelte põletik. Nii pidi lauljanna püsima vait ja võimalusel mitte häält tegema, soovitati ka heeringat kaelal hoida ja pits konjakit võtta.

5. 2001. aastal saadeti toonasele TV3 toimetajale Enn Eesmaale mahukas kaebekiri. Koos põhjalike etteheidetega oli kaasas väike pakike valget pulbrit viitega «Tapab!».

(TV3)

6. Eestis on neli meest ja paar naist, keda ei õnnestunud «Su nägu kõlab tuttavalt» saatesse osalema meelitada – vähemalt nii väidab produtsent Kaupo Karelson.

7. «Kes tahab saada miljonäriks?» kõige viimase küsimusena küsis saatejuht Hannes Võrno: «Millal kõlas esmakordselt Big Beni kellakaja üle Londoni?» Variandid olid 1799, 1859, 1889 ja 1912. Mängija Madis ei riskinud ja võttis välja 125 000 krooni. Õige vastus oli 1859.

(TV3)

8 Mihkel Raua «Kolmeraudses» paisati eetrisse palju teravaid küsimus ja veel tulisemat muusikat. Saates tegi teledebüüdi ka ansambel 5MIINUST. See oli veel aeg, kui meeste loomingut ei kannatanud päevasel ajal raadios mängida.

(TV3)

9. «Vaprad ja ilusad» on kõige kauem TV3 eetris jooksnud seriaal, mis jõudis kavva tänu TV3 ühele eelkäijale EVTV-le.

10. «Lihtne elu» viis suveks maale elama kaks linnapreilit Triinu ja Sille. Sarja üks värvikamaid kaadreid pärineb lehmalaudast. Uhkelt riides ja kõrgetel kontsadel tüdrukud hakkasid piimaandjaid nähes paaniliselt kiljuma.

(tv3)

11. 2015. aastal toimus müstikasarja «Appi tuleb selgeltnägija» avaüritus Tallinna vanalinna kohvikus Margo. Selgeltnägija Ilona Kaldre selgitas, et kohvikus kummitab keskajast pärit neiu, kes õnnetu armuloo tõttu ei saa rahu, vaid kustutab tulesid, kolistab nõudega, suleb uksi ja häirib just meestöötajaid.

12. Argiõhtu seriaali «Kodu keset linna» maja tegelikult polnud – köök, toad ja Steni pubi ehitati telestuudiosse. Võtteplatsile sattunuid ootas suur üllatus, et kamina asemel praksusid halud televiisoris, köögi puuviljakorvis ilutsesid kunstbanaanid ja teine korrus puudus hoopis.

(tv3)

13. 2004. aastal kolme Balti riigi ühistööna valminud tõsielusari «Džunglistaar» võeti üles Malaisias ja eestlastele jagus seiklust enam kui küll. Eve Kivi seoti palgi külge ja kasteti mudasesse vette, Koit Toome nakatus eluohtliku viirusega.

(tv3)
(tv3)

14. Saate «Laulud tähtedega» ühe kõige koomilisema etteaste tegid 2008. avahooaja võitnud lauljanna Ines ja Valdo Randpere. Paar esitas loo «Love and Marriage», mille ajal «Tuvikeste» Al Bundyks kehastunud Randpere rahakupüürid leidsid tee Inese dekolteesse.

15. Miljon krooni võideti saates «Targem kui 5b» Indrek Tarandi juhtimisel.

(tv3)

16. Seoses suursaatega «Eesti talent» kutsuti Tallinnasse ilmakuulus Briti talendisaate võitja Paul Potts. Tenor esines ka otsesaates ja kohtus fännidega.

17. «Tantsi tagumik trimmi» 118kilone Anna Jankelevitš saates osalemisega oluliselt kehakaalu ei kaotanud, kuid naine muutis hiljem ise oluliselt oma elustiili.

(TV3)

18. Suurejoonelise muusikasaate «Laulupealinn» auks püstitati kõigi saates võistlevate linnade sissesõitudele vastavad sildid. Need asusid Kärdla, Pärnu, Kohtla-Järve, Kohila, Tartu, Otepää ja Laagri linnapiiril.

20. Seoses kodumaise saatesarjaga «Õhtusöök viiele» lahvatas 2010. aasta suvel skandaal, kui Põlva külje all elav Jaan küülikuprae valmistamiseks looma enne külaliste tulekut kaikaga maha lõi ja õpetas kaamera ees nahka maha võtma.

21. Kihnu Virve ootas väga, et ta pääseks saatesse «Võta või jäta». 2008. aastal see lõpuks juhtuski ja eestlaste lemmik andis lustliku etenduse. Reibas memm keeldus kõigist pankuri pakkumisest ja läks mänguga lõpuni. Kihnu Virve võitis lõpuks ühe sendi!

(TV3)

22. «Stiilipäeviku» saatejuht Ženja Fokin sai tuntuks lausega: «Võta paljaks!» Julge hüüd kõlas riietuskabiini rõivaid proovima saadetud muutujatele.

(TV3)

23. Saates «Maskis laulja» peitis Peeter Oja end Tulnuka kostüümis. See oli väga eriline, sest esmakordselt paigaldati kostüümi sisse akuga töötav ventilaator, et õhk ringi käiks ja osaleja hingata saaks.

24. Seriaali «Kirgede torm» («Sturm der Liebe») tegijad tähistasid 2009. aastal Münchenis tuhandenda osa salvestust rahvusvahelise fännipäevaga. Bavaria filmistuudiotesse pääsesid TV3 loosimängu võitjatena ka kaks eestlannat, kellest ühe suurim soov oli katsuda lemmiktegelast Alfons Sonnbichlerit – läks õnneks!

25. TV3 loodi telekanalite EVTV ja RTV baasil. Kõige esimene saatepäev oli 6. märts 1996, mil esimesena luges otse-eetris kogu päeva saatekava ette diktor Annely Adermann. TV3 algusest on tänaseni ametis ka näiteks Sirje Eesmaa ja Allan Muuk.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?