4.–10.03 | Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 3. märts 2021

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad.

Neljapäev, 4. märts 2021
20. Päikese päev 21. Kuu päeva algus 0.10

PÄEVA OLEMUS
Päikese päev on pühendatud võidule kurjusejõudude üle. See on väga aktiivne päev, mil tuleb astuda võitlusse õigluse eest, nimetada asju nende õigete nimedega ja kui vaja siis nö. raiuda läbi gordioni sõlm. Tuleb võita endas kahtlused, katkestada mittevajalikud suhted ja sidemed. Ära raiska sõnu vaid tegutse. Kui oled midagi otsustanud, siis nii ka tee ja mine sellega lõpuni välja. 

Kuutsükli 21. päev esindab astraalset rüütellikkust. Inimesed on rõhutatult ausad ja meelestatud omakasupüüdmatusele. Võivad avaneda uued võimalused, kui mõtestad lahti möödunud kogemusi ja teed oma mõtetes ja plaanides korrektuure. Täna antud lubadusi naljalt ei murta, aga valetamine ja vassimine on suur viga. 

PÄEVA MÄRGID
Kui leiad metallesemeid, eriti teravaid, siis leiad lahenduse keerulistele probleemidele. Kui tuulehoog avab akna, siis ennustab see uue elu algust. Kui komistad mõne jalanõu otsa, siis viid oma ettevõtmised edukalt lõpule. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis on seotud võitluste, lahingu, terariistade või relvadega. Neil on seos sinu tehtud eluliste otsustega. Kui nägid košmaare, siis viitab see keeruliste probleemide lahendamisele.

TOIT
Soodsad on kõik teravad maitseained. Maiusustest tuleb loobuda vähemalt päikeseloojanguni.

SOODSAD VÄRVID: punane ja erkkollane.
EBASOODSAD VÄRVID: heledad ja pastelsed.

Reede, 5. märts 2021
21. Päikese päev 22. Kuu päeva algus 1.49

PÄEVA OLEMUS
Päikese päeva märksõna on jõud ja see on seotud kõigi stiihiate energiatega. See suurte jõudude ja vahendite ligitõmbe päev. Kuid selleks, et soovitut saavutada, tuleb andestada kohtumõistjatele. Ehk et siis inimestele, kes on endale võtnud õiguse sekkuda teiste ellu ja teiste üle kohut mõista. See on vajalik meelerahu ja tasakaalu saavutamiseks, et keskenduda oma eesmärkidele. See on maise rikkuse päev ja kui said täna raha, siis saad seda juurde.

Kuutsükli 22. päev on maagiline salatarkuste omandamise päev. Kõike tuleb detailselt kontrollida ja siin on intuitiivne tajumine suuresti kasuks. Võid tunnetada, mis on sinu jaoks hea ja mis on halb. Soovitav on tegeleda enda vaimse ja hingelise küljega kuni selleni, et läbi meditatsiooni võid heita pilku oma tulevikule. Ära rebi katki raamatuid või vanu kirju.

PÄEVA MÄRGID
Kui puruneb kell, mõni majapidamisriist või termomeeter, siis näitab see, et sinu elu alustoed kõiguvad. Kui leiad särava eseme, siis on oodata õnne ja kingitusi. Kui näed tihti peeglit või leiad peeglikillu, siis on tulemas elumuutus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid need, mis jäid meelde. Halb, kui nägid lagunemist, kukkumist, maa-aluseid kohti või varinguid.

TOIT
Tänane toit peab olema raske, kuid mitte loomne. Hea on süüa kala ja seenepirukaid. 

SOODSAD VÄRVID: tumesinine ja punakaspruun.
EBASOODSAD VÄRVID: helesinine ja kirevad toonid.

Laupäev, 6. märts 2021
22. Päikese päev 23. Kuu päeva algus 3.25
Kuu viimane veerand 3.30

PÄEVA OLEMUS
Päikese päeva märksõna on tuul ning see sümboliseerib õhku, mis toob elu, ringluse ning kasuliku infovahetuse. Kuid samas tekitab tuul tormikeerise, mis hävitab kõik mittevajaliku. Päev aitab muuta iseennast ja vabaneda sõltuvustest: inimestest või asjaoludest. See on järskude muutuste, ajas ümberorienteerumise, läbirääkimiste, vabaduse, ootamatute tegude ning uute tutvuste päev. 

Kuutsükli 23. päev toob kaasa saatanlikke mõjusid: tigedust, kannatamatust ja agressiivsust. Meeleolud võivad olla väga muutlikud: äärmusest äärmusesse, kuid peamine on siin säilitada rahu ja sisemine tasakaal. Ära lase end segada teiste mõtetest ega arvamustest. 

PÄEVA MÄRGID
Kui taevas on pilvine, siis jälgi pilvede kuju, sest need on tähenduslikud. Kui kodust väljudes on tuul selja tagant, siis tuleb päev edukas ja sulle osutatakse abi. Kui tuul on vastu, tuleb halb päev. Kui tuul viib ära mõne paberi või purunevad nõud, siis on oodata õnne. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud ning täituvad kiiresti. Kui nägid järjest mitut unenägu, siis on tulemas soodsad elumuutused. Kui nägid unes vihma, siis ennustab see kaitset ja tervenemist.

TOIT
Kasulik on süüa kergeid ja lihtsaid toite: salateid, pähkleid, idandatud nisu, rohelisi herneid ning kõiki luuviljalisi. 

SOODSAD VÄRVID: luitunud ja pastelsed.
EBASOODSAD VÄRVID: punane, oranž ja kirevad toonid.


Pühapäev, 7. märts 2021
23. Päikese päev 24. Kuu päeva algus 4.49

PÄEVA OLEMUS
Päikese päeva märksõna on suur tühjus. Tee kõike, mis sulle meeldib, sest see on sinu päev ja seda enam, et naistepäev! See on kerguse ja rõõmu, teadvuse vabanemise, armastuse ja heade algatuste päev, mis avab sulle tee, kui oled teinud oma valiku. Lõika juukseid ja küüsi, sest täna sümboliseerib see tegevus uut eluetappi. Puhasta oma mõtted, vabane tüütutest ideedest, ületa sisemised hirmud ning piirangud. 

Kuutsükli 24. päev on seotud liigsest vabanemise, vana lagunemise ja uue loomisega. See päev on seotud võimsa meheliku energiaga ning kõige toimuva suhtes tuleb olla äärmiselt tähelepanelik. Kõige tähtsam on siin see, et sa ei laseks vallata end väljapääsmatusetundel. 

PÄEVA MÄRGID
Kui leiad kollasest metallist eseme, siis laheneb segane olukord. Kui kaotad nööbi või midagi muud riietusesemete küljest, siis vabaned halbadest tutvustest ning millestki liigsest. Kui tolm satub ninna ning paneb aevastama, ripsmekarv või puru satub silma, siis on tegu pettuse või vale orientatsiooniga. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse und ei näinud. Kui nägid neid palju oled valel teel ja tõest kaugel. Kui nägid kedagi lähedastest alasti, tähendab see sõprust ja abi. 

TOIT
Täna on soovitav süüa hapukaid toite, mis peavad olema kerged ja õhulised. 

SOODSAD VÄRVID: hall ning luitunud ja kaitsevärvi toonid.
EBASOODSAD VÄRVID: musta-valge kombinatsioon ja kirevad toonid.

Esmaspäev, 8. märts 2021
24. Päikese päev 25. Kuu päeva algus 5.52

PÄEVA OLEMUS
Täna on kriitiline Päikese päev, mille märksõnad on usk ja südametunnistus. See on raske igapäevase töö päev. Kõike tuleb teha plaani järgi ning uusi asju ei alustata. Ära allu provokatsioonidele ning tõrju eemale kõik ebasoovitavad kontaktid. Mida puhtam on sinu südametunnistus, seda kergem on see päev. 

Kuutsükli 25. päev on seotud kontsentratsiooni ja fantaasiaga ning see on maagiline päev, mil tuleb tarkus ja kõik inimesed muutuvad mingil määral prohveteiks. Anna endale aru oma mõtetest ja sõnadest, sest neil on võime täide minna või iseseisvalt elama hakata. 

PÄEVA MÄRGID
Heaks märgiks on pidev vajadus tualetti minna või iiveldus ja soov näpud kurku panna, mida siis tuleks ka teha, sest need märgid tähendavad, et oled puhastumise teel ja kõik mustus lahkub sinust. Hea, kui sa tänase ja homse päikesetõusu vahel üldse und ei näinud. Ainus hea unenägu on vihma käes olemine, sest see on puhastumise märk. Kuid täna võib homseks unenägu tellida. Selleks tuleb poolest päevast mitte süüa ja enne loojangut mitte magama heita. Mida vähem täna sööd, seda kirkam on unenägu. 

TOIT
Täna on kasulik paastuda. Vähemasti päikesetõusust loojanguni. Pärast seda sobivad soolased piimatoidud, karask, kohupiim, hapukoor, leib, sool.

SOODSAD VÄRVID: valge ning musta ja punase või mürkrohelise ja kollase kombinatsioonid.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, pruun ja violetne.

Teisipäev, 9. märts 2021
25. Päikese päev 26. Kuu päeva algus 6.33

PÄEVA OLEMUS
Tänane Päikese päev on pühendatud taevasele tõele õiglusele ning ustavusele. Päev on seotud puhtast südametunnistusest tuleneva harmoonia ning rahuga. Päeva teine sümbol on jõukus, autasu ja õnnistus. Nendega premeeritakse neid, kes on helded, lahked ja suuremeelsed ning kes teisi nende puuduses või hädas omakasupüüdmatult aitavad. Tee heategu ja see tuleb sulle tagasi mitmekordselt. Sama juhtub ka halvaga. 

Kuutsükli 26. päev on kriitiline ja ohtlik, kuid mitte saatanlik. Inimesed kipuvad olema kärsitud ja imetlema vaid iseennast. Seepärast on soovitav vältida liigset suhtlemist, mis omakorda neelab palju energiat. See on päev, mil tuleks enesele ausalt otsa vaadata, end objektiivselt hinnata ja teadvustada enda vigu. 

PÄEVA MÄRGID
Kui majas puhkeb õitsele mõni lill või kingitakse sulle potilill, siis on oodata õnne ja rõõmu. Väiksemad raha või asjade kaotused on vabanemine halvast karmast. Ühtegi leitud asja pole soovitav üles võtta, kuna sellega võtad endale võõra karma. Kui miski koju ununes, on see halb märk. Kui võimalik, palu see asi kellelgi ära tuua. On oluline, et sa üle oma korteri või maja läve ei astuks.

Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest täituvad vaid konkreetsed. Mida kirkam oli uni, seda kiiremini täitub. 

TOIT
Soovitav on juua palju piima, süüa porgandit, seeni, meega kohupiima, võiga putrusid. 

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane, roosa.
EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja pruun.

Kolmapäev, 10. märts 2021
26. Päikese päev 27. Kuu päeva algus 6.57

PÄEVA OLEMUS
Päikese päev on pühendatud õiglase varanduse õitsengule. Kui saad täna juhuslikult raha, siis oled oma eelnevate tegudega ära teeninud õnnistuse ning edaspidi muutub sinu elu paremaks ja külluslikumaks. Tegele maiste asjadega, säilita rahu ja korda. Sel päeval ilmnevad kõik puudujäägid või defektid ja seda nii kodus kui ka majapidamismasinates. Saladuslik saab avalikuks.

Kuutsükli 27. päev on müstiline päev, mil kaob meelte teravus, võivad ununeda eesmärgid ning inimene muutub hajameelseks. Samas ei tohi põgeneda reaalsuse ja oma probleemide eest vaid otsida uusi võimalusi ning olla teadlik oma lootustest ning eesmärkidest. Hea päev muusikateraapiaks ning meditatsiooniks.

PÄEVA MÄRGID
Kui hommikul kukub miski maha või kaob, siis lased täna mingi võimaluse mööda. Kui leiad sõrmuse, vääriskivi, ilusa kivi, siis saad partneri ja peatselt asute soodsale koostööle. Kui raha kukub käest või tuul viib selle ära, siis on karta õnnetust ja kurbust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea kui nägid palju unenägusid, sest need kõik on seotud varandusega. Kui nägid unes mäge, siis on saabumas edu. 

TOIT
Kasulikud on kõik piimatooted, pirukad, küpsised, kuid kes suudab, sellel on väga kasulik dieeti pidada. 

SOODSAD VÄRVID: kuldne, valge, oranž ja bordoopunane. Kanna ehteid ja sõrmuseid, sest täna peavad naised olema väga ilusad. 

EBASOODSAD VÄRVID: must, sinine ja lilla.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu hakkab tasapisi kahanema ja laupäevaks ilutseb taevas poolkuu. Põhirõhk nihkub nüüd siiski kasvult ja rahulduselt vähenemisele ja rahunemisele. Võid oma soovide sihte selgemalt näha ja oled praktilisem kui täiskuu ülevoolava energia mõju all olles. Lihtsam on loobuda asjadest, mis ei taha edeneda. See ei ole aeg ennast süüdistada ja kahetseda ega endale etteheiteid teha asjade pärast, mis on tegemata või mida ei saa antud hetkel teha. Vastupidi – see on võimalus eraldada hea halvast, kasulik kahjulikust ja õppida aega kokku hoidma.

REEDEL kell 0.43 liigub Kuu Amburi tähemärki ja see hoiab fookuses maksa, puusad, vaagnapiirkonna, kuid ka verevarustussüsteemi. Ühest küljest on kasulik lõdvestav massaaž vaagnapiirkonnas, teisest küljest võib mittetreenitud inimesel isegi vähimgi jalutuskäik esile kutsuda puusavalu.

PÜHAPÄEVAL kell 4.21 liigub Kuu Kaljukitse tähemärki ning see on soodne aeg tegeleda naha ja küünte probleemidega. Vastavalt siis pehmendamise-, toite-, tugevdamise ja niisutamise protseduuridega. 

TEISIPÄEVAL kell 9.41 liigub Kuu Veevalaja tähemärki ja neil päevil on hea ilu ja tervise vallas midagi uudset ette võtta. Hästi sobivad veeprotseduurid.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?