Avesta – praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 16. detsember 2020

Avesta kalender on üks iidsemaid kalendreid, millele panid aluse zoroastristid ehk prohvet Zarathuštra õpetuse järgijad. Kalendrit koostab Kai Tamm (kai@numeroloogia.ee, kodulehed www.numeroloogia.ee ja iidnetarkus.wordpress.com).

Neljapäev, 17. detsember
3. Päikese päev
4. Kuu päeva algus 12.03

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud tulestiihia algele ning on seotud kõrgeima õiglusega. Tulekummardajatele on see päev seotud religiooniga, sest tuli on loov ja kõige alus. Lisaks on tuli seotud ka loomingulisuse, kogumise ja koondamisega. Ära kuluta aega tühjadele jutuajamistele, mõttetutele tegevustele või külas käimisele.

Kell 12.03 algav kuutsükli 4.päev esitab meie ette valiku hea ja kurja vahel ning kuna alguse saab ju kõik mõtetest, siis jälgi neid. Sümboolse tegevusena on hea kedrata, kerida ja lahti harutada lõngu. Läbi sellise tegevuse tuleb abi karmasõlmede lahti harutamiseks ning hea ja kurja eraldamiseks.

PÄEVA MÄRGID: Kui kodust välja minnes kuuled koera haukumist, siis on see edu õnne ja sõbra saamise märk. Hea märk, kui sind päeva jooksul saadavad muusika ja laul. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on head kõik materiaalsete asjadega seotud unenäod. Kui nägid unes sööki või tegid süüa, siis on see materiaalse heaolu märk. Kui nägid unes peakatteid või proovisid neid pähe, siis on oodata ootamatut rahasaamist.

TOIT: Kõige kasulikum on omavalmistatud toit, aga eriti küpsetised, millest parimad on seenepirukad. Toit põleb täna organismis täielikult, annab energiat, aga ei muutu rasvaks. Vein ja liha pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: tumesinine, tumepunane ja kirsipunane. 

EBASOODSAD VÄRVID: roheline, kollakasroheline ja mürgised toonid.


Reede, 18. detsember
4. Päikese päev
5. Kuu päeva algus 12.26

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevastele sõduritele, kes kaitsevad taevariigi võimu. See on aktiivne ja pingeline päev, mil tuleb täita oma kohust, võidelda ebaõiglusega ning kaitsta endast nõrgemaid. Ole iseseisev ja tee oma otsused ise. Probleemide lahendamiseks võib ka riskeerida, kuid riski ei tohi suhtuda liigse kirega ja kõik peab olema seaduse raames. Siis võib appi tulla õnnelik juhus.

Kestev kuutsükli 4.päev soovitab meenutada oma elusündmusi ja näha neis õppetunde, mitte viletsuse allikat või miskit, mis sind ebaõiglaselt tabanud on. Kella 12.26st võib hakata ahvatlema kõik uus ja särav, mis aga lõpptulemusena sugugi kasulik pole. Tuleb enesele kindlaks jääda ja mitte haarata iga pähevälgatava idee või soovi järele.

PÄEVA MÄRGID: Kui leiad metallesemeid ja väga hea, kui need on teravad, sest see ennustab peatset jagusaamist kõikidest vaenlastest. Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes võitlust ja lahingut, siis tähistab see enda ja teiste vigadega võitlemist. Kui nägid unes palju relvi, siis kutsutakse sind võitlusse mustade jõududega.

TOIT: Kasulik on süüa teravat toitu: küüslauku, sibulat, pipart. Väga head on igasugused mahlad. Lihatoidud ja alkohol on täna vastunäidustatud. 

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.

EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.

Laupäev, 19. detsember
5. Päikese päev
6. Kuu päeva algus 12.40

PÄEVA OLEMUS: Päikese päeva märksõna on heategev maailm ning see on pühendatud maale, maailma terviklikkusele, kuid ka aususele, mõistmisele, hingepuhtusele, vaimsetele ja materiaalsetele rikkustele. Täida oma kohustusi vanemate ja vanemate isikute ees, ole leplik ja tagasihoidlik, sest see sümboliseerib ka allumist taevasele korrale ja harmooniale. Väga halb on riielda või tülitseda. 

Kestval kuutsükli 5.päeval on rõhk info esmatöötlusel ja see puudutab nii füüsilist kui ka vaimset toitu. Seega järgi asjade üle otsustamisel oma esimest mõtet. Kella 12.40st muutuvad tugevaks telepaatilised sidemed. Võid paljusid asju ette näha või tunnetada. Kuna see on kosmilise armastuseenergia omastamise päev, siis leia aega enne homset lõunat teha õues hingamisharjutusi.

PÄEVA MÄRGID: Hea märk on kogemata mahavalatud piim, leitud laste mänguasjad. Kui jalanõud lähevad katki, siis on see hoiatus kaitsetuse eest. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui nägid unes, et harisid maad või töötasid põllul, siis on oodata edu ja õnne. Kui nägid unes, et sõid, eriti kui sõid leiba, siis tähistab see rikkust.

TOIT: Kasulik oleks süüa magusaid teraviljaputrusid. Samuti on kasulikud kaalika ja peeditoidud. Dieedi alustamiseks pole päev soodne, küll aga jätkamiseks. 

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.

EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.


Pühapäev, 20. detsember
6. Päikese päev
7. Kuu päeva algus 12.49

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev esindab tervist ja terviklikkust. Kasulik on mõttes kaevata kanaleid, mida mööda voolab elustav vesi, mis seob, puhastab ja tervendab. See on ka sugulussidemete hoidmise ja tugevdamise päev. Kui mõned suhted vajavad taastamist, siis tee seda täna. 

Kestev kuutsükli 6.päev soovitab piirata viibimist saastatud keskkonnas ja kontrollida oma teadvust, vabanemaks mustadest mõtetest. Ei ole hea hõljuda pilvedes ja lükata lahendamist nõudvad probleemid homsele. Kell 12.49 algav kuutsükli 7.päev sobib tööks looduse stiihiatega, sõnamaagiaks, samuti ka mantrate ja palvete jaoks. Ei ole hea palju rääkida ega tühja lobiseda, sest siis võivad haigestuda kopsud. 

PÄEVA MÄRGID: Kui jalad saavad märjaks, siis võtab keegi taevane sinu karma ja patud enda kanda. Enda torkamine või haavamine näitab, et oled ilma jäänud maagilisest kaitsest. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise. Kui nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne; kui sogases vees, siis on karta haigust. Kui nägid unes tuld, siis on karta pettust, ei tohi teha mõtlematuid samme.

TOIT: Söö mitmekülgseid, kergeid ja vedelaid toite: puljongeid, suppe ning mahlaseid puuvilju. Joo võimalikult palju mahlu, allika- või mineraalvett. 

SOODSAD VÄRVID: erinevad hõbedase varjundid, hõbejassinine ning pärlmutter.

EBASOODSAD VÄRVID: Must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid. 

Esmaspäev, 21. detsember
7. Päikese päev
8. Kuu päeva algus 12.56

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud surematusele ning on seotud elu tärkamise, armastuse, õndsuse, rõõmu ja puhastava naeruga. Tunne elust rõõmu, suhtle, lõbutse ja tunne end hästi. Viibi võimalikult palju värske õhu käes. Ära anna lubadusi. 

Kestab kuutsükli 7.päev ning ka siin tuleb olla ettevaatlik oma sõnadega, kuna neil on täna võime tõeks minna. Haigestunu ei tohi rääkida oma haigusest, sest siis see ägeneb. Tuleb erilise tähelepanuga jälgida, et räägitaks tõtt. Kella 15.56st muutub kõik reaalne ja materiaalne teisejärguliseks ning asised suhted ja tegemised on raskendatud. Parimal juhul on päev seotud puhastumise, inimese uuenemise ja südametunnistuse ärkamisega. 

PÄEVA MÄRGID: Kõik, millel on täna ühist puu- või juurviljadega, on heaolu ja edu märkideks. Kui jalanõud lähevad katki, siis kaotad kaitse. Enda kuuma vee või auruga kõrvetamine tähistab puhastumist. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest tähendavad head kõik taimedega seotud unenäod. Kui nägid unes vilju puudel, siis on oodata rikkust ja küllust. Haige, kes nägi puhkevaid õisi, paraneb kindlasti. Kui nägid unes loomi, siis on karta  pettust, ebakõla, probleeme.

TOIT: Kasulik on süüa kõikvõimalikku taimetoitu: teraviljatoite, puu- ja juurvilju, seemneid ja pähkleid. Hea oleks juua viljalihaga juurviljamahlu. Juua võib veidi hõõgveini. 

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane ja kuldne.

EBASOODSAD VÄRVID: pruun ja tumedad toonid.

Teisipäev, 22. detsember 
8. Päikese päev
9. Kuu päeva algus 13.02
Kuu esimene veerand 1.41

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on seotud üleminekuga uude kvaliteeti, vabanemisega mittevajalikust, uudsuse, avantüüride ja uute tegude algusega. Sel päeval võib inimene saada hvarna ehk jumaliku õnnistuse ning alustada oma elu puhtalt lehelt. Ette võib tulla kummalisi juhuseid ja seiku – ole siis neile avatud ja lase imedel tulla oma ellu. 

Kestev kuutsükli 8.päev on seotud puhastumise, uuenemise ja südametunnistuse ärkamisega, kuid kella 13.02st hakkavad toimima saatanlikud energiad. Peamiselt on tegemist illusioonide, pettuse ja eksitustega, mis ahvatlevad, kuid on seatud lõksuks. Väldi negatiivseid mõtteid ja emotsioone, andesta inimestele, kes on sind solvanud ja tee enesega rahu.

PÄEVA MÄRGID: Kõik taevast või ülevalt kaela sadanud asjad on tähenduslikud ning kõik need ennustavad ootamatuid ja kiireid asju, kohtumisi vms. Kui sinu peale langeb linnusulg, siis saad hea uudise; kui lumi, siis ootab sind ees kiire ja järsk elumuutus. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus. Kui nägid unes taevast, tähti või lendasid unes, siis on oodata soosingut, ametikõrgendust, soovi täitumist. 

TOIT: Täna võib süüa kõike, mida hing ihkab. Hea on valmistada uusi, ebaharilikke ja eksootilisi toite. 

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.

EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed toonid.

Kolmapäev, 23. detsember 
9. Päikese päev
10. Kuu päeva algus 13.07

PÄEVA OLEMUS: Päikese päev on pühendatud taevasele tulele kõigis tema ilmingutes. See on väga võimas päev kui oskad seda kasutada ja eelkõige loomingulises mõttes. See on kaugete reiside ja missiooni päev. Hea on külastada pühapaiku ning lugeda palveid. 

Kestab saatanlik kuutsükli 9.päev ja see hoiatab negatiivsete hoiakute ja tundmuste eest. Kella 13.07st tulevad mängu kergemad noodid ja võid tunda pinge langust. Tuleks parandada peresiseseid suhteid, lahendada perekondlikke probleeme ja püüelda üksteisemõistmise poole. Korralda perekondlik õhtusöök ja teejoomine, sest see aitab kaasa peresisesele energiavahetusele.

PÄEVA MÄRGID: Kui tunned tugevat tuuleiili või tuul lööb ootamatult lahti aknad või uksed, siis on see rikkuse ja uute tutvuste märk. Kui see juhtub vanas majas, siis on ees kolimine või kauge reis. Kui sind tabab kuumahoog, kõrvad tulitavad, suu kuivab, siis näitab see energia tõusu, tervise taastamist ja tugevnemist. Kui külmetad ning ei saa kuidagi sooja, siis on see hoiatus haiguse, languse, depressiooni eest, sest kaitseingel pöörab sinust ära. Kui näed tulekahju või tulesähvatusi, siis on see märk, et oled tuld solvanud. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse ei näinud und või ei mäleta seda.

TOIT: Tänane toit peab olema mitmekesine ja kindlasti kuum. Joogiks sobivad hõõgvein ja glögi.

SOODSAD VÄRVID: kollane, tumepunane ja pruun. 

EBASOODSAD VÄRVID: külmad toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu on kasvamas ja nii hakkab ka inimene tasapisi jõu juurdevoolu tundma ning muutub tugevamaks. See on energia kogumise aeg, mil pole vaja seda ilmaasjata raisata, aga mõõdukas füüsiline koormus on teretulnud. Hästi mõjub kõik, mis organismi tugevdab ja toetab. See on õige aeg mõelda oma välimusele, tervisele, eluviisidele ning harjumustele ja hakata neid muutma soovitud suunas. Muutuste planeerimisel jää siiski realistiks, sest liiga suurte eesmärkide mitteteostumine paneb eneses pettuma ja tekitab stressi.

NELJAPÄEVAL kell 8.26 liigub Kuu Veevalaja tähemärki ja neil päevil on hea ilu ja tervise vallas midagi uudset ette võtta. Liigu palju värskes õhus ning tegele pahkluude probleemidega.

LAUPÄEVAL kell 14.38 liigub Kuu Kalade tähemärki ning siin on omal kohal ravivad ja hooldavad jalavannid. Hästi sobib ka pediküüri tegemine. Neil päevil pole soovitav juukseid lõigata ega neid pestagi mitte.

TEISIPÄEVAL kell 0.32 liigub Kuu Jäära tähemärki ja neil päevil on kõrgenenud migreeni, ninaverejooksude ja nohu, põskkoopa- ja silmaprobleemide oht. Hästi sobivad nende piirkondade puhastavad protseduurid ja profülaktika.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?