NAISTELEHT TESTIB | Millist seamaksapasteeti tasub pühadelauale osta?

Ragne Värk /Naisteleht, 18. detsember 2019

Kes ise pühadeks pasteeti vaaritada ei viitsi, ajagu seekordses testis näpuga järge ja uurigu järele, millist seamaksapasteeti tasub osta ja millist mitte.

Kuidas testisime?
Otsisime head klassikalist ja kodust maksapasteeti. Hindamisel mekkisime kõiki pasteete saiale määrituna. Vaagisime toote värvust, lõhna, maitset ja tekstuuri. Vaatasime pakendilt ka koostisosi ja sellest lähtuvalt hindasime toote tervislikkust. Kiitsime, kui pasteedid olid selge ja puhta maitsega. Laitsime, kui määrded olid eemaletõukava värvusega ja maitsetud.

1. Rõngu Pagari maksapasteet (180 g)
Hinne: 10 LEMMIK
Hind Delices 1.58 pakk
+ Meeldiva maksalõhnaga – puhas ja ehe. Tekstuurilt mõnusalt teraline. Maitse on suurepärane ja seda ostaks kindlasti veel. Kiidusõnu puistatakse kui varrukast. Koostisosade loetelu teeb samuti rõõmu – ei mingeid kahtlaseid säilitus- ega ka lisaaineid.
+/- Välimus on kuidagi tume, lastele ei meeldi. Pakendit lugedes selgub aga, et tootes on tervelt 94% seamaksa ning sellest see värvus tingitud ongi!

2. Karni pasteet (170 g)
Hinne: 9
Hind Selveris 1.29 pakk
+ Testijatelt pälvib palju kiidusõnu meeldiv kergelt teraline tekstuur. Värvuselt meenutab mõnusat kodust pasteeti. Maitset kiidavad testijad samuti: hästi õnnestunud ja koduse mekiga, justkui vanaema tehtud! Sellega ehiks jõululauda kindlasti.
+/- Pisut küüslaugune, mis mõnele testijale ei istu.

3. Matsimoka pasteet (220 g)
Hinne: 9
Hind Selveris 2.79 pakk
+ Pasteedi peale on puistatud mõnusaid sealihakõrneid, mis süües nauditavat tekstuuri tekitavad. Hea maitsega. Pakendilt koostisosade loetelu lugedes selgub, et kõik komponendid on täiesti tuttavad ning arusaadavad.
+/- Puhta maitsega, kuid sooviks veelgi rohkem maksamekki tunda.

4. Otepää Lihatööstuse maksapasteet Talvepealinn (170 g)
Hinne: 7
Hind Stockmannis 1.20 pakk
+ Täitsa maksapasteedi näo ja olemusega määre. Ei ole vesine. Tegelikult isegi väga hea maiguga. Koduse pasteedi kõik tunnused olemas ja maitsed paigas!
+/- Kuigi mekk on hea, siis pasteet ise on pisut liiga tarretunud. Tekstuurilt tihke ja marmelaaditaoline, mistõttu prantsatab ühe terve tükina alusele. Pasteedist loodaks, et see on pehme ja määritav ning terve klombina pakendist välja ei tule.

5. Rannarootsi maksapasteet (240 g)
Hinne: 7
Hind Selveris 1.39 pakk
+ Nostalgilises plekist karbis. Pasteedi lõhn ja maitse on täiesti olemas. Täitsa hea ja huvitav mekk, mida selliselt karbitootelt ei ootakski. Suhu jääb mõnus maitse. Ühe testija sõnul on see määre nagu hea sõjaaja pasteet! Tore leid.

6. Säästu maksapasteet (200 g)
Hinne: 5
Hind Coopis 0.69 pakk
+/- Selline keskmine maitsega pasteet, aga uuesti siiski ei ostaks.
- Värvus ei kutsu sugugi. Alguses kohe ei taha ega julgegi süüa. Lõhnalt meenutab kunagist koolisöökla pasteeti.

7. Nõo Lihavürsti maksapasteet Delikatess (200 g)
Hinne: 3
Hind Selveris 0.99 pakk
+/- Rohkem maksapasteedi maitsega kui eelmine toode, aga ikkagi klassikalise pasteediga tegemist ei ole.
- Sama värvuse ja tekstuuriga, mis eelminegi pasteet. Värvuselt täpselt selline, et kohe peletab eemale. Ka maitse pole kiita ja seda rohkem süüa ei tahaks. Kui otsime klassikalist maksapasteeti, siis see määre selle kategooria alla kindlasti ei lähe. Singimaitset on selles «pasteedis» samuti rohkelt tunda. Pakendilt loeme hiljem välja, et tegu on delikatesspasteediga, seetõttu tekib küsimus, mida selle all lubatakse ning mõeldakse?

9. Pajusi Lihatööstuse pasteet (175 g)
Hinne: 3
Hind Comarketis 0.99 pakk
+ Kena värvusega ja meenutab tõeliselt kodust pasteeti. Naturaalne toode ja koostisained on kõik arusaadavad!
- Välimuse ja koostisainetega positiivsed omadused aga piirduvad. Kahju tunnistada, aga maitselt nutune ja tihke ollus. Tekstuurilt ebameeldivalt tarretiselaadne. Rohkem ei ostaks ja ausalt öeldes rikub see maitse testijail suisa tuju ära.

10. Rakvere määrdepasteet (200 g)
Hinne: 2
Hind Stockmannis 1.79 pakk
- Välimus ei meenuta üldse pasteeti. Imeliku ja harjumatu roosaka tooniga. Meenutab maksavorsti. Ka tekstuurilt võlts ja kummaline. Maitseained on nii palju, et maksapasteedi mekk jääb varju.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?