AVESTA | Praktilised õpetused igaks päevaks

Kai Tamm, 18. detsember 2019

Neljapäev, 19. detsember 
4. Päikese päev

23. Kuu päev. Tänase päevanumbri sees Kuu ei tõuse.
Kuu viimane veerand 6.57
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on pühendatud taevastele sõduritele ning ühtlasi ka taevariigi võimule. See on päev, mil mingi olukorra lahendamiseks võib võtta riske, kuid asi peab olema õiglane. Emotsioonidesse ei tohi kinni jääda, sest kõike tuleb teha läbimõeldult ning konkreetselt.
Kuutsükli 23. päeva energiad on saatanlikud. Jää kindlaks oma sisemistele väärtustele ja veendumustele ning ära lase end millestki segada. Igasugune jämedus, ülbus ja jõu näitamine kutsub esile ärrituse ja tekitab konflikte. Kasulik on teha puhastavaid tervendavaid ja profülaktilisi protseduure..

PÄEVA MÄRGID:
Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Teravate metallesemete leidmine ennustab peatset jagusaamist kõikidest vaenlastest. Kui lõhud mõne nõu ja see kukub paljudeks kildudeks, siis ootavad sind katsumused, kuid tuled neist auga välja. Kui lõikad endale sisse või torkad end, siis viitab see vabanemisele mittevajalikust. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui nägid dünaamilisi unenägusid. Kui nägid unes võitlust ja lahingut, siis tähistab see enda ja teiste vigadega võitlemist. Kui nägid unes palju relvi, siis kutsutakse sind võitlusse mustade jõududega.

TOIT:
Kasulik on süüa teravat toitu: küüslauku, sibulat, pipart. Vanasti söödi sel päeval sõjamehe toitu: musta leiba küüslaugu ja soolaga.

SOODSAD VÄRVID: punane ja roosa.
EBASOODSAD VÄRVID: roheline ja mürgised toonid.

Reede, 20. detsember
5. Päikese päev 24. Kuu päeva algus 0.53
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva märksõna on heategev maailm ning see on pühendatud maale, maailma terviklikkusele, harmooniale, rahule, kuid ka aususele, mõistmisele, hingepuhtusele, vaimsele ja materiaalsele rikkusele. Täida oma kohustusi vanemate ja vanemate isikute ees. Päev soodustab andestamist ja leppimist, kuid ei soosi liigseid sõnu ja lobisemist.
Kuutsükli 24.päev on seotud loodusjõudude ärkamisega. See on vana lagunemise, liigsest vabanemise ning uue loomise päev. Aga uus ei saa tulla kohta, mis on vanast pungil. Kui sind valdab väljapääsmatusetunne, siis oledki väljapääsmatus olukorras. Kui puhastad meeled, siis leiad võimalused ja väljapääsu. Ära süüdista ega püüa muuta maailma, sest see on halvim, mida teha võid.

PÄEVA MÄRGID:
Hea, kui näed palju leiba, leiva lõikamisel tekib palju leivapuru või näed palju linde, eriti tihaseid, sest see ennustab rikkust ja abi raskel momendil. Tihased on pühad linnud. Kui jalanõud lähevad katki, siis on see hoiatus kaitsetuse eest Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud eredad unenäod ei tähenda midagi, välja arvatud mõned. Kui nägid unes, et harisid maad või töötasid põllul, siis on oodata edu ja õnne. Kui nägid unes, et sõid, eriti kui sõid leiba, siis tähistab see rikkust.

TOIT:
Kasulik oleks süüa magusat, veega ja rosinatega keedetud riisiputru. Samuti on kasulikud kaalika ja peeditoidud.

SOODSAD VÄRVID: rahustavad ja pastelsed.
EBASOODSAD VÄRVID: erksad ja kirkad.


Laupäev, 21. detsember
6. Päikese päev

25. Kuu päeva algus 2.24
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev esindab terviklikkust ning see on sugupuu ja sugulussidemete taastamise ja loomise päev. Mediteeri ja kaeva sümboolselt kanaleid, mida mööda voolab elustav vesi, mis tervendab ja puhastab verd ning energeetilisi kanaleid. Kasulik on teha külmi veeprotseduure, aga vee reostamine on lubamatu. Hoidu tugevatest lõhnaallikatest ja ära neid kasuta, sest päev on ohtlik haistmismeelele.
Kuutsükli 25.päev toob kaasa maagilisi noote ning iga informatsiooni suhtes tuleb olla tähelepanelik. Isegi selle suhtes, mis esmapilgul mõttetuna näib. Kõik avaldub märkide ja sümbolitena. Ole ettevaatlik oma mõtetega, sest täna on neil kalduvus iseseisvalt elama hakata. Mida rohkem täna kiirustad, seda vähem jõuad.

PÄEVA MÄRGID.
Kui sinu kohal häälitsevad linnud (va varesed) või puudutavad sind tiibadega, siis ennustab see tervist, abi ja perekonna tugevnemist. Kui saad kogemata märjaks, siis vabaned haigustest. Kui jalad saavad märjaks, siis võtab keegi sinu patud enda kanda. Kui tänase ja homse päikesetõusu vahel nägid unes linde, siis saad varsti hea uudise. Kui nägid unes, et ujusid puhtas ja selges vees, siis on oodata õnne; kui sogases vees, siis on karta haigust.

TOIT:
Söö mitmekülgseid, kergeid ja vedelaid toite ning mahlaseid puuvilju.

SOODSAD VÄRVID: erinevad hõbedase varjundid, hõbejassinine ning pärlmutter.
EBASOODSAD VÄRVID: Must, punane ning karjuvad ja ärritavad toonid.

Pühapäev, 22. detsember
7. Päikese päev

26. Kuu päeva algus 3.55
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva sümbol on elu puu, mis sümboliseerib surematust. Päev on seotud elu tärkamise, armastuse, õndsuse, rõõmu ja puhastava naeruga. Tunne elust rõõmu, suhtle, lõbutse ja tunne end hästi. Hea on teha loomingulist tööd või midagi, mis jääb ka järeltulevatele põlvedele. Viibi võimalikult palju värske õhu käes.
Kuutsükli 26.päeva märksõna on loorberitel puhkamine ja see räägib juba ise enda eest. Inimesed võivad sattuda oma tarkusest ja saavutustest liigsesse vaimustusse ning muutuvad teistega suheldes kärsituks. Ole enese suhtes objektiivne ja loobu illusioonidest. Hoidu aktiivsest tegevusest, ära sekelda ega rahmelda, sest täna kulutab iga tegevus topelt energia.

PÄEVA MÄRGID:
Täna on tähtsad kõik märgid, millel on ühist puu- või juurviljadega. Isegi banaanikoorel libastumist tuleb võtta kui õnnistust. Puu või oksa murdmine ennustab lahkumist sõpradest ja lähedastest: ära siis täna kuuske raiu, murra ega ka osta või kingi. Samas on potitaime koju toomine või kinkimine väga hea märk, aga hoolitse tema eest hästi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest tähendavad head kõik taimedega seotud unenäod. Kui nägid unes vilju puudel, siis on oodata rikkust ja küllust.

TOIT:
Kasulik on süüa kõikvõimalikku taimetoitu: teraviljatoite, puu- ja juurvilju, seemneid ja pähkleid.

SOODSAD VÄRVID: valge, kollane ja kuldne.
EBASOODSAD VÄRVID: pruun ja tumedad toonid.

Esmaspäev, 23. detsember
8. Päikese päev

27. Kuu päeva algus 5.26
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on seotud üleminekuga uude kvaliteeti, uudsuse, avantüüride ja uute tegude algusega. See on kummaliste ja imepäraste juhtumuste päev, mil inimene võib saada hvarna, õnnistuse, ning alustada kõike puhtalt lehelt. Täna tuleb olla sõltumatu, vaba ja rutiinivaba. Plaanid võivad teostuda, kuid võivad ka pöörata risti vastupidiseks.
Kuutsükli 27.päev on seotud vee ja merereisidega. See on lootuste ja otsingute, samuti tarkuste edasi andmise ja sõnalise maagia päev. Meditatsioon on täna üks võimalus salajaste teadmiste omandamiseks. Ole teadlik oma lootustest ja eesmärkidest. Sisemine töö aitab täiustada maailmapilti ning lülituda salajaste teadmiste kanalisse.

PÄEVA MÄRGID:
Kui miski kukub taevast sulle peale, siis ennustab see ootamatut ja kiiret elumuutust. Kui takerdud kuhugi ja kukud, siis on see hoiatus, et lased oma elus mööda mingi hea šansi. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes äikest, välku, tuld, siis ootab sind täielik elumuutus. Kui nägid unes taevast, tähti või lendasid unes, siis on oodata soosingut, ametikõrgendust, soovi täitumist.

TOIT:
Täna võib süüa kõike, mida hing ihkab. Hea on valmistada uusi, ebaharilikke ja eksootilisi toite. Ära keela täna endale midagi, isegi kui dieeti pead, sest tänane nälgimine ei anna midagi.

SOODSAD VÄRVID: erksad ja kirevad.
EBASOODSAD VÄRVID: hall, punakaspruun ja monotoonsed.

Teisipäev, 24. detsember
9. Päikese päev

28. Kuu päeva algus 6.56
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päev on seotud loomise ja loomingulisusega. See on reiside, missiooni ja avatud uste päev. Eestlastel ei ole kombeks jõululaupäeval reisida ega külalisi vastu võtta. Kuid suupärasega puudustkannatavate kostitamine ja väikeste jõuluimede loomine on igati omal kohal.
Kuutsükli 28.päev on pühendatud süvenemisele, läbinägemisele ning vaimsele ärkamisele. Lihtne on leida asjade, sündmuste jne. mõte või algpõhjus. Kõik, mis on teistel kuutsükli päevadel segaseks jäänud, saab täna selguse. Kontrolli oma emotsioone ning mõtle vaid häid mõtteid.

PÄEVA MÄRGID:
Hea märk, kui tuuleiil lööb pärani akna või ukse, sest see viitab saabuvale küllusele uutele tutvustele või sellele, et sind on tähele pandud ning viiakse kõrgemale tasandile. Kui see juhtub vanas majas, siis on ees kolimine või kauge reis. Kui sind tabab kuumahoog, kõrvad tulitavad, suu kuivab, siis näitab see energia tõusu, tervise taastamist ja tugevnemist. Tänase ja homse päikesetõusu vahel on hea, kui sa üldse ei näinud und või ei mäleta seda. Väljaarvatud juhul, kui nägid ühes kohas palju inimesi, kuid see puudutab rohkem sinu lähedasi.

TOIT:
Täna tuleb intensiivselt toituda. Toit peab olema mitmekesine ja kindlasti kuum, aga samas ei tohi see muuta uniseks ega loiuks.

SOODSAD VÄRVID: kollane, tumepunane ja pruun. Kasuks tulevad ka säravad riideid.
EBASOODSAD VÄRVID: külmad toonid.


Kolmapäev, 25. detsember
10. Päikese päev

29. Kuu päeva algus 8.20
PÄEVA OLEMUS:
Päikese päeva juhtmõte on: “Ole lähemal loodusele ja ära midagi karda”. See on meditatsiooni, hirmust ja kompleksidest vabanemise ning saladuste tunnetamise päev. Täna tuleks kaua ja palju magada, sest unetus on Taevaste Jõudude solvumise märgiks.
Kuutsükli viimane, 29.päev on saatanlik ja ohtlik. Ole ettevaatlik ja jälgi toimuvaid sündmusi. Sellesse päeva koguneb kogu eelnenud kuutsükli mustus, kuni kuuloomine selle homme hommikul põletab. Seepärast on väga hea teha puhastavaid protseduure ja rituaale, eriti meresoolaveega ning põletada viirukit, kadakaoksi, sookailu või kasekäsna. Ära viibi hämarates või pimedates ruumides.

PÄEVA MÄRGID:
Kui kogemata lõhud veega nõu, siis ennustab see varanduse või raha saamist. Kui valad vett maha, siis viitab see kuulujuttudele lähedaste kohta. Kui lagunevad jalanõud, siis on sinu sõbrad vaenulikud ja reeturlikud tänu sinu lähedastele. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenäod on tähenduslikud. Kui nägid unes seeni, siis tähistab see head tervist ning varanduse suurenemist; kui kalu, siis õnne; kui linde, siis häid uudiseid. Kui unes ujusid kuhugi, siis tähistab see sõltuvusest vabanemist.

TOIT:
Ära söö loomset toitu ega tarvita palju vedelikku. Hea on süüa piimasaadusi ja –toite. Kasulikud on kõik mahlased puuviljad.

SOODSAD VÄRVID: tumedad toonid, rohekashall ja helesinine.
EBASOODSAD VÄRVID: on erksad, aga eriti punane.

Neljapäev, 26. detsember

11. Päikese päev Kuuloomine ja

1 Kuu päeva algus 7.13.

2. Kuu päeva algus 9.32. Päikesevarjutus 7.17

PÄEVA OLEMUS:

Päikese päeva valitseja on Päike. See on mõneti minevikku pöördumise aeg, aga selles mõttes, et leida ja taastada enda parimad omadused, mis kunagi on olnud. Otsi üles vanad sõbrad ja meenuta nendega koosoldud aegu või läbielatud sündmusi. Võta kõike kergelt nagu oleksid nii noor, et ei tea veel elukandami raskust ja täiesti võimalik, et sinu koormat kergendatakse.

Kell 7.13 leiab aset kuuloomine ja algab uus kuu päevade tsükkel. Kui sel ajal turgatab pähe mõni idee, siis ära jäta seda tähelepanuta. Kell 9.32 algav kuutsükli 2.päev muudab täna saadud informatsiooni tähtsaks kogu järgneva kuu jaoks. Mediteerides võib ette kujutada erinevaid toiduaineid, kuid ka inimesi ja muud. Tähtis on tunnetada oma keha reaktsioone, sest see, mis või kes tekitab vastumeelsust, ongi sulle kahjulik või ebavajalik.

PÄEVA MÄRGID:

Väga hea, kui täna on päikesepaisteline ilm ja et Päikese soosingust ja heasoovlikkusest osa saada, siis mine kindlasti jalutama. Kui hommikul kodust väljudes kuuled laste naeru või näed kuidas lapsed mängivad, siis viitab see eelseisvale rikkusele. Tänase ja homse päikesetõusu vahel nähtud unenägudest on tähenduslikud vaid konkreetsed ja need kus nägid sugulasi või lähedasi inimesi. Tõlgendatakse otse.

TOIT:

Kasulik on süüa pähkleid seemneid ja halvaad. Lihatoidud ja vein pole soovitavad.

SOODSAD VÄRVID: eredad ja erksad.

EBASOODSAD VÄRVID: sinine ja hall ning sünged toonid.

NAISED JA KUU
Ilu, tervis ja olemine läbi kuufaaside ja Kuu tähemärkides liikumise prisma

Kuu kaotab oma kuldsest kettast päevhaaval ümarust ja neljapäevaks on jäänud taevasse Kuust vaid pool mis end lõpuks õhukeseks sirbiks kahandab. Kahaneva kuu aeg toimib omamoodi pidurina ja see on aeg, mil ei pea muretsema väikeste liialduste pärast. Organism omandab sel ajal aineid aeglasemalt ja kehakaal naljalt ei tõuse. Siiski on selle faasi ajal mõistlikum söögiga piiri pidada, sest kahanev Kuu soosib kärpimist, taandumist ja hajumist. Seda saab tõlgendada mitmekülgselt, alates rasvkoest kuni nahaprobleemideni.

NELJAPÄEVAL kell 12.04 liigub Kuu Kaalude tähemärki ja see on soodne aeg kõikvõimalikeks iluprotseduurideks ja –hoolduseks.

LAUPÄEVAL kell 14.57 liigub Kuu Skorpioni tähemärki, mis muudab haavatavaks suguorganid, aga soodustab endokriinsüsteemi (v.a. eesnääre), ülemiste hingamisteede ja kurgu ravimist. Meeleolud võivad olla kõikuvad.

ESMASPÄEVAL kell 18.34 liigub Kuu Amburi tähemärki, mis keelab maksa, vaagnapiirkonna ja verevarustussüsteemi energeetilise mõjutamise.

KOLMAPÄEVAL kell 23.45 liigub Kuu Kaljukitse tähemärki ning sel ajal võib põlvede, kuid ka ülejäänud luustiku ülemäärane koormamine tekitada tõsiseid tagajärgi.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?